AKINCILAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKINCILAR

AKINCILAR FORUM

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ABDULLAH ÖCALANDAN AÇIKLAMALAR

2 posters
YazarMesaj
turbix

ABDULLAH ÖCALANDAN AÇIKLAMALAR Empty
MesajKonu: ABDULLAH ÖCALANDAN AÇIKLAMALAR   ABDULLAH ÖCALANDAN AÇIKLAMALAR EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 5:39 pm

PKK Lideri Abdullah Öcalan Gündeme Dair Önemli Açıklamalarda Bulundu. PKK'ya yakınlığı ile Bilinen Fırat Haber Ajansında Yayınlanan Haberde Öcalan'ın Ülke Gündemine İlişkin Çok Etkisi Oluştur
19.10.2010 / 14:19

ÖCALAN'DAN; ERBAKAN, ÖZAL, EŞREF BİTLİS, ÇİLLER, FETHULLAH GÜLEN TESPİTLER....

Öcalan, “31 Ekim'e kadar bekleyeceğiz ondan sonra ben yokum, aradan çekileceğim ve artık süreci KCK götürecektir” dedi ve uyardı: “Orta yoğunluklu savaş kapıdadır.” PKK Lideri Abdullah Öcalan avukatlarıyla görüştü. Edinilen bilgilere göre görüşmede Özal’ın ölümü ile ilgili haberlere değinen Öcalan, “Özal'ın ölümü medyada bol tartışılıyor. Kardeşi Korkut, “abimin öldürüldüğünden hiç şüphe etmiyorum, kesin öldürülmüştür” diyormuş. Daha önce bu kesinlikte konuşmuyordu, yaşı ölüme yaklaştığı için daha rahat konuşuyor, daha korkmadan konuşuyor. Bu konuda daha önce ilk tespiti ben yapmıştım. Benimle görüşüleceği gün Özal öldürüldü. Öldürüldüğünü ilk söyleyen de ben oldum. O dönem bir komplo dönemiydi. Özal'ın öldürülmesi Kürt sorunun çözümüne, bize dönük bir komploydu. Şu an yaşananlar 1925'teki komploya benziyor. 1925 komplosu önemli bir komplodur. Bunu iyi bilmek, iyi kavramak gerekir. Bu '25 komplosunda Kürtler tasfiye edildi. O tarihten itibaren Mustafa Kemal de kuşatılmaya başlandı, Çankaya'ya kapatıldı, yetkisiz sembolik bir hale getirildi. Bir çeşit burası gibi tecrit edildi. Hasta yatağındayken İsmet İnönü'nün öldüğü haberini alıyor ve onun çocuklarına miras bırakıyor. Bu derece dünyadan tecrit edilmiş bir haldedir. Özal öldürüldü. Mustafa Kemal'in de İkinci Dünya Savaşı öncesinde ölümü de kuşkuludur. Çünkü İkinci Dünya Savaşı dengelerinde Mustafa Kemal gibi birisi belirleyici olacaktı, bu nedenle ikinci dünya savaşında yeri yoktu! Tıpkı Amerikan'ın Irak'a müdahale öncesinde Ecevit'in ölüme doğru götürülmesi gibi. Bütün bu kuşatmalar o dönemde Londra merkezliydi. O dönem Kurtuluş Savaşından gelen beş general vardı bunlara “beşli general” deniyordu. Birisi hariç dördü tasfiye edildi. Kazım Karabekir mesela çok güçlü bir komutandı, tasfiye ettiler. Diğer paşaları da Rauf Orbay, Rıfat Bele, Ali Fuat Cebesoy onları tasfiye ettiler. Bu önemli bir kuşatmaydı.” dedi.

DÖRT KOMPLO DÖNEMİ

Öcalan şöyle devam etti: “Bize karşı da çok önemli komplolar oldu; dört komplo dönemi var. Birincisi Özal'ın öldürülmesiyle yaşanan Birinci Komplo Dönemi: Özal, Kürt sorununa cesur bir biçimde yaklaştı. “Bu sorunu kesin çözeceğim, çözmem gerekir” diyordu. Oğlu Ahmet Özal, bu konuda kesin bilgiler veriyor. “Babam bu işi kesin çözmek istiyordu” diyor. O dönemde Özal'ı kuşattılar, ordu içinde de çözüm isteyen herkesi tasfiye ettiler. Eşref Bitlis, Bahtiyar Aydın gibi o dönem birçok subayı çözüm yanlısı gördükleri için, kendilerinin önünde engel gördükleri için öldürdüler, tasfiye ettiler. Bu konuda Talabani'nin de önemli bilgileri var. Talabani “biz Eşref Bitlis ile çözüm noktasında aynı fikirdeyiz” diyordu. Talabani '93'te bunu bana söylemişti. O dönemde Uğur Mumcu gibi bazı aydınları da tasfiye edip öldürdüler.”

İKİNCİ KOMPLO DÖNEMİ : '97, '98'de yaşandı. O dönemde Erbakan daha samimi, daha çözüme yakın yaklaştı. Erbakan, Kurtulmuş'a oranla daha dürüsttü. Kurtulmuş da diğerleri gibi “Öcalan dışında her türlü çözüme hazırız” diyor. Bu cümle onun hangi merkeze bağlı olduğunu gösteriyor, zaten dağılıp gittiler, bir daha da kendilerine gelemezler. Erbakan'da da Özal'da olduğu gibi saf ve doğru bir yanı vardı. Bizimle de ilişkiye geçmişti. '97-98 döneminde bizimle hem sivil kesim hem de askeri kesim irtibata geçmişti. Ancak Gladio çok güçlüydü. Taraf Gazatesi'nin bir yazısında da okudum. “Kim bu dönemi baltalayan?” diye soruyordu. Doğru bir soru. O dönem de çözüm şeyi varken komplo devreye konuldu.

ÜÇÜNCÜ KOMPLO DÖNEMİ: 2003-2004 yılında denendi. Bu dönemde Kürtleri parçalamak suretiyle yeni bir komplo tarzı ortaya konuldu. O dönemde de başarılı olamadılar.

Şimdi de ‘DÖRDÜNCÜ KOMPLO DÖNEMİ’ ile karşı karşıyayız. Benim açımdan Erdoğan'ın konumu netleşmiştir. Kesin bazı şeyleri artık rahatlıkla söyleyebilirim. Hakkari olayı kesin kontra eylemiyse eğer, örgütle bir ilgisi yoksa, bu durum bazı şeyleri gösteriyor.

ŞİMDİ YEŞİL KOMPLO DÖNEMİ BAŞLADI

Bu Hükümet döneminden önceki komplo dönemlerini Siyah Komplo Dönemleri olarak nitelendirebiliriz. Şimdi yaşanan komplo dönemi ise Yeşil Komplo Dönemidir. Siyah komplo dönemleriyle bu yeşil komplo dönemi birbirinden farklıdır. Siyah komplo dönemlerinde jitem'e, kontraya, itirafçılara sınırsız yetki verilmişti, sokak başlarında, her yerde adam öldürme yetkisi verilmişti. Mesela sokak ortasında Musa Anter'i öldürdüler, bunun gibi Diyarbakır'ın birçok sokağında gündüz ortasında ve diğer birçok şehirlerde insanlarımızı öldürüyorlardı. Bu yetki bizzat devlet tarafından onlara verilmişti. O dönemde Türk Gladio'su bizzat en üste bağlıydı. Tansu Çiller, Doğan Güreş bunlar emir veriyorlardı. Bütün bu cinayetler bunların bilgisi dahilinde gerçekleşiyordu.

Özal öldürüldükten hemen sonra bu ekibin güçlü hale gelmesi tesadüfi değildir. Türk Gladio'su o dönemde İtalya'daki gibi, önünde engel gördüğü herkesi rahatlıkla öldürebiliyordu, işte Özal'ın öldürülmesi. Tıpkı İtalya'daki Gladio gibi önünde engel gördüğü herkesi öldürüyordu. İtalya Gladiosu biliniyor kendi başbakanlarını bile öldürdüler. Öldürdükleri bu başbakan Komünistlerle ittifaka yönelmişti yani standartların dışında davranan birisiydi bu nedenle öldürdüler. Türkiye'deki Gladio da bu şekilde davrandı. Fakat daha sonra Türk Gladiosu-kontrası-Ergenekonu artık üstekilerden bağımsız hale geldiler, aldı başını gitti. Karadayı “biz bunlara dahil değiliz” derken bunu kastediyordu. Kıvrıkoğlu'na da Kıbrıs'ta suikast düzenlediler, kurşun kolunu sıyırıp arkasındaki bir albaya değdi. Bu dönemde Gladio'da Çevik Bir ve ekibi çok güçlüydü. Birçok şey onlara bağlıydı. Hatta Çevik Bir bu suikastin sorumlusu olarak Ergenekon dosyasında adı geçiyor.

CİNAYETLER ERDOĞAN'IN BİLGİSİ DAHİLİNDE

Şu anki komplo döneminde eski tarz cinayetler, fail-i meçhuller işlenmez. Hakkari olayı biraz farklıydı. Daha sonra buna değineceğim. Eskiden bu cinayetleri Gladio işlerdi, Gladio'nun bu cinayetleri işlemesi için tam yetki verilmişti. Ancak bu yeşil komplo döneminde eski tarz Gladio-kontra yok. Öyle tek tek cinayetle sokak başlarında, şurada burada adam öldürmek olmaz bu dönemde. Yeni bir anlayış yeni bir tarz olarak artık herşey Erdoğan'ın bilgisi dahilinde gerçekleşir, Erdoğan'ın bilgisi olmadan kimse cinayet işleyemez, kimse cinayet işleme yetkisine sahip değil. Hakkari meselesi orada bir imamın öldürülüşüne bir karşılıktır. 10 gerillanın imha edilmesi olayı Ankara merkezlidir, operasyonu Ankara'dan gelip yapmışlardır. Hem o 10 gerillanın imha edilmesi hem de Hakkari'deki patlamayla halkımızın öldürülmesi, o imamın öldürülmesine karşılıktı. Bizzat emri veren Ankara'dır, Ankara'dan gönderilen özel bir ekip oraya bombayı yerleştiriyor ve gidiyor. Bu benim için nettir. Erdoğan'ın imam olayıyla ilgili açıklamasında ağzından yakaladığım bir iki cümle ile bunu anladım. Bu yeşil komplonun merkezi Washington'dur. Washington merkezli yürütülüyor.

FETHULLAH GÜLEN’İ ÇOK BÜYÜTMEMEK GEREK

Bu öyle zannedildiği gibi Washington derken sadece Fethullah Gülen anlaşılmamalıdır, Fethullah Gülen'in rolü burada basittir, onu çok da büyütmemek gerekir. Çok daha başka önemlileri var. Haberlere de yansıdı, bazı Türk pilotları Afganistan'da Taliban için savaşmış, bu ilişkiler çok iç içe ve bilindiğinden çok daha farklı boyutlardadır. Hanefi Avcı kitabında imamlardan, imamların örgütlenmesinden bahsediyor. Her birimde sorumlu imamlar olduğunu söylüyor. Bu örgütlenmelerin farkındadır bu nedenle bazı açıklamalar yapıyor. Ben bütün bu yeni örgütlenmeleri yeşil komplo, yeşil kontra olarak adlandırıyorum. Bunlar her yerde de örgütlenmişlerdir.

ULUSLARARASI GÜÇLER HENÜZ ÇÖZÜME HAZIR DEĞİLLER

Yürütülen son uluslararası diplomasi, örgütün tasfiyesine yönelik bu çalışmalar şu sonucu doğuruyor. Türkiye üzerinde hesabı olanlar, yani bazı dış ülkeler-güçler henüz bu sorunun çözümüne hazır değiller. Bir çözümün olması onları hazırlıksız yakalayacaktı, yani anlaşıldı ki buna henüz hazır değiller. Çünkü Kürt sorununda geçmişi olan, yüzyıllık hesapları var. Bu komplo 1920'den itibaren Kürtler için hazırlanıyor. Çözümün olması bu hesaplarını bozacaktı ve onlar bu nedenle bir çözüme henüz hazır değiller. Bu uluslararası komplonun merkezi Paris'tir, Berlin'dir, Moskova'dır ve diğer birçoğudur. Tabi başta Washington olmak üzere bu çalışmalar yürütülüyor. Daha da kuşatabilirler, muhtemelen Roj tv'yi de kapatacaklardır. Neden şimdi bu kadar AKP'ye destek veriyorlar, şunun için: Eskiden Avrupa AKP'yi bir türlü kabul etmiyordu. Ancak şimdi kabul ediyor. Kabul ettiği için bazı pazarlıklar, bazı tavizler koparmak istiyor. Bu pazarlık ve tavizler karşılığında da Kürtler üzerinde oynanıyor. Kürtler korkmasınlar. Bu ittifakları ilelebet değil. Bu ittifak dağılacaktır. Kürtler kendi çalışmalarını aynı şekilde sürdürmelidirler. Onların bu diplomasi oyunu da hiçbir sonuç vermeyecektir. İşte İsrail, Türkiye-Suriye-İran ortaklaşmasından rahatsız olmuştur, bu yüzden Türkiye ile ittifakında geri çekilmiştir, ABD'de de bu durumdan rahatsızdır.

BİZ DE BOŞ DURMUYORUZ

'99'dan bu yana benim üzerimden tasfiye planları hazırlamak isteyenler olabilir. Ancak ben bu oyunlara gelmedim, bu komploların, tasfiye planlarının hiçbirisini gerçekleştiremediler. Biz de burada boş durmuyoruz. Bazıları buradaki kavganın büyük bir boğuşma olduğunu söylüyorlar. Ama bu Kürt aydınlarının zavallılıklarını gösteriyor, anlayamıyorlar. Bu kavgamızı, bunları idrak edemiyorlar, çözemiyorlar.

DÖRTYOL AYDINLATILIRSA ERDOĞAN’IN YENİ TARZ KONTRA İLİŞKİSİNİN BOYUTU ORTAYA ÇIKAR

Kıvrıkoğlu ve Ecevit çizgisi diğerlerine oranla biraz daha bağımsızlıkçıydı. Bu nedenle oynanan bazı oyunların önüne geçme çabaları vardı. Tabi benim Türkiye'ye teslim edilmem karşılığında bazı şeyleri kabul etmiş olabilirler ama herşeyi de yapmak istemiyorlardı. Daha sonra Ecevit'i de ölüme götürdüler. 2005 yılında Başbakan Diyarbakır'a gidip “Kürt sorunu benim sorunumdur, çözeceğim” dediğinde Türk Gladiosu onu da Ecevit gibi götürecekti, ancak anlaştılar. AKP döneminde Balyoz gibi dört tane darbe planı yapıldı. Daha sonra Başbakanla bu Gladio anlaştılar, bazı esaslar üzerinde anlaştılar. Birlikte yönetme kararı aldılar. Ancak Erdoğan-Bush görüşmesiyle Türk Gladiosu-Ergenekonunun kontrol dışı kısmının tasfiyesine karar verildi. Ancak bu Erdoğan-Bush görüşmesiyle de Türkiye bu uluslararası alandaki önemli bazı pazarlıkları da kabul ettiler. Erdoğan-Bush görüşmesinde, Erdoğan Kürtlerin tasfiyesini gerçekleştireceklerine inandığı için Balyoz gibi darbe planları geri çekildi ve Ergenekon tasfiye süreci başlatıldı. Şimdi yeşil komplo döneminde artık kontrolsüz pek bir şey gerçekleşmez. Yeni bir yeşil kontra devrededir. Bu yeni bir tarz kontradır. Dörtyol olayı tam aydınlanırsa Erdoğan'ın yeni tarz kontra ile ilişkisinin boyutu ortaya çıkacaktır.

KADININ ÖZ SAVUNMASI ÖNEMLİ

Dördüncü komplo dönemi veya yeşil komplo döneminde kadın konusunda şunları belirtmek istiyorum. Bu dönemin kadın boyutu var. Bu dönemde en çok kadının öz savunması önem taşıyor. Doğrudan namus anlayışıyla yaklaşmıyorum, kadının beyinsel, ruhsal, bedensel kendini korumasından bahsediyorum. Erdoğan'ın “üç çocuk yapın” açıklamasının altı boş değildir. İşte Rize Belediye Başkanı diyor ki Kürtlerden kız alın. Bu öyle basit bir söylem değildir. Rize belediye başkanı kendi başına bunu söylemiyor, Tayyip Erdoğan'ın bilgisi dahilinde konuşuyor. Tayyip Erdoğan kendi döneminde söyleyemediklerini bu belediye başkanı dile getiriyor. Bunlar belli bir planın, komplonun parçasıdır. Bildiğim kadarıyla Ağrı'dan Rize'ye 12-13 yaşlarından bir kız, sanırım oraya fındık toplamaya giderken bir Rize'liyle tanışmış, bu basında büyük bir “aşk” olarak gösteriliyor. Bu nasıl bir aşk! 12-13 yaşındaki bir kızın aşkı mı olur! Oraya çalışmaya, fındık toplamaya giden bir kız, çok kötü şartlarda çalışıyor, maddi olanaklara ihtiyacı var, daha iyi şartlarda yaşamak için böyle bir tercihe mecbur kalmış. Aile de buna onay veriyor. Diğer taraf da hiç ihtiyacı olmamasına rağmen kendi bölgelerinde çok daha eğitimli kızlar olmasına rağmen bunu tercih ediyor!

Aslında bu normal bir evlilik ya da aşk değil, bir köleliktir, bir kölelik muamelesidir. Kızı alıp köle gibi çalıştıracak, kullanacak. Ben bu kız için “Ağrılı mağdure” tanımlamasını kullanıyorum. Sanırım bu şekil evlilikler Ağrı'da yaygınmış. Ağrı, Muşta da yaygındır. Kısmi olarak Urfa ve Diyarbakır'da da oluyor. Örneğin Urfa'dan kız Karadeniz'e götürülürken Malatya'da bir kaza olmuştu. Bu yeşil komplo döneminin bilinçli bir politikasıdır. İşte bölgeden Kürt kızları götürülerek bu şekilde aileler üzerinden bir ilişkilenme geliştiriliyor. Mesela Diyarbakır'da Kepoğlu ailesinin kızı bir karadenizliye verilmişti. Bu ailenin 13 bin kişilik bir nüfusu var. Bu şekilde bu aileler üzerinden kültürel bir soykırım geliştirilmek amaçlanıyor. Sanmayın ki Kürt kızlarıyla normal bir evlilik yapılıyor, tamamen onları köleleştirme, kendi hizmetlerinde kullanmaya yöneliktir. Aslında kendi çevrelerindeki kızları, Kürt kızlarından daha okumuş ve daha kendi anlayışlarına uygundur ama kendi çevresinden değil, bilinçli olarak Kürt kızları seçiliyor! Bin tane Kürt kızı bu şekilde Karadeniz, Kayseri'ye götürülmesi, bin tane Kürt ailesiyle ilişkilenmek, bu bin aileyi kendi toplumundan koparıp kontrolleri altına almak anlamına gelir. Ağrı'da bir konuda birinci gelen kıza, Toki'den bir ev vermişler. Fakat bunun çok planlı bir şekilde reklamnı yaptılar. Mardin'de tecavüze uğrayan, mağdur olan bir kız vardı. İlk olayda tecavüze uğrayan bu kız daha sonra “bunu para kazanmak için yapmaya devam ediyorum” demiş. Hakim de rıza olduğu gerekçesiyle suçluların cezalarında indirim yaptılar.

EVLİLİK ÖZGÜR EŞ KURAMINA DAYANMALI

Onun hayatını anlatan bir kitap yazılmalı, sadece bu değil, bunun gibi konular üzerinde yoğunlaşılmalıdır. Batman'da da bilinen tecavüz olayları var. Yatılı bölge okullarında da bu tür olaylar çok yaygındır, planlıdır, bunlara çok dikkat etmek gerekiyor. Bu saydıklarım örnekler gibi binlerce örnek var. Siirt'te yaşanan olaylar var. Küçük yaştaki çocuklara tecavüz edip öldürüyorlar. Bir toplumda kadın kültürel soykırıma uğramışsa o toplum bitmiştir, o toplumdan bir şey çıkmaz. Yine bir toplumda kız çocuklarına tecavüz ediliyorsa ve bir yerde buna yüzlerce insan da dahil oluyorsa o toplum bitmiştir. Peki Kadın kurumları ne yapıyor? Yarısı sisteme hizmet ediyor. Kadın kurumları, kızları eğitmeliler, bilinçlendirmeliler. Kadın kurumları bir Kongre oluşturmalıdırlar, bu kongrenin bir daimi yürütmesi mutlaka olmalıdır, gece gündüz durmadan çalışmaları gerekir. Batman'daki, Siirt'teki, Mardin'deki tecavüz olayları, bahsettiğim olaylar var. Bunlarla ilgilenilmelidir. Bizim bu konudaki çabamızı burada uygulamak zorundayız.

Bütün bunlar bu dönemin politikalarının sonucudur. Yani Kürtler, büyük bir kültürel soykırım pençesindedir. Ben bizimkilere de şunu söylüyorum, öneriyorum; Özgür Eş Kuramı. Bu kavramı kullanıyorum. Savunmamda da bu konuyu belirttim. Ben bütün evlilikleri lanetlemiyorum, mahkum etmiyorum. Ancak bir evlilik özgürlük temelinde tutarlı olmalıdır. Evlilik bu anlamda tutarlıysa anlamlı olur. Kürtlere bu konuda şunu söylüyorum, kendi kızlarının eğitimine özel önem vermelidirler, kendi kızlarını korumalıdırlar. Kendi kızlarına, çocuklarına kendi eğitimlerini vermelidirler, bunlar için eğitim yerleri açmalıdırlar. Çocuklarına sahip çıkmalıdırlar. Kürtler çok büyük bir soykırım planının kıskacındadır. Hatta ben yeni savunmamın adını “Kürtler Kültürel Soykırımın Kıskacında” olarak verdim.

31 EKİM’DE ÇEKİLECEĞİM

Ben aslında daha evvel çekiliyordum. Ancak bana geldiler, 2006'da benden barış için yardım istediler. Ben de 2006'da barış için ateşkes çağrısında bulundum. Şimdi daha iyi anlıyorum ki 2006'daki aslında bir tasfiye planıymış. O döneme ilişkin bir araştırma yapılmalıdır. Bu tarihten itibaren beş yıldır ben burada barış için çaba sarfediyorum.

31 Ekim'e 15 gün kaldı. Bu ayın sonuna kadar bekleyeceğim. Ben 31 Ekim'in sonuna kadar eğer çözüm amaçlı gelmezlerse kellem de gitse bundan sonra karışmayacağım. Bu oyuna gelmeyeceğim, bana çözüm temelinde gelmezlerse hiçbir açıklama da yapmayacağım. Eğer bana çözüm amaçlı gelirlerse de ben o zaman kendi görüşümü belirtirim. Ama özet olarak şunları söyleyeyim: Daha önce de belirttiğim gibi “iki protokol” görüşümü tekrarlayacağım. Birincisi güvenlik protokolü, ikincisi demokratik haklar protokolü, anayasa bunun içindedir. Ben daha önce yazdığım mektupta da bu iki protokol hususunu belirtmiştim. Devlete ve Kandil'e yazdığım mektupların cevabını da henüz alamadım. 31 Ekim'e kadar bekleyeceğiz ondan sonra ben yokum, aradan çekileceğim ve artık süreci KCK götürecektir, KCK kendi kararını kendisi verir.

‘ORTA YOĞUNLUKLU SAVAŞ KAPIDADIR’

İşte “orta yoğunluklu savaş” kapıdadır. Her türlü savunma, öz savunma konumlarını güçlendirirler. Halkla birlikte bu işi yürütürler. Dün sınır ötesi operasyon izni veren teskere de meclis'ten geçmiş. Meclis'in gizli görüşmesi oldu, bunun ne kadar gizli olduğu da ortada. Diyarbakır ve bölgedeki STK'lar da devletin, hükümetin bu soykırım politikaları konusunda çok bilgi sahibi değiller, bilmiyorlar. Devlet soykırım politikalarını uyguladığında hiç fark yaratmaksızın tüm Kürtleri bu soykırıma dahil edeceklerdir. Onlar öyle bireysel çıkarlarla, birkaç holdingle yaklaşıyorlar ama yarın gelişebilecek yönelimlerde kendileri de altında kalırlar. Hiçbir şey yapamıyorlarsa en azından tarafsız kalmalıdırlar. Bölgedeki STK'ların bir çözüm formülü varsa getirsinler kabul etmezsem o zaman derler Öcalan kabul etmemiş. Ama bir çözüm formülleri yoksa, o zaman en azından devletin bu kültürel soykırım politikalarına alet olmasınlar, bu öyle şu veya bu partiye oy vermek, referandumda evet veya hayır meselesi değildir.

DEMOKRAT İMAMLAR GÖREV ALMALI

İmamlar konusunda da çok dikkatli olunmalıdır, imamlara doğru yaklaşılmalıdır. Bölgedeki camilerde demokrat imamlar görev almalıdır. Bu işi de halkın demokratik imamları üstlenmelidir. Aynı şekilde bölgedeki diğer demokratik konularda da bölgedeki demokratik örgütler, sendikalar ve diğerleri görev üslenmelidirler. Kürtler çocuklarına dikkat etsinler. Ağrılılar çocuklarına sahip çıksınlar. Ağrı'daki halkımıza özel selamlarımı iletiyorum. Diyarbakır, Van ve Muş halkımıza selamlarımı iletiyorum. Ermenistan'daki halkımıza da selamlarımı iletiyorum.

ANF - AJANSLAR
GÖLGE

GÖLGE

MesajKonu: Geri: ABDULLAH ÖCALANDAN AÇIKLAMALAR   ABDULLAH ÖCALANDAN AÇIKLAMALAR EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 11:46 pm

[size=18]Bu aciklamalarla,Demirtas in konusmalarini ustuste koyunca,Ortaya cikan, AKPKK nin catlak verdigi ve iplerin kopma noktasina geldigini gösteriyor.Referandumdan istedigini elde eden RTE artik ihtiyaci kalmayan,APO ve Demirtasi dislayan aciklamalari ile tavir aliyor. Aciklamalarda yillardir sürdürülen pazarliklarin, cözümsüz bir aldatmacadan ibaret oldugu ortaya cikiyor.

RTE, Emperyalizmin istedigi pazarliklari yaparak,Anadolunun bölünmesine yol acacak hamleleri yapti.Ancak bu saatten sonra PKK cizgisinden gelen siyasi bir yapiyla yapmak istemedigini ortaya koyuyor.

Güneydogunun bölünmesini baska bir siyasi yapi ile,daha cok ABD-Israil eksenindeki yapi ile cözüme götürme(Parcalama) derdinde.

[/size]
GÖLGE

GÖLGE

MesajKonu: Geri: ABDULLAH ÖCALANDAN AÇIKLAMALAR   ABDULLAH ÖCALANDAN AÇIKLAMALAR EmptyPaz Ekim 24, 2010 1:16 am

[img]http://www.odatv.com/images/2010_10/2010_10_22/-mit-mustesari-fidan-kimle-gorustu--2210101200_l.jpg[/img]
[size=24]
[color:a82a=red]
MİT MÜSTEŞARI FİDAN KİMLE GÖRÜŞTÜ?
[/color]
[/size]

[size=18]
MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, bir süre önce Kuzey Irak’ın Erbil kentine gizlice gittiği gündeme gelmişti.

İşte bu görüşmeyle ilgili çok tartışılacak bir iddia ortaya atıldı.

Buna göre; MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’la Erbil’de görüştü.

İddiayı; PKK’ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı yazdı.

Ajans, bu iddiasını bir haber sitesine dayandırıyor.

O haber sitesi ise; Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi'ne yakınlığıyla bilinen Lekolin.

Söz konusu habere göre; PKK’yı bitirmek için kurulması planlanan oluşumun başına Osman Öcalan düşünülüyor.

Bu konunun konuşulması için Hakan Fidan’la Osman Öcalan’ın Erbil’de bir binada görüşüldüğü iddia ediliyor.

Haberde; bu görüşme sonrası Osman Öcalan’ın PKK’dan birlikte ayrıldığı grubu toplamak için harekete geçtiği de belirtiliyor.

Evet, iddialar çok ilginç ve bir o kadar da inanılmaz.

Bakalım, MİT bu iddiaları yalanlayacak mı…[/size]

ABDULLAH ÖCALANDAN AÇIKLAMALAR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ABDULLAH GÜL
» Nevfel bin Abdullah
» ABDULLAH GÜLDEN AÇIKLAMA!!!
» Abdullah İbni Ümmi Mektum
» ABDULLAH GÜLDEN KANSERLİK SÖZLER!!!