AKINCILAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKINCILAR

AKINCILAR FORUM

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

New York valisi Müslümanları fişleyen polisi savundu....

YazarMesaj
GÖLGE

GÖLGE

New York valisi Müslümanları fişleyen polisi savundu.... Empty
MesajKonu: New York valisi Müslümanları fişleyen polisi savundu....    New York valisi Müslümanları fişleyen polisi savundu.... EmptyPtsi Şub. 27, 2012 11:22 am

New York valisi Müslümanları fişleyen polisi savundu..

New York Valisi Michael Bloomberg, Müslümanları fişleyerek ülkede büyük tartışma yaratan polis departmanını savundu.

Bloomberg katıldığı bir radyo programında, görev bölgelerini aşarak, başta Müslüman öğrenciler olmak üzere Müslüman toplumu gizlice takip edip, fişleme yapan New York Polis Departmanı'nın (NYPD) yasalara uygun hareket ettiğini söyledi.
Bloomberg, "New York Polis Departmanı'nda her şey yasalara uygun gerçekleştirildi. Bunlar anayasaya uygundur. Araştırma dosyalarında New York şehri dışına çıkma izinleri vardır. İnternet sitelerine bakabilirler, kanunsuz hareketleri veya buna liderlik edebilecek olayları tespit etmek için izleyebilirler. Biz dinleri veya ırkları yüzünden bireyleri hedef almıyoruz." dedi.
Ülkedeki Müslüman toplumun öncüleri de hiçbir ayrım yapılmadan tüm toplumun böyle bir fişleme içinde olmasına tepkili.
Passaic İslam Merkezi'nden Muhammed el Filali, "Eğer bir Amerikalı üzerinde şüphe varsa onun hakkında soruşturma yapılmasında hiç bir engel görmüyorum. Bu anayasaya uygundur." şeklinde konuştu.
Müslümanları zan altında bırakan NYPD'nin soruşturmasında kişilerin aralarında ne konuştuğu, kaç kere namaz kıldığı ve geçmişleri gibi bilgiler ayrıntıları ile not edilmiş.
Ömer Camii'ne namaz kılmak için gelen Eref Assaf isimli bir Müslüman ise tepkisini, "Nasıl mı hissediyorum? Tabii ki de şiddete uğramış gibi. Kimsenin benim ne yaptıklarımı veya özel yaşantımı didiklemeye hakkı yok. Bu kapsamlı olayı durdurmak ve bu tarz faaliyetleri gerçekleitirenlerin sorumlu tutulmasını istiyorum." şeklinde tepkisini gösterdi.
Polis departmanının aynı zamanda İslam dinini karalayan Üçüncü Cihad isimli filmi çalışanlarına izlettiği ortaya çıkmıştı.
Uygulama 1940'lı yıllarda komünist avı yada bilinen adıyla Cadı Avı'na benzetilirken, ülkedeki İslami toplum da giderek sesini yükseltmeye başlıyor.

New York valisi Müslümanları fişleyen polisi savundu....
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Almanlar Müslümanları istemiyor
» NEW YORK'TA BEŞ MİNARE
» NEW YORK BOMBASINDA İBDA-C İZİ