AKINCILAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKINCILAR

AKINCILAR FORUM

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lideri Fasık'ta Olsa Kafirlere Karşı Müslüman Ülkeye Yardım Farzdır

YazarMesaj
DİRENİS

DİRENİS

Lideri Fasık'ta Olsa Kafirlere Karşı Müslüman Ülkeye Yardım Farzdır Empty
MesajKonu: Lideri Fasık'ta Olsa Kafirlere Karşı Müslüman Ülkeye Yardım Farzdır   Lideri Fasık'ta Olsa Kafirlere Karşı Müslüman Ülkeye Yardım Farzdır EmptySalı Mart 29, 2011 7:33 am

Müslüman bir ülkenin lideri Fasık, Zalim dahi olsa olsa emperyalist Haçlı kafirlerle savaşında desteklemek FARZDIR. 28 haçlı ülkeninin saldırdığı libya'yı bu savaşta desteklememek, Haçlıların libyayı işgaline göz yummak hatta yardım etmek manasına gelir ki bu sonucu küfre varan bir cinayettir.

fakihlerin bu konu ile ilgili görüşleri şöyledir:Birinci:

Şerh'i Fethü'l-Kadir şu ifade geçer: “[b]şeyet kafirler bir Müslüman ülkeye taarruz ederlerse, o ülkenin yönetimi ister adil ister fasık olsun yine de cihad bütün halka farz olur . Güçleri yetmezse en yakındaki Müslümanlara geçer farzlık. Böylece halka büyüyerek bütün Müslümanları içine alabilir”. [/b]

İkincisi: İbn Abdulemirin yazdığı “el-Kâfi”de şu ifade geçer: “ eğer bir düşman İslam topraklarına savaşçı olarak ayak basarsa cihad, özgür bir yetişkin olup savunabilen silah kullanabilen herkesin üzerine Allah’ın emriyle farz-ı ayn kılınırı. Gençten yaşlıya ülke halkının tamamı katılması gerekir. Bunların gücü yetmezse komşu ülkedeki kardeşlerinin de katılması farz olur. Aynı zamanda kendisinin bir şeyler yapabileceğini hisseden her Müslüman’ın da bu cihada katılması farzdır. Çünkü Müslümanlar düşmanlarına karşı tek vücuttur.”

Üçüncüsü: el- Mecm’u Şerhü’l- Muhazzep eserinde şu ifade geçer: “ Lâ İlahe İllallah, Muhammed-un Resulullah denen bir ülkenin saygınlığı ihlal edilirse cihad her müslümana farz-ı ayn kılınır. Ülke Başkanı, bütün Müslümanları cihada çağırmalı.”

Dördüncüsü: İ’anetu’t- Talibin’de şu ifade geçer: “ ülkemize girerlerse cihad farz-ı ayn kılınır.”

Beşincisi: el- İnsâf adlı eserde şu ifade geçer: Kafirler bir müslüman ülkeyi işgal ederlerse ülke halkı seferber olmalı, yetmezlerse yakındaki ve uzaktaki kardeşlerinin de seferber olmaları gerekir.

Lideri Fasık'ta Olsa Kafirlere Karşı Müslüman Ülkeye Yardım Farzdır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Telefonunuz hangi ülkeye ait öğrenin
» Kara Panterler lideri: Batı STK'ları politikleştirdi...
» PKK'NIN DEVRİMCİ MÜSLÜMAN ARAYIŞI
» Irak Direnisi Yükseliste...
»  Fethül İslam'ın lideri Sehit Edildi....