AKINCILAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKINCILAR

AKINCILAR FORUM

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MAZLUMA DİNİ SORULMAZ

YazarMesaj
AZYA
Admin
Admin
AZYA

MAZLUMA DİNİ SORULMAZ Empty
MesajKonu: MAZLUMA DİNİ SORULMAZ   MAZLUMA DİNİ SORULMAZ EmptyCuma Eyl. 02, 2011 8:36 pm

http://www.ordumillet.com/Content.aspx?haberID=1513&B=silivri-izlenimlerim

SİLİVRİ İZLENİMLERİM

02.09.2011
Sevgili dostlarım,

Uzun zamandır saglık ve diğer sorumluluklarım nedeniyle hep ertelediğim, ama vicdanen beni rahatsız eden bir konu vardı: Orada Silivri'de bizler için yatan ve unutturulmak istenen insanlar.
Sonunda dün bir fırsatını bulup Balyoz duruşması ara kararını izlemeye gidebildim.

Mümkün olduğunca başından içerde neler olduğunu takip ettiğim halde, yani durumun farkında olan bir insan olduğum halde çok sarsıldım ve hala kendime gelemedim.

Arkadaşlar, orada bir tiyatro oynandığını biliyoruz ama oyunun içine girip izlemek bambaşka. Gazetelerde ismen tanıdığımız subayları, eşlerini ve çoçuklarını canlı görmek, duygularını, öfkelerini, çaresizliklerini, haksızlığa isyanlarını onlarla birlikte hissetmek başka bir sey.

Tek yorumum şudur: Bu dava TRT-3 ten veya başka bir kanaldan canlı yayınlansa en fazla on günde çöker. Bir nedenle orduya gıcık olup içten içten oh olsun diyen arkadaşlar(maalesef bunlar var) bile vicdanları sızlayıp isyan ederler.

Dün en az 15 subay ve generalin savunmalarini izledim. Meshur cami bombalama planlari(!) ile ilgili 2002 tarihli dijital BELGEde sozkunusu adreslerdeki hatalar (ornegin oyle bir sokak yok veya iddia edilen sirket 2008 de kurulmus, veya o tarihte o rutbede degilmis, veya yurt disinda imis, veya o belgenin dijital yaratilis tarihi 2006 imis bunu montajlayip 2002 diye gostermisler) , ayrica Gölcük'te dosemenin alti kazilip bulundu denen planlardaki, asker olmayan acemi bir kisinin hazirladigi cok acik olan belgelerdeki komik otesi hatalar ( oyle bir rutbenin olmamasi, komutanlik isimlerinin yanlis yazilmasi, daha birsuru rezalet) bunlari tek tek ispatladiklari halde otomatik bir sekilde TUTUKLULUKLARIN DEVAMINA karar verilip durusma 9 Ekime ertelendi. DAHA DA ACI OLAN bugunku gazetelerde dünku durusma hakkinda tek satir yoktu. Sadece Fatih camisini bombalama belgesi dedikleri belgedeki sokak isimlerinin, Fatih belediyesinin resmi cevabiyla "bu isim bu sokaga 2006 da verilmistir" diye curutulmesi bile bugunku gazetelerde manset olmaliydi.

Durusma aralarinda insanlarla tanistim. Bir Orgeneralin tonton esi ve genc kizlari (kucuk kiz karar okundugunda aglamaktan katildi, teselli edecek kelime bulamadik), yurtdisinda iken arandigini tv de duyup gelip teslim olan emekli subayin seker esi ve delikanli ogullari, TV lerden tanidigimiz Vardiya Bizde grubundaki subay esleri (Cetin Dogan'in esi ve digerleri), Hele durusma salonundaki ayri bolumde oturtulan o gurur verici, piril piril subaylar. Adamlar islerini iyi biliyor, en parlak subaylari toplamislar. Gormeniz lazim. Sule Perincek de Cetin Dogan icin gelmisti. Gozleri kanlanmisti. Kadinin kocasi 3 yildir Silivride, gecen hafta oglunu da aldilar. Baba ogul ayri yerlerde kaliyorlarmis.Ulusal Kanal ve Aydinlik baskininda tutuklanan digerleri icin de hapishane formalitelerini yapmaya gelmis. "Simdi onlar acemi, basvurmazlarsa gorus hakki alamazlar, o islemleri yaptik"dedi. Mehmet Perincek'in Ermeni arastirmalari yarim kalacak diye ayrica uzuluyor. Tutuklanma nedeni de acaip diyor cunku Ulusal Kanalla ilgili tutuklamislar ama Kanalda calismiyo ki, bence Fetullah okullarinin Rusyada ve Turki Cumhuriyetlerde kapatilmasindan sorumlu tutuyolar dedi.Gozledigim baska insanlar hakkinda anlatacak bircok detay var ama vaktinizi almak istemiyorum.

Durusma salonu spor salonundan bozma. Ortada tutuklu subaylar, arkada tribun gibi yerde izleyiciler, karsida mahkeme heyeti, bir yanda avukatlar, karsi yanda gazeteciler icin bolumler var. Tutuklular izleyicilere arkalari donuk oturdugundan durusma sirasinda biz tutuklulari gorebiliyoruz ama onlar arkalarini donup gelenleri goremiyorlar. Tutuklu ve izleyici bolumleri arasinda 3-4 metrelik bir bosluk var, oraya girmek yasak. Durusma aralarinda herkes SINIRA hucum ediyor. El sallayanlar, babaa diye bagiran kucuk cocuklar, elden ele ulastirilan kucuk pusulalar... anlatilacak gibi degil. VE BU İNSANLAR BIR SAHTE PLAN UZERİNE Subat 2011 den beri oradalar. Dun 7 aydir hic ifadesi alinmamis 2 subay ilk kez ifade verdi ve duzenledikleri iddia edilen belgenin sahteligini satir satir ispat ettiler.

Senaryo belli, duvara konusuyorsun, sucsuzlugunu yuzde yuz ispatliyorsun, gozlerine sokuyorsun, ama TUTUKLUGUN DEVAMINAA VE DURUSMANIN.........TARIHINEE ERTELENMESIII. Ozellikle kanimi donduran sey, savcinin karari okumak uzere geldiklerinde minibus soforu gibi yayilip kasilarak oturmasi ve oyacagiz sizi ifadeli nefret dolu bakislari tam fotograflikti ama fotograf makinasi yasak oldugundan belgeleyemedim. Bence asker olsun sivil olsun tum yurtseverleri, ulkenin bolunmesi resmilesene, garanti olana kadar orada tutacaklar. Hatta onlari tuttuklari gibi yeni kisiler de eklenecek 1400 kisi daha tutuklanacak deniyor.
Cok rastgele ve daginik yaziyorum kusura bakmayin. Bunlari yazmaktaki amacim: LUTFEN BİLGİLENDİGİNİZ KAYNAKLARA, YANI GAZETE TV DERGİLERE DIKKAT EDIN. Yani Hurriyetmis, Milliyetmisyok Vatan'mis, KanalD, CNN, Haberturk bok pusur, lutfen inanmayin. Ya dogrulari hic anlatmiyorlar ya da carpitarak anlatiyorlar.

Burada propaganda falan yapmaya calismiyorum. Maalesef dogru bilgilere ulasabilecegimiz seceneklerin sayisi 5- 6 tane fazlasi degil. Ulusal Kanal, Halk Tv, KanalB, Aydinlik gazetesi, Cumhuriyet gazetesi bazi internet siteleri, bunlar kaldi. Sizin bildikleriniz varsa bana da bildirin.
Benim gidebildigim sadece Balyoz davasi idi. Bundan sonra mumkun oldugunca diger durusmalara da gidecegim. Siz de gidin. Cok cok gidelim. Her giden bir kisi gotursun. Kimildayin. Her giden izlenimlerini 50 kisiye anlatsa o bile kardir. Benim elimden simdilik bu geliyor.

Gitmek isteyenler askerler icin durusma gunlerini Vardiyabizden hareketinden, diger Ergenekon durusmalarini Oda tv, Isci Partisi, Ulusal Kanal dan ogrenebilir.

Vardiya bizde otobus rezervasyonu: 0531 032 12 20 (Telefon acilmazsa durusmada olduklari icinmis. Aksama tekrar arayin. Zaten onlar arandigini gorunce donup geri aradilar beni)

Ulusal Kanal 0212-251 50 90

İsci Partisi: 0212 251 99 10

Cumhuriyet Gazetesi: 0535 636 59 11

Kendi gitmek isteyen: Yenibosna'dan Silivri otobusu + Silivriden cezaevine minibus kalkiyor (sektor olusmus Hatta Cezaevi onundeki durakta DÜRRÜMSS acilmis, ac ta kalmazsiniz)

Ozel arabasiyla gitmek isteyen: Silivriye gidip minibusu takip etsin.

Bana ne diyen de ne hali varsa gorsun.

Okuyanlara tesekkur ederim.

Sevgiler.......

27 Ağustos 2011

Galatasaray Lisesi mezunu Emekli Büyükelçi Erdil K AKAY

Erdil K. AKAY

MAZLUMA DİNİ SORULMAZ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MİT'in Hedefindeki Dinî Örgütler.....