AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Irak Direnisi Yükseliste...

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
INSAN

INSAN

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Irak Direnisi Yükseliste...   Paz Mayıs 30, 2010 10:55 pm

[img]http://anadoluhaberim.com/upload/resimler/haber/ırakconilşkı.JPG[/img]

[size=24][color:c7dc=green]
Irak'ta Direniş Tam Gaz Devam Ediyor[/color]
[/size]Sakir Bilmez[size=18]

Irak Direnişçi Silahlı Kuvvetleri gerçekleştirdikleri seri operasyonlarla işgalci Amerikanın kabusu olmaya devam ediyorlar.
Dün akşam (29-05- 2010) Ambar eyaletine bağlı Felluce şehrinde otobandan geçen işgalci Amerikan konvoyunu hedef alan bombalı saldırıda konvoyda ki bir aracın içerisindeki askerlerle beraber imha edildiği bildirildi. İşgal güçlerinin her zamanki gibi üyük bir panik ve aceleyle bölgeyi güvenlik kordonuna almaları nedeniyle ölü ve yaralılar hakkında bilgi edinilemedi.

Zikar eyaletine bağlı Nasiriye bölgesinde devriye nöbeti yapan işgal araçları uzaktan kumandalı bombayla etkisiz hale getirildi.

Babil eyaletine bağlı Hılle şehrinin kuzeyinde devriye gezen işgalci Amerikan askerilerini hedef alan gelişmiş bombalı saldırıda bir işgal aracı kullanılamaz hale geldi. Amerikan güçleri ölü ve yaralı sayısını her zaman yaptığı gibi gizli tutuyor.


Msul'un güneydoğusunda gelişmiş bir patlayıcı cihazın infilak etmesi neticesinde 2 işbirlikçi asker yaralandı. Güvenlik kaynaklarına göre Irak askeri devriyesini hedef alan gelişmiş bir patlayıcı cihaz Musul'un güneydoğusunda Somer bölgesinde infilak etti ve patlama neticesinde 2 asker yaralandı. Bölge askerler tarafından kordon altına alınırkern yaralı askerler hastahaneye kaldırıldı.[/size]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
INSAN

INSAN

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Uyanış Konseyi Lideri Öldürüldü    Cuma Haz. 25, 2010 11:23 pm[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/sahwa.jpg[/img]
[size=24]
[color:6cb5=green]
Uyanış Konseyi lideri öldürüldü[/color]

[/size][color:6cb5=yellow]
[size=18]
Irak'taki direnişi engellemek üzere ABD ve Hükümet güçleri tarafından kurulan Uyanış Konseyinin bir lideri daha öldürüldü

[/color]


Irak’ta düzenlenen saldırılarda Sahwa (Uyanış Konseyi) lideri dahil dört kişi öldü.

Yetkililer, Uyanış Konseyi adlı örgütün liderlerinden Raad-el-Mucamay’ın aracına yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı.

Olay Diyala ilinin Buhriz kasabasında meydana geldi. Aynı yerde bir diğer örgüt liderinin daha aracına yerleştirilen bombayla öldürüldüğü bildirildi.

Öte yandan, Bağdat’ın Sünni Dora mahallesinde bir hükümet konvoyunu hedef alan bombalı saldırıda iki kişi öldü, yedi kişi yaralandı.

Yolkenarına yerleştirilen bombanın üst düzeyde bir ulaştırma bakanlığı yetkilisini hedef aldığı ancak yetkilinin yara almadan kurtulduğu açıklandı.

Uyanış Konseyi, El Anbar, Diyala gibi sünni direnişin yoğun olduğu bölgelerde El-Kaide'nin etkisini kırmak üzere ABD tarafından kurulmuştu.[/size]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
INSAN

INSAN

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Geri: Irak Direnisi Yükseliste...   Ptsi Ekim 11, 2010 11:04 pm[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/sahva.jpg[/img]
[size=24]

[color:7404=brown]

Irak'ta Uyanış Konseyi üyelerine infaz

[/color]
[/size]
[size=18]

Irak'ta ABD için çalışan sünni milis grubunun 4 üyesi evlerinden çıkartılıp infaz edildi


Irak’ta hükümet yanlısı Sünni milis gücünün altı üyesinin evlerine saldıran silahlı kişiler dördünü öldürdü, ikisini yaraladı.

İçişleri Bakanlığı, askeri üniforma giyen saldırganların milisleri evlerinin dışına çıkarıp kurşuna dizdiklerini bildirdi.
Olay Pazartesi sabahı Bağdat’ın güneybatısındaki Yusufiye kasabasında meydana geldi.

Öldürülen kişilerin üyesi olduğu Sahva adlı Sünni grup, direnişçilere karşı savaşıyor.

Öte yandan Bağdat’ın doğusunda yolkenarına yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu üst düzeyde bir güvenlik görevlisi yaralandı, şöförü öldü. Yaralanan görevlinin, içişleri bakanlığı kanıt toplama dairesinin başkanı olduğu bildirildi.[/size]
[img]http://www2.2space.net/images/upl_newsImage/1282897805.jpg[/img]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Irak Direnisi Yükseliste...   Ptsi Ekim 18, 2010 11:48 pm


Uyanış Konseyleri Sünni Direnişe Katılıyor!

Irak işbirlikçi hükümeti yetkilileri, işgalci terörist ABD eşkiyalarının işbirlikçisi olarak bilinen Uyanış Konseyine bağlı yüzlerce üyenin son aylarda ülkedeki Sünni vatansever bağımsızlıkçı kurtuluş ordularına katıldığını belirtti.
18 Ekim 2010, 00:52
Anadolu Haber

El Kaide’nin Mezopotamya’daki koluna katıldığı düşünülen çok sayıdaki silahlı direnişçinin, terörist ABD ordusu hakkında çok geniş bilgiye sahip olmasının yanı sıra, işbirlikçi Irak hükümetinden maaş almaya devam ettiği de ifade edildi.

Uyanış Konseyi’ndeki çözülme, örgütün Irak’ın işbirlikçi Şii hükümetiyle yaşadığı sorunlar ve El Kaide’nin yaptığı baskılardan kaynaklanıyor. Irak işbirlikçi hükümetinin kendisini ortadan kaldırmak istediğini savunan Uyanış Konseyi, Mart ayında yapılan seçimlerden bu yana işbirlikçi merkezi hükümetin kurulamaması nedeniyle politik nüfuzlarını koruyamaz hale geldi ve El Kaide’nin avı haline dönüştü.

Örgüt üyelerinin işbirlikçiliği reddederek meşru Irak ordusu safarında işgale karşı savaşmaları, gelecek yıl işgalci ABD teröristlerinin tamamen kaçacağı Irak’ta kalacak olan işbirlikçiler için tehlikeli bir sürecin başlangıcına işaret ediyor.


ESKİ GÜNLER GERİ GELİYOR

Uyanış Konseyi adlı İşbirlikçi ihanet ebekesinin Selahaddin kentindeki lideri Nathum el-Jubouri, üyelerinin işbirlikçiliği reddetmelerini, işbirlikçi hükümetten kaynaklanank belirsizliğe bağladı. 2006’da kurulan Uyanış Konseyi, El Kaide’den kopan Sünni isyancı ve aşiret liderlerini bir araya getirmişti. Ancak son aylarda binlerce militan örgütten atıldı, ayrıldı veya görevlerini aksatmaya başladı. Uyanış konseyinin oluşmasında, işbirlikçiği kabul etmelerinde en tesirli faaliyetleri bizzat Abdullah Gül icra etmişti.

Örgüt üyeleri son zamanlarda ise, kendilerini işbirlikçilere karşı operasyon yapmaktan sorumlu tutan Iraklı güvenlik güçleriyle, kendilerine katılması için sert baskı yapan El Kaide arasında kaldı. El Kaide, şiddetle ikna edemediği konsey üyelerini hükümetten aldıkları aylık 300 dolarlık maaşın fazlasını sunarak kendi safına çekmeye çalışıyor.

Uyanış Konseyi’ne Irak’ın güvenliğinde daha fazla yer vermek istediğini söyleyen işbirlikçi hükümet, bunun aksine örgütün silahlarına el koyarak, üyelerinin rütbelerini indirerek ve maaşlarında kesintiye giderek örgüt içinde daha fazla öfkeye neden oldu.


İşbirlikçilerin bir kolunu oluşturan Irak Ulusal Bütünleşme Komitesi başkanı Zuhayir el Çelebi, “El Kaide ile savaşmak ulusal bir görev. Bunun için ödüle, rütbeye veya yardımlara ihtiyacını” yok dedi. Uyanış Konseyi ise üyelerine Irak işbirlikçi güvenlik birimlerinde iş verilmemesi ve maaşlarının geç ödenmesinden şikâyetçi.

Terörist ABD Saldırı Bakanlığı'nın verilerine göre, Temmuz ayı itibariyle Irak hükümeti 41 bin ile 94 bin arası Uyanış Konseyi üyesine iş verdi. Bu işlerin çoğu geçici ve önemsiz görevlerden oluşurken, sadece dokuz bin örgüt üyesi güvenlik birimlerine dahil edildi.
ÖDÜL VEYA CEZA

Terörist ABD, Meşru Irak ordusunun Kurtuluş Savaşına karşı koyma vazifesini işbirlikçi Irak hükümetine yükledikçe işbirlikçiliğe ikna edilen Uyanış Konseyi’ne olan ilgisi azaldı ve örgütün sorunlarına cevap vermedi. Son haftalarda onlarca militanının EL Kaide saflarına katılmasına şahit olan örgütün Diyala kentindeki lideri Bakr Karkhi, Konsey üyelerinin örgütten ayrıldıktan sonra El Kaide ile gizli işbirliği yürüttüğünü ortaya çıkardıklarını söyledi.Örgütten ayrılıp El Kaide’ye katılanlardan biri, “Uyanış Konseyi’nde yer alan birçok militan bundan pişmanlık duydu. İşgalcilere yardım ettiklerine inandıklarından El Kaide’ye geri döndüler” dedi. Dahası, Diyala eyaletinde Uyanış Konseyi militanlarının El Kaide’ye bombalı operasyonlar ve diğer işgalci vew işbirlikçilerine karşı düzenlenen taarruzlarda yardımcı olduğuna tanık olundu.

Diyala’daki işbirlikçi-işgalci teröristlerin elebaşı Tümgeneral Tarık el Assawi, Uyanış Konseyi’nin El Kaide’ye yönelik hiçbir uyarıda bulunmadığını ve tam tersine örgüte yardım ettiklerini söyledi. El Kaide’nin Uyanış Konseyi ile oynadığı “ödül veya ceza” stratejisi, Diyala’daki Konsey lideri Hüssam el Majmaei ile yapılan bir telefon görüşmesinde net bir şekilde görüldü.

Hapishanede bulunan eski bir El Kaide lideri Cihad İbrahim Halim, kuzeni olan Majmaei’yi arayarak örgüte katılmasını yoksa bu teklifi reddeden diğer işbirlikçiler gibi ölümle cezalandırılacağını tebliğ etti. Majmaei, El Kaide’nin para veya güç tekliflerine hiç bir zaman boyun eğmeyeceğini belirtti ancak şu notu da düşmekten geri durmadı:

“Onlar yaptıkları tehditlerin arkasında. Tehdit edilenlerin ise nasıl yola gelebileceğini görebiliyorum.”

KAYNAK: Sunnis in Iraq Allied With U.S. Quitting to Rejoin Rebels" başlıklı makaleden derlenmiştir.

Hürriyet


(AZYA: Tabi biz onların zehirli dillerini olduğu gibi almayıp, elimizden geldiğince yanlış ifadeleri doğrularıyla düzeltmeye çalıştık.)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

GÖLGE

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: Irak Direnisi Yükseliste...   Cuma Ara. 31, 2010 12:56 am
[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/musul%20polis%20müdürü%20öldü.jpg[/img]

[size=24]
Musul Polis Müdürü öldürüldü[/size]Irak İslam devleti Örgütünün üstlendiği eylemde polis merkezi tamamen yıkıldı. Saldırıyı üç canlı bombanın gerçekleştirdiği sanılıyorSaldırının hedefindeki polis merkezi patlamalar sırasında yıkıldığı, adı açıklanmayan polis yetkilisinin de enkazın altında kaldığı belirtiliyor.

Saldırı sırasında, iki canlı bombanın üzerindeki patlayıcıları ateşlediği, üçüncüsünün ise binaya girmeden polis tarafından durdurulduğu açıklandı.

Askeri yetkililer, Musul'ın örgütün Irak'taki kalelerinden olduğunu söylüyor.

Daha önce de ölen polis yetkilisini hedef alan saldırılar düzenlenmişti.

Polis yetkilisinin saldırı sırasında giriş katındaki ofisinde uyuduğu düşünülüyor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Irak Direnisi Yükseliste...   Çarş. Mart 09, 2011 9:08 pm

Irak'ta Petrol Boru Hattına Bombalı Saldırı
09.03.2011 Çarşamba 23:04Dünya Bu Habere 0 Yorum YapıldıBu Haber 3 Defa Okunmuştur 12P 14P 16P 18P

Irak'ın en büyük petrol boru hattına bugün düzenlenen bombalı saldırı nedeniyle Türkiye'ye petrol sevkiyatının durdurulduğu bildirildi.

Irak Petrolünü emperyalizme peşkeş çekme Bakanlığı Sözcüsü Asım Cihad, silahlı kişilerin bu akşam başkent Bağdat'ın 250 kilometre kuzeybatısındaki Şurkat kasabası yakınlarında Beyci petrol boru hattına yerleştirdikleri bombanın patlaması sonucu sevkiyatının durdurulduğunu söyledi.

Cihad, patlama nedeniyle petrol pompalamanın durdurulduğunu, boru hattının tamir için en az üç gün kapatılacağını ifade etti.

Büyük kayıpların önlenmesi için Türkiye'de yeterince Irak petrolü depolandığını hatırlatan Cihad, hattan günde ortalama 400 bin varil petrolün pompalandığını belirtti.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

GÖLGE

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: Irak Direnisi Yükseliste...   Perş. Ocak 05, 2012 9:28 am

Irak'ta El Duri bağlantılı 21 kişi yakalandıIrak İçişleri Bakanlığı, Irak'ın devrik Lideri Saddam Hüseyin'in yardımcısı İzzet İbrahim El Duri'yle bağlantılı 21 kişinin yakalandığını açıkladı.


Irak'ta El Duri bağlantılı 21 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Yardımcısı Adnan El Esedi, düzenlediği basın toplantısında, ellerine geçen istihbarat bilgilerini değerlendirdikten sonra İçişleri ve Savunma Bakanlıklarına bağlı güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda İzzet İbrahim El Duri'nin desteklediği Nakşibendi Tarikatı'nın silahlı kanadından 21 kişilik bir grubu ele geçirdiklerini bildirdi. El Esedi, yakaladıkları şahısların Salahaddin, Musul, El Enbar, Kerkük ve Bağdat'ta toplam 300 saldırı düzenlediklerini ve bu eylemlerden 190'ının Bağdat'ta düzenlendiğini belirtti. Bağdat'ta gerçekleştirilen saldırıların tamamının suikast olduğu ve bunların susturucu takılmış silahla, arabaların altına yerleştirilen bombalarla gerçekleştirildiğini dile getiren El Esedi, bu kişilerin birkaç hafta önce yakalandığını ve sorgulama işlemi bitikten hemen sonra medya önüne çıkardıklarını kaydetti. El Esedi, Irak genelinde halen faaliyetlere devam eden 57 grubun bulunduğunu söyledi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bağdat Polis Müdürü Tümgeneral Adil Dehham, yapılan sorgulamalarda yakaladıkları grubun, polis, asker, doktor ve hakimlerin ölümünden sorumlu oldukları ve çok sayıda subayı öldürdüklerinin anlaşıldığını kaydetti.

Bu arada, basın önünde konuşan grubun lideri olan Abdulhalik Abdusettar El Samarrai, emirleri Abdurrahman El Nakşibendi'den aldıklarını, El Nakşibendi'ye emirlerin İzzet İbrahim El Duri'den geldiğini belirtti. El Samarrai, "Samarra'daki Askeriye türbesinin 2006'da patlatılmasından önce sadece işgalci ABD güçlerini hedef alıyorduk. Bu olaydan hemen sonra gelen emirler doğrultusunda stratejimiz değişti. Savaştan sonra kurulan hükümetler Amerikan işgalinin işbirlikçisi sayıldığı için bu hükümetlerle çalışan herkesi hedef almaya başladık. Polis, asker, politikacı ve bazı din adamlarını hedef aldık" dedi.
Bu arada yetkililerin açıklamasına göre grubun bağlı olduğu, "Cihad ve Özgürleştirme Cephesi" adlı örgütün finansmanı, Bağdat'ta tücarlardan "cihat sadakası" adı altında toplanan paralarla sağlanıyor.

Cihad ve Özgürleştirme Cephesi'nin sünni çoğunluğa sahip Kerkük, Samarra, Tikrit, Musul, Diyale ve Biji şehirleri ve çevrelerindeki bölgelerde, devlet ve hükümetle çalışanlara saldırı düzenlediği bildirildi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Irak Direnisi Yükseliste...
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: DÜNYA :: SAVAŞ :: Irak-
Buraya geçin: