AKINCILAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKINCILAR

AKINCILAR FORUM

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

özgürlük

2 posters
YazarMesaj
vertes
AKINCI MOD
AKINCI MOD
vertes

özgürlük Empty
MesajKonu: özgürlük   özgürlük EmptyÇarş. Mart 23, 2011 8:27 pm

bazı alanları yapım aşamsında olsa dahi güzel bir site yapmışlar..

http://www.mirzabeyoğlunaözgürlük.com/
AZYA
Admin
Admin
AZYA

özgürlük Empty
MesajKonu: Geri: özgürlük   özgürlük EmptyÇarş. Mart 23, 2011 8:45 pm

"Güzel", neye göre?

Kriterlerini de belirtirsen, ona göre değerlendiririz.

Biri çıktı, hasbelkader K'nın adını ağzına aldı diye, hemen, "oh ne güzel" diyen beleşçilikten kurtulmanın zamanı geçti bile.

"Münekkit" lazım...

Her sahada...

Sanat, siyaset, şu, bu...

Yoksa, ne kimse yaptığını izaha yanaşıyor, ne de muhatb talep etmeyi öğrenecek. O halde yaparak öğreneceğiz. Bu sürecin en faydalı taraflarından birisi de aslında bu. Samimiyet ehli, sözü söylendiği yerde bırakmak istemeyen kim varsa, söylediklerinin de arkasında durmalı veya yanlışını kabul etmeli.

vertes
AKINCI MOD
AKINCI MOD
vertes

özgürlük Empty
MesajKonu: Geri: özgürlük   özgürlük EmptyPerş. Mart 24, 2011 6:56 pm

balı tadan için reçelin lezzeti kesmez ya seninki de o misal..şimdi üstad ve K-danı okuyan anlayan idrak eden yaşayan ve yaşatma kavgası veren için söylediklerin doğru amma velakin her insandan şahsında bulunan bütüncüllüğü ve tutarlılığı beklemen yanlış olur diye inanıyorum..
öküz leşindeki dişlerin güzelliğini görmek diğer kısımların eksikliğini gidermediği gibi esksik kısımları öne çıkarmanın dişlerin güzelliğini örtmediğini söyelemek de yanlış olmaz herhalde..
zannımca hassasiyetinden kaynaklanan kılı kırk yaran durumun doğru olmakla beraber her yapılan çabada yanlış olabilir endişesiyle aşırı duyarlılıkta insanın kendisi yıpratmasına sebep olabilir ..
velev ki ben yanıldım ve haksızım demekle iş hallolacaksa buyur diyeyim yanıldım :))
AZYA
Admin
Admin
AZYA

özgürlük Empty
MesajKonu: Geri: özgürlük   özgürlük EmptyPerş. Mart 24, 2011 7:50 pm

Yanlış var demedim.

Sadece, mesele konuşulsun istiyorum.

Dikkat edersen, "güzel" neye göre? dedim...

Yani davam, konuşturmak.

Söylediklerin ışığında değerlendirmek lazım.

Ki siteye ben de baktım, bazı yerler yapım aşamasında, zaten bu haaliyle konuşmak yanlış.

Benim asıl kastım, "Mirzabeyoğlu'na Özgürlük" derken, böyle biir çıkışın, mücadelenin geldiği safha vs. gibi şartların objektif tahliline nazaran ne ifade edeceği?

Yani, mesele konuşalım. Niyetleri tartışmıyorum. Çıkışta niyet elbette iyi niyetlidir. ve mesle beenim ne tattığım değil, mesele, işte dünya yanıyor, ateşin türkiye'ye sıçraması an meselesi. Bu süreçte, eldeki imkanlara nazaran dava nasıl en ileri seviyelere taşınır.

Herkes herkesi eleştirsin, eleştiriyor da zaten. Ama usulünce. İfade etmiştik, burda yaptıklarımızla, eleştiri yapmanın usulüne dair de örnek olma durumundayız.

Yani mesele bal tatma meselesi değil. Mesele, herkesle beraber dayanışmalı fikir oluşumu içerisinde ilerleme.

[quote]öküz leşindeki dişlerin güzelliğini görmek diğer kısımların eksikliğini gidermediği gibi esksik kısımları öne çıkarmanın dişlerin güzelliğini örtmediğini söyelemek de yanlış olmaz herhalde..[/quote]

Tamam, mesele de bu zaten. Kim olursa olsun, isterse leş olsun, dişlerdeki güzelliği görmek lazım. Ve evet, o dişlerdeki güzelliği görmek, leşin leşliğini iptal etmez. Dişlerin güzelliğinen bahsetmek, leşe methiye düzmek manasına gelmez. Diğer yandan, leşteki dişi gören, yanındaki güzelliğin eksikliğini söylemekle, güzelliği eksiksiz kılmak istiyor olamaz mı?

Eleştiri, ilerletir. Eleştiri yollarını daima açık bırakmak lazım ki, örgütsel yapı sıhhat bulsun, serpilsiin.

özgürlük
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ALEVİLERE ÖZGÜRLÜK
» Özgürlük -Ubuntu...
» özgürlük rüzgarı
» MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET
» İsrail filosu Özgürlük filosuna karşı