AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 'Laden kutsal bir savaşçı'

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: 'Laden kutsal bir savaşçı'   Ptsi Mayıs 02, 2011 9:44 pm[img]http://www.timeturk.com/resim/tr/2011/05/02/hamas-laden-kusal-bir-savasci_m.jpg[/img]

[size=24]
Hamas: 'Laden kutsal bir savaşçı'
[/size]

Hamas tarafından yapılan açıklamada ABD askerleri tarafından öldürülen Usame bin Laden’e sahip çıkılırken, İsmail Heniye Laden için, “O kutsal bir savaşçıdır” ifadesini kullandı


TIMETURK

El Kaide lideri Usame bin Laden’in ABD askerleri tarafından öldürülmesine farklı kesimlerden tepkiler gelmeye devam ediyor. Hamas, Laden’in öldürülmesi üzerine Filistin’de yas ilan etti. Başbakan İsmail Heniyye ise İslam dünyasına başsağlığı dileyerek Laden’in kutsal bir savaşçı olduğunu söyledi. Gazze’den gelen haberlere göre de Laden’in öldürülmesi nedeniyle Gazze halkının son derece üzgün olduğu ifade ediliy[center]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: 'Laden kutsal bir savaşçı'   Ptsi Mayıs 02, 2011 9:54 pm[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/kaide.jpg[/img]

[size=24]
El Kaide Üyeleri: Usame Öldüyse de Cihad Yaşıyor ve Zafere Kadar Sürecek[/size]

El Kaide nin kurucusu Usame Bin Ladin in hayatını kaybettiği iddia ediliyor. ABD başkanı Obama tüm dünyaya Usame Bin Ladin in yaşamını yitirdiği haberini verdi.


ABD’nin Pakistan’ın Abodabad şehrinde bir binaya yaptığı operasyonda büyük bir çatışmanın meydana geldiği ve olayda bir ABD Apachi helikopterinin düşürüldüğü bildirildi. Bin Ladin ve oğlunun son mermilerine kadar savaştıkları ve Ladin’in alnından vurularak hayatını kaybettiği belirtildi.
Ancak olayla alakalı El Kaide’den henüz bir açıklama gelmedi. El Kaide’ye ait Ansar1.info ve Shamichk1.net gibi forum sitelerine yorum yazan Cihad yanlılarından biri “Usame şehid oldu ise de Küresel Cihad yaşıyor ve bu savaş zafere kadar devam edecek” dedi.

Küresel Cihad Yanlısı siteler açıklamalar konusunda temkinli davranılması gerektiği merkez Kaide’sinin konu hakkında yapacağı açıklamanın son noktayı koyacağı belirtildi. El Kaide son 10 yıldır Afganistan ve Pakistan’da toplam 44 ülke tarafından ve dünyanın bütün istihbarat servislerinin desteği ile yok edilmeye çalışılıyor. Ancak uzmanlar örgütün artık kıtalararası bir hal aldığı, Yemen, Cezayir, Nijerya, Irak, Somali, Mali, Moritanya ve daha birçok ülkede askeri kamplara sahip olduğu ve daha da güçlendiğini belirtiyorlar.

Uzmanlar El Kaide’nin artık bir fenomen haline geldiği ve Usame Bin Ladin’in ölümüyle bu savaşın sona ermeyeceğini bildiriyorlar.


[color:1152=orange]
Komplo Teorisyenleri İş Başında
[/color]Usame Bin Ladin’in hayatında sürekli komplo teorileri üreten bazı kesimler Ladin’in ölümüyle birlikte yine bazı teoriler üretmeye başladılar. Yıllarca Ladin’in ABD adamı olduğunu iddia eden bazı çevrelerin şimdi de onun ölümüyle alakalı Pakistan istihbaratı mı koruyordu?
Şeklindeki açıklamaları dikkat çekiyor. Oysa zengin bir milyarder olan Bin Ladin’in ajanlık yapması için hiçbir gerekçesi yoktu. Zengin bir iş adamı ve prens olan Bin Ladin Avrupa’da mühendislik okumuştu. Torunlarına bile yetecek serveti ile dünyanın en lüks tatil beldelerinde müreffeh bir yaşam sürmesi mümkün olan Ladin’in Afgan dağlarında dilini bile konuşamadığı bir milletin mücadelesine destek vermesi dünyada büyük bir kitle tarafından kahraman olarak görülmesine neden olmuştu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: 'Laden kutsal bir savaşçı'   Ptsi Mayıs 02, 2011 10:01 pm
[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/davutoğlu.jpg[/img]

[size=24][color:b5b7=orange]
Davutoğlu: Usame cezasını buldu[/color]
[/size]
Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bin Ladin'in sonunun, masum insanların hayatına kıyan teröristlerin işledikleri insanlık suçlarının cezasız kalmayacağını, adaletin mutlaka tecelli edeceğini ortaya koyması bakımından ibret verici olduğu ifade etti


Dışişleri Bakanlığı, Usame bin Ladin'in öldürülmesinin, "günümüzde terörizmle mücadele alanında son derece önemli bir adım olarak görüldüğünü" bildirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "El Kaide lideri Usame bin Ladin'in, Pakistan'da düzenlenen bir operasyonda ölü olarak ele geçirildiğinin ABD Başkanı tarafından açıklandığı" hatırlatılarak, "Bu gelişmeyi, günümüzde terörizmle mücadele alanında son derece önemli bir adım olarak görmekteyiz" denildi.

Açıklamada, "El Kaide ve örgütün lideri Bin Ladin, 11 Eylül saldırıları da dahil olmak üzere binlerce masum insanın canına mal olan ve dünyanın farklı bölgelerini kana bulayan terör eylemlerinin sorumlusudur. 2003 Kasım ayında İstanbul'da gerçekleşen terörist bombalamaların arkasında da bu terör örgütü ve Bin Ladin bulunmaktadır" ifadeleri yer aldı.

Dışişleri Bakanlığı, "El Kaide ve Bin Ladin'in, İslam dinini istismar etmek suretiyle, planladığı veya teşvik ettiği terörist eylemlerine meşruiyet kazandırmak gibi kabul edilemez bir çaba içinde olduğunu" belirtti.
Açıklamada şöyle kaydedildi:

"El Kaide ve Usame bin Ladin, İslam dini ile terörizmin haksız ve temelsiz bir şekilde ilişkilendirilmelerinin müsebbibi olmuşlar ve bu yolla İslam dinine zarar vermek isteyen çevrelere zemin sağlamışlardır. Türkiye, İslam dininin terörizmle herhangi bir şekilde irtibatlandırılmasına, bu çabada olanlara ve bunun istismarına kuvvetle karşıdır. Uluslararası toplumun da bu ayırımı gereğince yapması son derece önemlidir."

"Bin Ladin'in sonunun, masum insanların hayatına kıyan teröristlerin işledikleri insanlık suçlarının cezasız kalmayacağını, adaletin mutlaka tecelli edeceğini ortaya koyması bakımından ibret verici olduğu" ifade edilen Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, "Bu gelişme, sadece El Kaide bakımından değil, tüm terörist örgütlere yönelik bir derstir" denildi.

Açıklamada, "Küresel düzeyde terörle mücadelede asli hedef, terörizmin her türünün kalıcı biçimde sona erdirilmesidir. Bu doğrultuda, uluslararası çabaların kararlılıkla, işbirliği ve dayanışmayla sürdürülmesi önemlidir. Türkiye, bu çabalara elinden gelen desteği vermeyi her zaman sürdürecektir" ifadeleri yer aldı.
Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'de sabah saatlerinde yaptığı açıklamayla, Bin Ladin'in öldürülmesinden memnuniyet duyduğunu söylemişti.

[color:b5b7=orange]Gül: Memnunum
[/color]
Gül yaptığı açıklmada şunları söylemişti: Bu şunu gösteriyor; teröristler ve terör örgütlerinin başlarının sonu, eninde sonunda canlı veya cansız ele geçirilmektir.

Dünyanın en tehlikeli ve sofistike başının da bu şekilde ele geçirilmiş olması, herkese ibret vesilesi olmalı.

Büyük memnuniyetle karşılıyorum.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: 'Laden kutsal bir savaşçı'   Salı Mayıs 03, 2011 9:44 pm[img]http://anadoluhaberim.com/upload/resimler/762_349384510162349384510162.jpg[/img]

[size=24]
Bin Ladin İçin Tam Sayfa Taziye İlanı
[/size]

Mehmet Ali Şadoğlu, Usame Bin Ladin için Yeni Akit Gazetesi'ne tam sayfa taziye ilanı verdi.


Yıllar önce Aziz Nesin'i öldürecek kişiye 250 bin dolar ödül vereceğini duyurarak tartışma konusu olan Mehmet Ali Şadoğlu, Usame Bin Ladin için verdiği taziye ilanıyla gündemde.

ABD'nin Pakistan'da öldürdüğü Ladin için taziye mesajı yayınlayan Şadoğlu, Ladin için "Her Müslüman gibi cennete kavuşmana üzülmüyor bilakis imreniyorum" ifadelerine yer verdi. Yine metinde "Haçlıların çizmeleri altında ezilen Müslüman kardeşlerinin özgürlük umudu ve onuru oldun" sözü dikkat çekti.

Şadoğlu, Yeni Akit Gazetesi'nin 16. sayfasının tamamında yayınlanan ilan, "Şüphesiz biz Allah'tan geldik ve O'na döneceğiz" anlamındaki Bakara Suresi'nin 156. ayetiyle başlıyor.

İLANIN TAM METNİ ŞÖYLE:
"İnna Lillâhi ve innâ lleyhi Raciûn
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
INSAN

avatar

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Geri: 'Laden kutsal bir savaşçı'   Çarş. Mayıs 04, 2011 9:10 am
[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/taliban.jpg[/img]

[size=24]Taliban'dan ilk açıklama: Emin değiliz

[/size]

Taliban, Usame b. Ladin'in öldürüldüğüne dair yeterli bir kanıtın olmadığını, Ladin'in yardımcılarının da olayı henüz doğrulamadığını açıkladı
ABD nin pazar gecesi Pakistan’da düzenlenen askeri operasyonla Bin Ladin’in öldürüldüğünü ilan etmesinden sonra Taliban tarafından yapılan ilk açıklamada, "Amerikalıların iddialarını destekleyecek kabul edilebilir bir kanıt sunmamaları ve Bin Ladin’e yakın yardımcılarının ölümü ne doğrulaması, ne de yalanlaması nedeniyle, iddianın doğruluğuna karar vermek için erken olduğunu düşündükleri" kaydedildi.

Taliban açıklaması, hareketin sözcüsü Zabihullah Mücahid tarafından basın yayın organlarına elektronik posta yoluyla gönderildi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: 'Laden kutsal bir savaşçı'   Çarş. Mayıs 04, 2011 10:06 pm
[img]http://anadoluhaberim.com/upload/resimler/haber/obamaresimler.jpg[/img]

[size=24]
Ladin'in fotoğrafları yayımlanmayacak
[/size]

ABD Başkanı Barack Obama, öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in fotoğraflarının yayımlanmamasına karar verdiğini açıkladı.ABD Başkanı Barack Obama, Pakistan'da düzenlenen bir operasyonda öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in cesedinin fotoğraflarının yayımlanmamasına karar verdiğini açıkladı.

CBS televizyonunun açıklamasına göre Obama, bu televizyonun 60 dakika programına yaptığı ve pazar günü yayımlanacak olan açıklamasında, fotoğrafların yayımlanmasını reddettiğini belirtti.

BEYAZ SARAY: BÜYÜK RİSK

Öte yandan Beyaz Saray sözcüsü Jay Carney ise, Obama'nın Bin Ladin'in cesedinin fotoğraflarını ulusal güvenlik riski teşkil edebileceği, şiddete teşvik edebileceği ve propaganda aracı olarak kullanılabileceği gerekçesiyle yayınlamayacağını açıkladı.

Carney, Obama'nın Pazar günü yayınlanacak CBS televizyonunun "60 dakika" adlı programında, "Bin Ladin'in öldüğü konusunda şüphe olmadığını, dünya üzerinde Bin Ladin'in bir daha görülmeyeceğini" belirttiğini aktardı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Erhan ErenMesaj Sayısı : 76
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: SP'li Yasin Hatipoğlundan Şerefli Beyan!   Perş. Mayıs 05, 2011 8:43 pm

Partisinin milletvekili adaylarının tanıtımı için Şanlıurfa'ya gelen Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Yasin Hatipoğlu, öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin için rahmet okurken, Amerika Birleşik Devletleri'ni (ABD) terörizmle suçladı.

Öğretmenevinde partililerle sabah kahvaltısında buluşan SP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Hatipoğlu, ABD'ye yüklendi. Hatipoğlu, "Usame Bin Ladin'e Allah rahmet eylesin. Gerçekten hakkın rahmetine kavuştu. Yani vefat ettiyse, öldürüldüyse, bana göre şehit edildiyse. Bin Ladin, teröristti, şuydu, buydu onu ben bilmem. Ben nice teröristler tanırım. Siz şimdi ABD'yi yönetenlerden çok daha etkili, çok daha zalim, çok daha hain bir terörist tanıyor musunuz? Zulüm payidar olmaz, bir gün o da biter. Çünkü bizim

inancımızda, 'zulüm edenlere destek vermeyiniz' diye buyuruluyor. Eğer destek verirseniz Allah'ın onlar için hazırladığı ateş, size de dokunur. Dokunan ateş, Hasan efendinin sigarasının külü değil, dokunan ateş cehennem ateşi. Onun dokunması demek ciğerlerinizin sökülmesi demektir. Onun için kimse zalime destek olmasın. Allah, insanlardan da o Müslümanların hakkını ve hukukunu alacak ve hesabını soracaktır. O bakımdan Bin Ladin'e böyle bakmak lazım. 11 Eylül Bin Ladin'in hüneri dediler, hani nerde? Falan

yeri yaktı, yıktı dediler, hani nerde? Biraz kendi meselelerimize bakmak lazım. Artık meselelere Müslümanca yaklaşmak lazım. Onun için Bin Ladin ne yaptı, ne etti, bunu tarih belki yazacak, çizecek, anlatacaktır. Ama biz şunu bilelim ki, zalimler bir gün zulümlerinin hesabını verecektir" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Genel Başkan Yardımcısı Yasin Hatipoğlu'nun onuruna verilen sabah kahvaltısına geçildi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: 'Laden kutsal bir savaşçı'   Ptsi Mayıs 09, 2011 11:27 pm
[img]http://www.pressmedya.com/resimler/yazar/noamchomsky.jpg[/img]

[size=24]
Bu Düpedüz Suikast
[/size]

Noam Chomsky,


Operasyonun, en temel uluslararası hukuk kurallarını bile fazlasıyla çiğneyen, planlı bir suikast olduğu belirginleşiyor. İddialarına göre, eşinin hamlesi dışında 80 komando neredeyse herhangi bir direnişle karşılaşmazken, silahsız kurbanı yakalamak için herhangi bir çaba gösterilmedi. Hukuka biraz saygısı olduğunu söyleyen toplumlarda, şüpheliler yakalanır ve adil bir yargılamaya çıkarılır. “Şüphelileri” özellikle vurguluyorum.

Nisan 2002’de, FBI Başkanı Robert Mueller, tarihteki en kapsamlı araştırmanın ardından basına verdiği bilgide, olayın Afganistan’da hazırlanmasına rağmen Birleşik Arap Emirliği ve Almanya’da uygulamaya konduğuna “inandıkları” dışında bir şey söyleyemeyeceğini ifade etti. Nisan 2002’de inandıkları şeyi öyle görünüyor ki 8 ay önce Washington, Taliban’ın kanıt sunulursa (ki sonradan öğrendiğimize göre öyle bir şey yok) Bin Laden’i iade edeceklerine dair çekingen önerisini reddettiğinde bilmiyorlardı. Yani Beyaz Saray açıklamasında “9/11 saldırılarının El-Kaide tarafından gerçekleştirildiğini hemen öğrendik” dediğinde Obama düpedüz yalan söylüyordu.

O zamandan beri ciddi bir şey ortaya konmadı. Bin Laden’in itirafına dair tonla şey söylendi ancak bu benim Boston Maraton’unun kazandığımı söylememe benziyor. Büyük bir başarı olarak saydığı bir şeyle böbürlendi.

Askeri ve güvenlik unsurlarının Abbottabad’daki varlığını kesinlikle bilmesine rağmen, Pakistan’ın Bin Laden’i teslim etmediğinde dair Washington’un öfkesiyle ilgili de epey medya tartışması sürüyor. Siyasi bir suikast için topraklarını ABD’nin işgal etmesiyle ilgili Pakistan öfkesi hakkında ise çıkan ses yok. Amerikan-karşıtlığı Pakistan’da zaten yüksek, böylesi durumlar olayı daha da kötüleştirecek. Cesedi denize atmak, tahmin edilebileceği gibi, Müslüman dünyanın ekserisinde şimdiden öfke ve şüpheye yol açtı.

Kendimize Iraklı komandoların George W. Bush’un malikânesine inip, suikast yapıp, cesedini Atlantik’e atsa nasıl tepki vereceğimizi sormalıyız. Tartışmaya zerre mahal bırakmayacak şekilde onun cinayetleri Bin Laden’inkilerde bin kat daha fazla ve o bir “şüpheli” değil. Ziyadesiyle o, “diğer savaş suçlarından sadece barındırdığı birikmiş komple kötülük yönüyle ayrılan azami uluslararası suçun işlenmesi” emirlerini veren bir “karar mercii”. Nürnberg Mahkeme’sinden bu alıntıyla, Nazi suçlular asıldı. Bush, yüzlerce bin ölüme, milyonlarca mülteciye, bir ülkenin neredeyse tamamının yıkımına, şimdilerde tüm bölgeye yayılan keskin mezhep savaşına neden oldu.

“Teröristleri barındıran ülkeler aynı derecede suçlu ve aynı şekilde cezalandırılmalıdır” diyen “Bush doktrinine” göre Florida’da barış içinde ölen (Küba hava bombacısı Orlando) Bosch hakkında daha fazlası söylenebilir. Bush’un, ABD’nin işgal edilmesine, yıkımına ve suçlu başkanın öldürülmesinden bahsettiğini fark eden kimse yok görünüyor

Aynısı olay adlandırmada da var; Operasyon Geronimo. Tüm batı toplumunda emperyalist zihniyet o kader derin ki, hiç kimse Bin Laden’i soykırımcı işgalcilere karşı cesur direnişle özdeşleştirerek ululadığını kavrayamıyor.

Katil silahlarımızı cinayet kurbanlarımızın adını vermeyi seviyor gibiyiz. Apache, Tomahawk… Tıpkı Luftwaffe’nin (Almanca hava kuvvetleri) savaş uçaklarını “Yahudi” ve “Çingene” olarak adlandırması gibi.

Söylenecek çok şey var, en bariz ve temel geçekler bile üzerinde düşünecek bir şeyler vermeli.

Çev.: Oğuz Eser/Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
'Laden kutsal bir savaşçı'
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türkler ve İslamiyet

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: DÜNYA :: SAVAŞ :: Ve Diğer (Savaş)-
Buraya geçin: