AKINCILAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKINCILAR

AKINCILAR FORUM

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

NECİP FAZIL BU İŞİ BAŞLATANLARDAN!

YazarMesaj
AZYA
Admin
Admin
AZYA

NECİP FAZIL BU İŞİ BAŞLATANLARDAN! Empty
MesajKonu: NECİP FAZIL BU İŞİ BAŞLATANLARDAN!   NECİP FAZIL BU İŞİ BAŞLATANLARDAN! EmptyC.tesi Nis. 10, 2010 12:46 pm

Cemaatte Eygi isyanı

10 Nisan 2010 Cumartesi 12:09

Milli Gazete Yazarı Mehmet Şevket Eygi, Fethullah Gülen’i hedef alan yazıları nedeniyle cemaatin tepkisini çekti.

Mehmet Şevket Eygi’ye karşı eleştirilerin dozu yükseldi. Duruma Fethullah Gülen el koymak zorunda kaldı.

Fethullah Gülen’in konu ile ilgili söyledikleri www.herkul.org sitesinde “İhtilaf ne zaman rahmet olur?” başlığı ile yayınlandı.

Fethullah Gülen, Mehmet Şeyket Eygi’nin de aralarında bulunduğu bazı isimler ile ilgili yaptığı değerlendirme şöyle:

“Bu işi başlatmış bu insanlar, bu hale getirmişler. Mehmet Şevket Eygi bey, belli bir dönemde ses soluk olmuştur bu mevzuda. Şimdi aynı düşünür mü bilemiyorum ama onun için de aynı şeyi söyleyeyim ben. Olumsuz bir şeyi kendinden duymadıktan sonra şöyle dedi, böyle etti demek doğru değildir. Bunlar belli bir dönemde kuvve-i maneviyeyi takviye eden insanlardır. O günün şartları o kadar yapmaya müsaitti. O gün onların elinde yapacakları işi finanse edebilecek güç kaynakları yoktu. Halk henüz o seviyede uyanmamıştı. Dünyaya açılma yoktu, imkânları böyle seferber etme imkânı gelenek haline gelmemişti. Şimdi bu açıdan kendi dönemleri itibarıyla belli şeyleri yapmış o insanları, yaptıkları şeyin ifade ettiği manaya göre takdir etmek, bir yere koymak ve saygıyla yâd etmek icap eder. Onları hayırla yâd etmeliyiz. Âlemin sizi hayırla yâd edip etmemesi sizin genel üslubunuza tesir etmemeli. Karakteriniz, üslubunuz kucaklama, hayırla yâd etme ve sevgiyle bağrınızı açmaksa şayet bence öyle davranmalısınız. Karakter bir namustur. Çok basit şeylere feda edilmemelidir. İnsan karakterini korumalıdır.

Toprağa iki tane tohum atmış insana karşı saygıdan başlayarak çok büyük işler yapmış, çok heyecanlar uyarmış insanlara kadar kamet-i kıymetlerine göre herkesi tebrik etmek, Allah'ın lütuf ve keremiyle hep beraber cennetin kapısından omuz omuza içeriye gireceğimiz arkadaşlarla rekabet yaşamamak, onları haset günahına sevk etmemek yerinde olur.

O zatlardan bahsederken, Mahmud Efendi Hazretleri, Süleyman Efendi Hazretleri, Hilmi Bey Hazretleri, Sami Efendi Hazretleri, Esat Efendi Hazretleri, Seydâ Hazretleri diyeceksiniz. Benim yakın çevremde bile kaç tane Esat var baksanız. Benim yakınlarımda Esat yoktu. Ama ben o zatlara saygımın gereği belki en çok koyduğum isimler Esat Efendi, Mahmut Efendi, Sami Efendi, Mesut Efendi, Ali Efendi, Veli Efendi... Her şeye rağmen acaba biz o mevzuda onların hissiyatlarını nazar-i itibara alarak kendimizi bir kez daha gözden geçirdik mi? Frekansı iyi ayarlayabildik mi, iyi bir kalibrasyon gördükten sonra mı yola çıktık ve dediğimiz şeyleri dedik yoksa şerareler ağında bizim esas sinyalimizin içine yabancı bir sürü şeyler karıştığı bir anında mı yaptık bu şeyleri? diye düşünmek lazımdır.

Özet olarak

1 - Genel tavırlarımızı, hizmet düşüncemizi sık sık gözden geçirerek başkalarını rahatsız edecek davranış ve tutumlardan sakınmamız gerekir. Cenab-ı Hak bu hizmete inkişaflar ihsan ediyorsa, bütün bunları siz kendinize mâl edemezsiniz.

2 - Siz insanları sevaba çağırırken, onları günaha sokmaya hakkınız yoktur. Dost dairede insanlardan bir tepki varsa tepki ve tenkitleri üzerimize almalı ve kendimizi sorgulamalıyız; "İhtimal üslup hatası yaptık" demeli ve muhasebeye koyulmalıyız.

3 - Merhum Necip Fazıl, Elmalılı Hamdi Yazır, Ömer Nasuhi Bilmen, Nurettin Topçu, Kadir Mısıroğlu, Sezai Karakoç, Mehmet Şevket Eygi gibi isimler ve daha niceleri bu işi başlatmışlardır. Bu değerli insanları, yaptıkları şeyin ifade ettiği manaya göre takdir etmek, bir yere koymak ve saygıyla yâd etmek icap eder.”

AVAZTÜRK

En son AZYA tarafından Perş. Mart 03, 2011 12:35 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
AZYA
Admin
Admin
AZYA

MesajKonu: Geri: NECİP FAZIL BU İŞİ BAŞLATANLARDAN!   NECİP FAZIL BU İŞİ BAŞLATANLARDAN! EmptyC.tesi Nis. 10, 2010 12:56 pm

[color:4c90=red]DDT İLE TEMİZLENMESİ GEREKENLER![/color]

Şimdi ne demeli bu adama?

Necip Fazıl memleketi emperyalizme peşkeş çekme işini mi başlattı?

Üstad'ın tavrı İBDA bünyesinde tecelli ettiğine göre, muradı İBDA olduğuna göre, İBDA'nn tavrı da apaçıkken...

İşte bir kez daha tecelli eden hakikat, Kumandan olmasa, Üstad, ölü ağlayıcıları, kuru sıkı pohpohçular, işbirlikçi mürted-münafık ellerde harcanıp gidecekti.

Necip Fazıl'a saygı duymak demek, O'nun maksadı ve muradı olmak demek. İbdacı olmak demek.

Evet, Üstad bu işi başlattı başlatmasına ama, üstad bunların giibileri, iklim yumuşadıktan sonra -ki yumuşatan da yine Üstad- hayat hakkı bulan kurt-solucan cinsine benzetiyor. ve diyor ki; "Biz bu iklimi, bu hayvancıklar hayat bulsun diye yumuşatma mücadelsi vermedik!"

Şİmdi o hayvancık da diyor ki, "Ben hayat bulduysam, sebebi Üstad. Saygıyla yadederim!"

İyi de a hayvancık, üstad'ın muradı sen değildin: Üstad'ın bir diğer muradı, sizin gibi istenmeyen yan ürünlerin, üretim hatalarının DDT ile temizlenmesiydi de. İnsaşllah o da İbda gençliğine nasip olacak bir vazife.
AZYA
Admin
Admin
AZYA

MesajKonu: TALU DA FETULLAH'ANİHAYET BAYRAK AÇTI   NECİP FAZIL BU İŞİ BAŞLATANLARDAN! EmptyC.tesi Tem. 17, 2010 11:02 am

[b]Fetullah Gülen'e,Mehmet Talu Eleştirisi[/b]

16 Temmuz 2010

Milli Gazete yazarı Mehmet Talu`dan bir ay gecikmeyle Fethullah Gülen eleştirisi geldi: "İsrail`e insanî yardım götüren barış filosunun asıl amacı az bir yardımı muhtaç Filistinlilere ulaştırmak değil, İsrail`in zalimane ambargosunu delmekti. Müslümanlar için büyük bir tuzak olan Vatikan patentli Dinler arası diyalog taraftarı İslamî kesimden bazıları, ne yazık ki: "Bu iş için İsrail`den izin alınmalıydı.dedi"

İsrail`e insanî yardım götüren barış filosunun asıl amacı az bir yardımı muhtaç Filistinlilere ulaştırmak değil, İsrail`in zalimane ambargosunu delmekti. Müslümanlar için büyük bir tuzak olan Vatikan patentli Dinler arası diyalog taraftarı İslamî kesimden bazıları, ne yazık ki: "Bu iş için İsrail`den izin alınmalıydı. İsrail`in sözlerine itaat etmek, onları da kırmamak lazım." diyorlar. Bu, asla ve kat`a doğru değildir. İsrail ne zaman izin verdi ki? Böyle bir şey olabilir mi? Boyun eğmek izin almak asla ve asla olmaz. Ayrıca bazı Müslümanların İsrailin ekmeğine yağ sürecek böyle beyanlarda bulunmalarını anlamak mümkün değildir. Kalbi Müslümanlardan yana olan kimselerin İsrailin ekmeğine yağ sürecek beyanlarda bulunmaması gerekir. Çünkü onlar mazluma yardıma giderken şehit oldular, gazi oldular.

Mavi Marmara barış ve insanî yardım gemisi İsrail`e değil, Gazze`ye gidiyordu. Açık deniz olduğu için bölge İsrail`in egemenliği altında da değil. Binaenaleyh oraya gidebilmek için İsrail`den izin istemesi ve alması gerekmezdi. Gazze, İsrail toprağı değildir, Gazze İsrail tarafından idare edilmemektedir. Orada bir meclis bir Filistin hükümeti vardır, Filistin bayrağı dalgalanmaktadır. Bu sebeble Gazze ambargosunu kırmak için yola çıkmış olan yardım gemilerinin İsrail devletinden izin istemeleri gerektiği iddiasının hiçbir tutar tarafı yoktur. Ayrıca İsrailden izin almak demek onun Gazze üzerindeki hâkimiyetini ve zulmünü kabul etmek, meşrulaştırmak demektir.

Yardım gemileri oraya niçin gidiyorlardı? Siyonist devletin inatla sürdürdüğü; hukuka, ahlâka, insanlığa, vicdana, adalete aykırı bir ambargoyu kırmak için... Gazze halkı işkence, baskı, sıkıntı, yokluk içinde yaşamaktadır.

Orada küçük bir toprak parçası üzerinde bin bir çile ve sıkıntı içinde yaşayan din kardeşlerimize, gıda maddeleri, ilaç, inşaat malzemesi v.b. insanî yardım göndermek için niçin İsrailden izin alacakmışız?

Silah ve cephane yardımı yapılacak olsa belki tartışılır ama gıda maddesi konusunda tartışmaya lüzum yoktur. Hıristiyanlar Gazzelilere acıyor, Siyonist olmayan Yahudiler acıyor... Bir kısım Müslümanların acımaması doğru mudur?

Hele hele `Otoriteden izin alın, başkaldırmayın. İsrail Onay`ı almadan hareket etmek, otoriteye başkaldırıdır.` Cümlesi. Böyle bir cümleyi hiç bir şeyden haberi olmayan eçhel biri söylese anlardık..

Ama İslamî kesimden bazıları söyleyince azda olsa şaşırdık. Bu sözlere doğrusu çok üzüldük, inşALLAH bu haber yanlıştır, temennisinde bulunduk. Fakat ne yazıkki gerçekmiş. İşte Dinler arası diyalog semeresi...

İslam dini terörü kabul etmez. Müslümanların, din düşmanlarını dost ve velî edinmelerini kabul etmez. Müslümanların kâfirlere benzemesini kabul etmez. İslam dini, Allah katında tek hak din olduğu konusunda müşareket yani ortaklık kabul etmez.

Siyonist ideoloji Museviliğe bile zıt ve aykırıdır. İslam dini, Müslümanların Siyonistlerle ittifak ve işbirliği yapmalarını uygun görmez. İslam`ı ve Müslümanları yeryüzünden kazımak isteyen aşırı ve militan Evangelistlerle işbirliği yapılmasına İslam izin vermez.

Buna rağmen ülkemizdeki bazı kimselere göre Siyonistler de ehl-i necat ve ehl-i cennetmiş... FesubhanALLAH! Cennet senin babanın çiftliği mi ki, açmışsın kapısını içine kefereyi dolduruyorsun?

Hz.Peygamber (S.A.V.) Efendimizi inkâr ediyorlar... Kur`an-ı Kerim`i kabul etmiyorlar... İslamı hak din olarak görmüyorlar... Müslümanları ehl-i necat ve ehl-i Cennet kabul etmiyorlar...

Filistin halkına kan kusturuyorlar ve Cennetlik oluyorlar. Tekrar FesubhanALLAH!..

NECİP FAZIL BU İŞİ BAŞLATANLARDAN!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YAHUDİ GÖZÜYLE NECİP FAZIL
» Çiledeki insan: Necip Fazıl
» Necip Fazıl'ı Doğru Anlamak.M.Miyasoğlu
» FAZIL DUYGUN CEZAEVİ'NDE
» FAZIL DUYGUN TUTUKLANDI