AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Beynin Biyolojik ve Sosyolojik Ritmi!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Beynin Biyolojik ve Sosyolojik Ritmi!   Salı Ağus. 04, 2009 11:16 pm

[color:1771=yellow][size=18]Beynin biyolojik ve sosyolojik ritmi![/size][/color]


Çoğu insan karıştırır. İsminin başına unvan ekleyenin de bilim adamı olduğu sanısı yaygındır. Oysa ikisi birbirinden oldukça farklı kavramlardır. Farklılık, üretimle ilgilidir.

Türkiye geçmişte kalan toplumsal siyasi, etnik, dini konuları deşmeyle meşgulken dünya neyle meşgul?


Bakın; [color:1771=yellow]Beyin dalgalarıyla sessiz konuşma çalışmaları yapılıyor.[/color]

Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon'un “çılgın bilim laboratuarı" olarak nitelenen araştırma geliştirme birimi DARPA, askerlerin beyin dalgalarıyla haberleşebilmesini sağlayacak “telepatik telsiz" teknolojisi geliştirmek üzere kolları sıvamış.. Savunma teknolojisine ilişkin haberler yapan Wired internet sitesinin haberine göre Pentagon, “sessiz konuşma" sistemi adı verilen ve savaş alanındaki askerlerin bir tür telepatik yöntemle haberleşmesini sağlayacak sistem için bu yıl 4 milyon dolar araştırma bütçesi ayırmış..


Askerlerin birbiri arasında telsiz benzeri yöntemlerle sesli şekilde konuşmadan ve dolayısıyla düşman tarafından tespit edilme korkusu olmadan, uzaktan haberleşmesini sağlayacak sistem, beyin dalgalarını kullanmayı amaçlıyor.


Buna göre, konuşma sese dönüşmeden önce beyinde özel nöro-dalgalar üretiyor. DARPA, konuşma öncesinde yaratılan bu dalgaları tespit edip çözümledikten sonra uzaktaki başka bir alıcıya iletecek bir sistem geliştirmeyi hedefliyor.


Beyin dalgalarını okumak için EEG sisteminin kullanılması öngörülüyor. EEG tekniği, düşman askerinin beyin dalgalarını okuyup, tehdit oluşturduğunun tespiti halinde önceden etkisiz hale getirilmesini öngören “beyin okuma dürbünleri” geliştirme projesinde de kullanılıyor.


DARPA'ya göre “telepati” projesinin üç temel hedefi bulunuyor. İlk hedef, EEG yöntemiyle kişinin konuşmasından hemen önce ortaya çıkan beyin dalgalarını tespit etmek. Sonra bu dalgaları okumak. Ve son olarak bu dalgaları sinyale dönüştürüp uzaktaki bir alıcıya aktarmak. “Çılgın bilim laboratuarı” olarak adlandırılan DARPA, beyin dalgalarını kontrol ederek düşmanın verilen emirlere itaat etmesini sağlayacak bir proje üzerinde de çalışıyor.

[color:1771=yellow]
Beyin gücüyle robotun eli hareket ettirildi!
[/color]
ABD’deki Brown Üniversitesi’nden öğretim üyesi Prof. Arto Nurmikko, beyne yerleştirilen çiplerle bazı işlerin düşünce yoluyla kontrolü üzerine çalışıyor.


Nurmikko; Antalya’da düzenlenen 4’üncü Uluslararası Beyin Mühendisliği Konferansı’na katıldı. Omurilik zedelenmesi yaşayan kişilerin vücudunu hareket ettiremezken beyinlerin mükemmel şekilde çalıştığına dikkat çeken Prof. Nurmikko’ya göre, proje bu şekilde yaşayan kişilere büyük yarar getirecek.

Beyne yerleştirdikleri mikroçipler sayesinde beynin ne yapmak istediğini dışarı yansıttığını söyleyen Prof. Nurmikko, pilot çalışmada beynin kablosuz şekilde uzaktaki bir robotun elini hareket ettirmeyi başardığını kaydetti. Prof. Nurmikko, 10-15 yıl içinde kablosuz şekilde tekerlekli sandalye ve klavye gibi cihazları beyin sinyalleriyle çalıştırmayı hedeflediklerini, bunun için mikro devrelerin beynin içine yerleştirilmesinin yaygınlaşacağını söyledi.
[color:1771=yellow]
Beynin biyolojik ve sosyolojik ritmi![/color]

Beyin ve zekayı belirleyen karmaşık mekanizmayı anlamaya çalışan ABD'deki Kaliforniya Üniversitesi'nin bilim adamları yaptıkları son araştırmayla, dar gelirli ve zengin aile çocuklarının beyinleri arasındaki bilgiyi algılama ve işlemesinde farkı ortaya koydu.


Yarısı yoksul, yarısı varlıklı çocuğun katılımıyla yapılan araştırmaya göre iki grupta yer alan çocukların beyninin okuma ve düşünme ile elektriksel aktivitelerden sorumlu "prefrontal korteks"indeki işleyişte belirgin farklılıklar ortaya çıktı.

Dr. Mark Kishiyama’ya göre; düşük gelirli ailelerin çocuklarının beyninin ön lobundaki bu bölümün işleyişinin, varlıklı ailelerin çocuklarınkine göre daha zayıf. Dr. Kishiyama "Dar gelirli ailelerin çocukları okuduklarını, dinlediklerini ve izlediklerini diğerleri kadar hızlı ve net algılayamıyor. Bunu yeterli ve kaliteli beslenme noksanlığı, diğer olumsuz çevresel koşullar ve ailedeki maddi sıkıntılara bağlı stresten kaynaklandığını tahmin ediyoruz" diyor..

[color:1771=yellow]Ya Türkiye’de bilim adamları nelere çalışıyor dersiniz?[/color]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: Beynin Biyolojik ve Sosyolojik Ritmi!   Salı Ağus. 04, 2009 11:18 pm

[color:a7a1=violet]Adamlar bizi nakış gibi işlemişler meğer...[/color]

...


[color:a7a1=red]
[size=18]
İNSAN VE TOPLUM ÜZERİNDE ZİHİN OPERASYONLARI![/size] [/color]

Bugün küreselleşmenin önündeki en büyük engel milli/ulusal direnç noktalarıdır.

Direnç noktalarını çözmek içinde belli merkezler, yeni yöntemler, taktikler geliştiriyorlar. Öylesine ki bu konuda bilimsel çalışmalar, makalelerde yer alıyor.
[color:a7a1=yellow]
Pentagon'a ve NATO'ya bağlı enstitülerde çalışan fizik bilimcileri[/color]n yazdığı "Fraktal Yapılar, Yeniden kaos," "Kosmozdan kaosa, kaostan kozmoza", "Spin camları altında bunalım ve kaos" "Evrende her şey tekildir", "Multiple Intelligence/ Zeka çok parçalıdır", "Çatışma Teorisi", "Çocuk bireydir" gibi makaleler, üniversitelerimize akmaya başladı.

Ve Nato'nun fizikçileri keşfettiler ki insan beynine görsel ve işitsel yoldan tahrip kalıpları göndermek mümkündür. Ne diyorlar;

Parçaları asla birleşemeyecek asimetrik objeleri veya çağrışımları beyne gönderirsen beynin zemini parçalanır.!

Asimetri beynin düşmanıdır, beyne uyumsuzluk gönderirsen matematiksel dengeler kırılır!

Negatif çağrışımlı sözcük, bellekteki ilgili pozitif kavramı siler.

İnsan beyni ışıkla çalışan bir mekanizmadır, bu ışığı karartan karanlık renk ve simgeler beyne gönderilirse beynin ışığı karartılabilir..

Evrende var olan ışık içerisinde insanda olan her şey vardır, ışık zararlı titreşimlerin taşıyıcısı olarak kullanılabilir.

İnsanların birbirine negatif enerji gönderecekleri, sürekli çatışma ortamı oluşturun; Akademik adı çatışma stratejisi, medyadaki karşılığı dedikodu programları.


Kullanılan taktikler :


Bilgiyi o kadar ufak parçalara ayır ki parçalar birbiri ile buluşamasın! Bozuk Boz-Yap oyunları kullan!


Tarih kavramını boz, hem dikey hem yatay olarak asimetriler yarat ki tarihsel süreç algılanamasın! Değişik tarihlerde yaşanmış olayları aynı ünite içerisinde anlat ki zaman mefhumu kalmasın. (Zamanda sınırsızlık beyni dağıtır.)


Dil; beynin zihinsel faaliyet aracıdır, dili boz-parçala-kır.


Yazı; beynin bütünü algılama özelliğine aykırı hale getirilsin, cümleler, kelimeler ve heceler harflerine kadar farklı renk-punto-karakter lerle parçalara ayrılsın!


Eğitim; onu yıkmaya herkesin zihinsel olarak hazırlanması gerekir, bunun için Türk sosyal müfredat programının aleyhinde kampanya başlat, genel kabul görecek simge sözcük seç, yıkılacak olan bu imiş gibi imaj yarat. (Seçilen sözcük: Ezberci Eğitim!)


Beyni karartacak renkler, algılanması güç ve akıl dışı şiddet görüntü ve sesler, beyinleri ardı ardına gelen depremler gibi sarsmalı.


Hayali düşmanların karşısında çaresiz kalan insan öyküleri uydur. Çünkü, korku ve şiddet beynin en büyük düşmanıdır, beyin kendini korumakta aciz kalır, kişi çaresizlik duygusu yaşar, teslim olma sonucuna götürür.


Beyne sürekli negatif enerji yükleyen sözcükler gönder, pozitif enerjiyi körelt, olumlu / pozitif sözcükleri bozarak anlamsızlaştır, bu yolla zihinsel faaliyeti yok et! Negatif çağrışımlı sözcükleri bu amaçla silah olarak kullan! Ders kitapları bu amaçla yazılmaya geçilmeliydi, YÖK Dünya Bankası dairesi açıldı, 1995-2005 arasında "Çoklu Zeka" adıyla beyin çökertme yöntemleri itibarlı tez konusu olarak üniversitelerimize ve MEB içerisine yerleştirildi.


Dengesizliği yazı ve resimlerle, topluma bombardıman et.(1.Sınıf Türkçe kitabının ilk sayfasında dengesiz duruştaki bir çocuk karikatürü yerden çöp topluyor!) Türk insanının beynindeki doğru tarih bilgilerini paramparça etmek üzere geliştirilmiş bir psikolojik bombayı nihayet üretebilmişlerdi: Bu bombayla parçalara ayrılan zihinde bellek kayıtlar otomatik olarak dağılacaktı! Sonrası, domino taşı gibi yıkılmaya devam ederdi.

[color:a7a1=yellow]
Bilinen toplumsal kavramların çağrışımını değiştir. [/color]


Bir toplumsal deprem dalgası, kaos yarat, bu kaosta içeriği değiştirilmiş kavramlar kullan, akılları sars, doğru düşünmeyi yok et.


Türkiye’de yaşananları bu açılardan değerlendirdiğimizde nasıl bir tablo ile karşı karşıyayız düşünmek gerekmiyor mu? Toplumun önüne koyulanlara bir bakın. Yanıltma sözcüğü olarak seçilen başlıkları düşünün!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Beynin Biyolojik ve Sosyolojik Ritmi!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BEYİN LOBLARININ ÖĞRENMEDEKİ YERİ

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: ILIM-TEKNOLOJI :: ILIM ve TEKNOLOJI-
Buraya geçin: