AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

  Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...

Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
YazarMesaj
INSAN

INSAN

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Ptsi Şub. 21, 2011 11:38 pm

Konunun ilk mesajı :
[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/libya2.jpg[/img]

[size=24]

Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor[/size]Libyanın başkenti Trablusta Başbakanlık binası ile bir televizyon ve devlet radyosu binasının yağmalandığı, bazı binaların ateşe verildiği bildirildi.


AFP’ye telefonla bilgi veren görgü tanıkları, bazı karakol ve binaların ateşe verildiğini, bir televizyon ve devlet radyosu binasının yağmalandığını söylediler.

Libya’da isyanın çapı giderek büyürken, Kaddafi yönetimi ülkeyi karıştırmak ve istikrarsızlığa sürüklemenin suçunu aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu “dış güçlere” çalışan çetelere yükledi. Ankara ve Trablus arasında, çalıştıkları firma ve evlerinde yağma ve saldırılara maruz kalan panik içindeki binlerce Türk’ün tahliyesi için yoğun diplomasi trafiği yaşanıyor.
[color:ee90=red]
Türkler de tutuklandı [/color]


Libya’nın resmi yayın organları, ülkenin çeşitli bölgelerinde yapılan yönetim karşıtı gösterileri ve meydana gelen kaos ortamını “siyonist güçlere hizmet eden” bazı Müslüman ülke mensubu çetelerin organize ettiğini belirterek, bu ülke vatandaşları arasında Türkler’i de saydı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

YazarMesaj
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   C.tesi Mart 19, 2011 11:10 pm

Irak ve Libya saldırılarında tarihe dikkat 20 Mart 2011

Ancak, bugün, yani 19 Mart tarihi, her iki ülke açısından da büyük önem taşıyor.

Çünkü bugün, yani 19 Mart 2011'de ABD önderliğindeki koalisyon güçleri Libya'ya havadan ve denizden büyük bir askeri operasyon başlattı.

Şimdi tam 8 yıl geriye gidelim...2003 yılında bugün, ABD, Irak işgalini başlatmıştı.

19 Mart 2003'te Avustralya ve Polonya gibi daha küçük ülkelerin desteklediği ABD veİngiltereaskerleri, Irak'a bombardımana başlamıştı.

ABD, Irak'ta bulunduğuna inanılan kitle imha silahlarını bulmak için harekete geçmiş, 21 gün süren operasyonların ardından Bağdat düşmüş, Saddam Hüseyin rejimi de devrilmişti.

Libya Irak olur mu tartışmalarının yanıtını bize zaman gösterecek. Ancak 19 Mart günü her iki ülkenin de tarihinde daha şimdiden önemli bir yer etti.

Hürriyet

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   C.tesi Mart 19, 2011 11:11 pm

Dışişleri Bakanlığı'ndan Libya için son açıklama 20 Mart 2011

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, 1970 ve 1973 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararlarının, Libya halkının selametini gözeten bir anlayışla uygulanmasını teminen "gerekli ve uygun gördüğü ulusal katkıları getireceğini", gerekli hazırlık ve çalışmaların, sivil ve asker makamlarla birlikte eşgüdüm içinde yürütüldüğünü bildirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague'un, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu arayarak, Paris'te bugün yapılan toplantı hakkında bilgi verdikleri kaydedildi.

Görüşmelerde, Davutoğlu'nun, Türkiye'nin en başından itibaren Libya'daki sivil halka yönelik saldırılar karşısında gösterilecek tepkinin ve takınılacak tavrın uluslararası meşruiyet zemininde, bölgesel katılım ve destek sağlanarak gerçekleştirilmesini istediğini, temel amacın, sivil halka yönelik şiddetin önlenmesi ve sivil can kayıplarının durdurulması olması gerektiğini belirttiği ifade edildi.

1970 ve 1973 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararlarının temel felsefesinin de bu çizgide kaldığını vurgulayan Davutoğlu'nun, 1970 ve 1973 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararlarının Libya'nın toprak bütünlüğünü güvence altına alacak ve Libya halkının huzur, güvenlik ve esenliğini temin edecek şekilde uygulanmasına atfettiği önemi muhataplarına söylediği bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye, 1970 ve 1973 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararlarının, ebediyete kadar dost kalacağımız kardeş Libya halkının selametini gözeten bir anlayışla uygulanmasını teminen, gerekli ve uygun gördüğü ulusal katkılarını getirecektir. Bu doğrultuda gerekli hazırlık ve çalışmalar, sivil ve asker makamlarımızla birlikte eşgüdüm içinde yürütülmektedir."

AA

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

GÖLGE

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 12:35 am
[img]http://anadoluhaberim.com/upload/resimler/haber/ft-petrol-krizi-kapida_2011_612301-1.jpg[/img]

[size=24]
Libya'ya Haçlı-Petrol İşgali

[/size]
Şapka iyice düştü kel ortaya çıktı, Kuzey Afrika odaklı Arap ülkelerinde sahneye konulan "Soros kaynaklı" tiyatronun maksadı zaten buydu.Libya petrolüne çöreklenmek..

Fransa hükümet sözcüsü François Baroin, Libya'ya yönelik ilk hava harekatının başlayacağını müjdelerken(!),

"Libya halkının özgürlüğüne ulaşmasına yardımcı olmak, için operasyon yapacağız!!” diyor..

Bu size neyi hatırlatır?!.

ABD’nin Irak’ı “özgürleştirmesini” elbette!!.

Irak petrollerine çöreklenmek için, diktatör Saddam’ın önce sırtı sıvazlanmış, yumuşatılmış(!) Kuveyt’in üzerine sürülmüştü ve tepesine binilmişti!..

Oyun aynı!.. Kaddafi, son yıllarda Batı tarafından kucaklanmıştı.. Önce etrafına ağ örüldü.. Tunus, Mısır konu mankeni olarak kullanıldı!..

**

Oyunu net görelim..

Kaddafi’ye operasyona, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden başlanacağı açıklandı… Irak gibi Libya’ya da Arap hançeri girecek önce!.. Haçlı ittifakı, Fransa, İngiltere, ABD.. Yani petrol teröristlerinin ülkeleri..

K.Irak’ta her türlü oyunun arkasından çıkan Norveç, ”Libya saldırısında ben de varım..” diye ortadadır..

Oyun açık..

***

Hedefteki Libya petrolü.. Oyunu kolaylaştıran da Kaddafi adındaki çılgın diktatör.. Bu akıl hastasının elindeki gücün alınmasının gerekçe gösterilmesi, suret-i hak gerekçe yaratıyor!.. Libya’nın delisi Haçlı’nın işini kolaylaştırıyor!..

Kaddafi, Libya’ya karşı yabancı güçlerin operasyon düzenlenmesi halinde, Akdeniz üzerinde seyreden yolcu uçaklarına yönelik misillemeler yapma tehdidi savuruyor!..

Yani, bu durumda derhal itlafına kimse itiraz etmez..

***

Saldırıya Rusya, Hindistan, Brezilya, Çin ve Almanya çekimser kaldı..

Libya yıllardır kapısını Batılı sömürgecilere kapalı tutmuştur. Kendi petrolünü kendisi satmakta, buradan saglanan parayla altyapı yatırımlarına hızla devam etmektedir.

Libya'nın yıllık petrol geliri 50 MilyarDolar seviyesine çıkmıştır. Bu sayede ülke hızla gelişmeye başlanmıştır. İnşaat projelerinin büyük bir kısmı Turk İnşaat Firmaları
tarafından yapılmakta, dolaylı olarak, Türkiye'den milyarlarca dolarlık malzeme ihracı sağlanmaktadır.

Lezzetli Libya pastasının diğer büyük dilimi İtalya'nındı. Denizaltı petrol ve gaz boru sistemi ile Libya'nın avrupaya sattığı enerji İtalya üzerinden dağılmaktadır. İtalya ayrıca
kaliteli inşaat malzemeleri ile Libya pazarında lider durumundadır. Son yıllarda özellikle telekomunikasyon alanında dünya devi Çin firmaları Libya haberleşme
altyapısının donanım ve yazılım ihtiyacını sağlamaktadır. Kore'li ve Hintli firmaların üstlendikleri büyük inşaat projeleri ve Rusya ile yapılan askeri ve demiryolu projeleri de bu resme eklediğimizde, Libya'nın büyük projeleri hakkında genel bir fikir edinmiş oluruz.

Dikkat edilecek olursa, İngiltere, ABD, Fransa bu pastadan hemen hemen hiç pay alamamaktadırlar.

Her ne kadar az sayıda petrol firmaları çölde faaliyet göstermekte ise de çok sınırlı olan bu faaliyetler herşeye sahip olmaya alışkın, doymak bilmez ABD ve İngiliz petrol firmalarını yıllardır rahatsız etmektedir.

***

BOP'da ikinci perde.. AçılışTunus'la başladı. Çok güzel bir göz boyama. Hiç petrolü olmayan, tarım ve turizm ile geçinen bu kuzey afrika ülkesi başlangıç için ideal bir seçim.
Öyle ya, doğrudan Libya'da böyle bir kışkırtmaya girmek yerine dünya ve Libya kamuoylarını olaya alıştırmak ve ısındırmak lazim. Denilebilir ki, eğer Tunus halkı bu süreci iyi yönetebilir ve hazır bir diktatörden kurtulmuşken ülkeyi düze çıkaracak başarıyı yakalayabilirse, bunu ABD'nin Libya petrolü üzerindeki azgın isteğinde Tunus'a piyon rolü vermesine borçlular. Tunus ve Mısır'daki olaylar kamuoyunu öyle alıştırdı ve ısındırdı ki, evet artık Libya'ya sıra gelebilirdi.

***

Olayların öncelikle Trablus'a 1100 km uzak olan Bingazi'de başlatılması çok akıllıca. Hem ülkenin en büyük 2. Kenti hem de Kaddafi'nin ana üssü Trablus'tan ve doğduğu kent olan Seret'ten (Kaddafinin doğum yeri, en güçlü olduğu şehir) müdahale edilemeyecek kadar uzak. Olayların çok önceden beri planlandığı ve hazırlık yapıldığı belli.

***
Kitlelerin üzerine ateş açan askerlerin acemiliği ve eğitimsizliği de provakatörlerin ekmeğine yağ sürünce, ateş birkaç günde bacayı sardı.

Şimdi dünya kamuoyunun dikkati, ABD'nin Libya petrolünden aslan payını almak için oynadığı bu oyunu görmek yerine, Kadafi'nin paralı askerlerinin aldığı maaşlara çekiliyor. Ekranlarda "afrikalı lejyoner dehşeti". Konunun özünü görmek istemeyen gazetelere fotoroman fırsatı. "Meydanlar ceset doldu"…

Evet, Kaddafi'nin uyguladığı taktik, insanların hedef gözetilmeden vurulması, kabul edilebilir değil. Fakat, olayı Kaddafinin paralı askerlerinin cinayetleri penceresinden
görmek at gözlüğünden bakmaktan farksız. Irak'ta yüzbinlerce sivili öldüren Amerika'nın paralı askerlerinden hiç bir farkları yok.

ABD'nin planı belli ki, olayların iyice tırmanmasını bekleyip, NATO'yu da işin içine sokarak insan hakları gerekçesiyle Libya'ya girmek. Nedense ABD Irak'ta insanları öldürürken, Amerikanın paralı askerleri Bağdat Müzesini talan ederken, binlerce Iraklı kadına tecavüz ederken, insan hakları diye bir kavram yoktu.
İşin ilginci, bizim TV'lerin ve gazetelerin de olayı "Kadafi'nin paralı askerlerinin vahşeti" perspektifinden gormeye devam etmesi. Bol sömürüler…

Peki, bundan sonra Libya Türkiye için önemli pazar olmaya devam edecek mi? Türk Firmaları aynı kolaylıkla Libya'da iş alabilecek mi? Bunun için çok erken. Ama, taşlar
yerine oturduktan sonra Libya'da ana yüklenici olmaya devam etmek yerine "Amerikalıların taşeronu olmaya çalışma" durumunda kalabilirler

Kaynak: haber365/Behiç Kılıç


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 1:02 pm

GENE HRİSTİYANLAR İLE BERABER OLDUNUZ, GENE MÜSLÜMANLARI KANDIRDINIZ

20.03.2011
Birleşmiş Milletlerin Güvenlik Konseyinde, Libya’ya müdahale kararı çıktı.
Bu gün gerek hükümet cephesinden olsun, gerek Devlet erkanından olsun Hıristiyanlara destek açıklamaları yapıldı.

Oysa, iki gün önce, tam tersi açıklamalar yapıyordunuz.

Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanlığı görevini sonuna kadar götürmeye kararlı olduğunuz anlaşılıyor.

Bir hatırlatma yaparak başlamalıyım.

Kurtuluş Savaşımız bir anlamda Libya’dan başlamıştır. Mustafa Kemal ve yedi arkadaşı, Libya halkına yardımcı olmak için Bingazi’ye çıktılar. 1911.

Enver Bey, Nuri Bey(Conker), Kuşcubaşı Eşref, Şükrü Bey Fuat Bey gibi arkadaşları ile Libya halkı için Batılılara karşı savaştı. Onları örgütlemeye çalıştı.

Mustafa Kemal, Libya’yı gözü pahasına savundu.

Kıbrıs Barış Harekatında Amerika bize ambargo ile karşılık verirken, Libya bize jet benzini ve yedek parça verdi.

Batının bahanesi gene insan hakları, gene demokrasi.

Yalan yalan bin kere yalan. Asıl Libya’nın petrolüne göz diktiler.

Irak’a girerken de insan hakları ve demokrasi vardı. Batı emperyalizminin en temel oyunudur bu oyun.

Türk halkından yana olmayanların kaderi, Hıristiyanların bir başka deyişle, Haçlı İrticaının yanında olmayı gerektiriyor.

İçeride Müslüman, dışarıda Haçlılar ile beraber olanlara, İslami terminolojide ne isim verilir?

Diyeceksiniz ki, Tüm Batının karşısında Türkiye dirense ne olacak?

Çok şey olurdu. Türkiye dirense Hiçbir Avrupa ülkesi kendi başına müdahaleye cesaret edemezdi.

Hani biz bölge politikaları izliyorduk, bölgenin horozu biz olacağız diye açıklamalar yapıyordunuz.

Gene Batının kuyruğuna takıldınız.

Neden hayıflanıyoruz ki, zaten sicilinizde bu var. Amerika ile beraber Iraklı Müslümanları katletmeye hazırlanmadınız mıydınız?

Amerika beraber hareket edeceğiz derken, az daha ülkemizi işgal ettirmeyecek miydiniz?

Libya işi, Batının yanında yer alarak, hemen bitecek bir mesele değildir.

Libya halkının söyleyeceği çok şey var.Bülent ESİNOĞLU
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 1:16 pm

ÜMİDİNİ AKP'YE, DAVUTOĞLU'NA, GÜL'E BAĞLAYANLAR FENA YANILDI!

YAZIK!

Vehmettirdiği ifadesinden, zatını ve eylemlerini anlayanlar, fena yanıldı.

Vehmetttirilen, senin için; AKP, kendi adına, yaptıklarıyla, dünyadaki tepkilerin sana vehmettirdiğinin tam aksine bir niyet sahibiyken...

"Reformist-reformacı (AKP), İslama cepheden zıt olanlardan daha tehlikelidir."

Süreç, bütün bu işbirlikçilerin hızla deşifre olup, bütün kin ve nefreti celbedecekleri bir yöne, belki bir iç savaşa doğru kıvrılmakta. Atacakları, attıkları her adım, neticesinde, ya emperyalizmle, efendileriyle karşı karşıya gelecekler veya gerçek yüzleri daha net anlaşılacak. Bunu anlaşılmasıyla biirlikte de kıyamet kopacak.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 1:25 pm

Libya Halkının ve Lider KadrosununYanındayız!

Kamuoyuna;1- Sadece Irak'ta 5 milyondan fazla insanı öldürüp, yüzbinlerce kadına tecavüz eden bir uzak batı ülkesi Amerika ve kuyrukçuları; şimdi de Libya'yı işgale yeltenmiş durumdadır.

2- Batı'nın yaptığı işgallerin sadece bir unsuru ve (güya) meşrulaştırıcısı olan Birleşmiş Milletler de 17 Mart 2011 tarihli oturumunda “Libya'ya müdahale kararı” aldığını açıklamıştır.

3- Amerika ve dolayısıyla İsrail'in direktifleri doğrultusunda hareket eden ve bizzat Batılı yazarlar tarafından da "Domuzlar Diktatoryası" olarak ifade edilen Birleşmiş Milletler'in
şimdiye kadar aldığı kararların ideal hukuk ve ahlâkla ne kadar bağdaştığını görmek için; tam yirmi yıldır destansı bir İstiklâl Savaşı veren Irak'a bakmak kâfidir.
4- Cehaletini gururla taşıyan ve Batıcı/hedonist değerlerin mücessem ifadesi olan ahlâksız liderlerin rejimlerince yönetilen, insanlığa kan, nefret ve gözyaşından başka sunacak hiçbir şeyi olmayan Amerika ve kuyrukçularının; halkının ve bölgesinin refah ve huzurunu düşünen, yer altı ve yer üstü kaynaklarını halkının ve bölge insanının menfaati doğrultusunda
kullanan, eğitimden sağlığa kadar birçok alanda çok ciddi başarıların altına imza atan, anti-emperyal karakterli her türlü mücadeleye destek veren, tam bağımsız ve millî olmaya
çalışan bir lideri “deli” diye sunması, bildik “deli diktatör” fıkralarıyla onu tahkir ve tezyif etmeye çalışarak “kurtarıcı” misyonuyla bir ülkeyi işgale soyunması, insanlık, ahlâk, vicdan
ve namus gibi ulvî değerlerle arasına ciddi mesafe koyan Batı medeniyetinin mensubu olmaları açısından son derece tabiîdir. 5- S. Zizek; I. Irak Saldırısı'na verilen bir cevap olan 11 Eylül Hâdisesi'nden hemen sonra, vakıayı gayet güzel özetlemişti: “Gerçeğin çölü! ”

6- Tek gerçeği kan ve nefret olup, bu gerçekliğinin içinde boğulan ve hâlini “Ortadoğu'nun kaderi benim elimdedir” propagandasıyla perdelemeye çalışan Batı'nın ve Batıcıların
anlaması gereken en önemli gerçek şudur: “Batı'nın kaderi Ortadoğu'nun elindedir.”
7- Batı; Ortadoğu'ya mahkûmdur ve bu mahkûmiyet; sadece petrol vd. enerji kaynaklarına olan ihtiyaçlarından kaynaklanmamaktadır.

8- Varoluş tarzı; saldırmak, yakmak, yıkmak, kan akıtmak, tecazvüz etmek esaslı olan Batı; sömürüp, semiremediği bir yer olarak şimdi de Libya'ya gözünü dikiyor, varolmak için saldırıya, tecavüze, işgale hazırlanıyor.
9- Herşeyi kontrol ettiğini zanneden, vehmettiği bu sahte güçle sarhoş olan ve fakat en ufak bir hâdisede bile bütün insicamı bozulan Batı, özellikle son aylarda yaşanan
hâdiselerden sonra, Salih Mirzabeyoğlu'nun ifade ettiği şu gerçeği artık iyice anlamış olmalı: “Gerçek bir Büyük Doğu siyasetinde İsrail diye bir devlete Ortadoğu'da yer yoktur!”
10- İsrail'e ve kendisini yöneten Amerikancı liderlere karşı verilen mücadeleyle birlikte gerçek bir Büyük Doğu siyasetinin hükmünün yavaş yavaş câri hâle gelmeye başladığı şu günlerde; “Bütün İstiklâl Savaşları Kutsal ve Kardeştir!” diyen herkes gibi, Yeni Devir Hukukçular Derneği olarak biz de Libya halkının ve lider kadrosunun yanında yer aldığımızı bildiriyor, 21 Mart 2011, saat 12.00'de İstanbul'da, İstiklâl Caddesi'nde, Fransa Başkonsolosluğu'nun önünde yapılacak basın açıklamasına herkesi bekliyoruz.


Saygıyla duyurulur. 18/ 03/ 2011.

Av. Ali Rıza YAMAN
Yeni Devir Hukukçular Derneği Genel Başkanı


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 1:32 pm

Kaddafi güçleri Mizrata'ya girdi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 1:52 pm

Haçlı sürülerinin Irak'ı işgali de 8 yıl önce bugün başlamıştıOğuz Gürses
20 Mart 2011

ABD komutasındaki haçlı sürülerinin Libya'ya düzenledikleri hava saldırısının tarihi çok dikkat çekici .

Çünkü, ABD komutasındaki aynı haçlı sürüleri 8 yıl önce bugün (20 Mart 2003) Irak işgalini başlatmışlardı.

Libya'da yaşanan olaylar karşısında yapılan en önemli uyarı bu ülkenin de Irak'a dönüşmemesi yönünde.

Ancak, bugün, yani 20 Mart tarihi, her iki ülke açısından da büyük önem taşıyor. Çünkü bugün, yani 19/20 Mart 2011'de ABD komutasındakl haçlı sürüleri Libya'ya havadan ve denizden büyük bir askerî saldırı başlattı.

Şimdi tam 8 yıl geriye gidelim...


2003 yılında bugün (20 Mart 2003), ABD komutasındaki haçlı sürüleri Irak'ı işgale başlamıştı.

Milyonlarca Iraklı Müslüman bu vahşî haçlı sürüleri tarafından katledildi, yaralandı, esir alındı, yurtlarından edildi...


Ama yüzbinlerce haçlı saldırgan, Iraklı direnişçiler tarafından ödürüldü, yaralandı, kalıcı sakatlıklara maruz bırakıldı, kafayı yedi/balataları sıyırdı, korkudan intihar etti...


Ve ABD ekonomisi büyük bir krize girerek çöküşün eşiğine kadar geldi ve halen o eşikte duruyor...

8 yıl sonra aynı gün aynı haçlı sürülerinin Libya halkının üzerine havadan bombalar yağdırmaya başlamasının sonucunun nasıl olacağını Libya halkının ve dünya Müslümanlarının bu saldırı karşısındaki tavırları belirleyecek...

Umarız Irak'taki ve Afganistan'daki şanlı direnişler gibi bir direniş Libya'dan başlayarak dalga dalga bütün dünyaya yayılır da...

Batı emperyalizminin kanlı leşi Akdeniz'in mavi sularına gömülür gider...Dünya kurtulur...


İnsanlık kurtulur...


Hepimiz kurtuluruz...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 1:52 pm

Fırsatçı AB-D Emperyalizmi Gözünü Libya’ya Dikti
Ertuğrul Horasanlı
19.03.2011

Fransız ve İtalyan savaş uçakları Libya hava sahasına girdi. Sarkozy,“Gerekli müdahaleyi yapmak için hazırız” diye konuştu.
Son dakika haberleri böyle…

Yani...
BM Güvenlik Konseyi kararından sonra fırsat bu fırsat diyen AB-D emperyalizmi Libya’yı işgal etmek için harekete geçti.
Fransız ve İtalyan savaş uçakları, Libya hava sahasına girdi. Uçakların keşif uçuşu yaptıkları belirtilirken Libya’yı işgal konusunda ise kritik bir süreç yaşanıyor.
Amerika Birleşik Devletleri, Almanya hariç AB'nin bütün büyük ülkeleri ve işbirlikçi Arap liderler, Libya’nın işgali konusunda hemfikirler.
İşgalin öncülüğünü Fransa ve İtalya üstlendi.
Sarkozy, ülkesinin Libya üzerinde keşif uçuşları yaptığını da açıkladı..
Toplantıya katılan İngiltere Başbakanı Cameron da, “Libya için acil harekete geçme zamanı geldi” dedi.
ABD desen bütün aç gözlülüğüyle aç kurt gibi işgale dünden hazır…
Almanya Başbakanı Angela Merkel ülkesinin böyle bir operasyona katılmayacağını açıkladı.
Müslümanlar ise Libya’nın hem hükümetinden hem de isyancı muhalefetinden aç gözlü emperyalistlere karşı Ömer Muhtar tavrı bekliyor ve Libya’nın yeni Ömer Muhtar'larının işgalci emperyalistlere Libya’yı mezar haline getirmeleri için dua ediyor…
Libya’nın iç işi olan iç çatışmalar Liibya halkının tercihiydi..
Emperyalizmle işbirliği yapmadıkları takdirde bu çatışmadan kim galip çıkarsa ona saygı gösterilmeliydi…
Ancak şu anda tablo değişti…
İş Libya’nın iç işi olmaktan çıktı, bütün Müslümanların meselesi haline geldi…
Bu yeni durum karşısınds Libya’da işgalci emperyalistlere kim karşı durursa biz onun yanındayız…
Çünkü “Müslümanlar kardeştir.”
Ve “küfür tek bir millettir.”Bu konuda son sözümüz AKP hükümetine ve özellikle de sayın Erdoğan ve Sayın Davutoğlu'na:
- Libya'nın AB-D emperyalizmi tarafından işgali karşısında lâfı eveleyip gevelemeyi, orta sahada top çevirmeyi bir kenara bırakın ve en az Almanya Başbakanı Angela Merkel kadar net olun... Bu haksız işgale karşı çıkın... Kıbrıs harekâtı sırasında bize bütün imkânlarını cömertçe açarak, emperyalist ABD ambargosunu kıran Albay Muammer Kaddafi'ye olan vefa borcumuzu ödemenin tam sırası bugündür...
Kaynak: http://millibirlikruhu.wordpress.com/2011/03/19/firsatci-ab-d-emperyalizmi-gozunu-libya%E2%80%99ya-dikti/
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 3:08 pm

i Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin:
Kardeş Libya Halkının Yanındayız
Libya’ya Emperyalist Müdahaleyi Protesto EdiyoruzBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde Amerika, İngiltere ve Fransa’nın önayak olması ile Libya’ya askeri müdahale kararı alındı.
Libya halkının son haftalarda yaşadığı sorunlar bu müdahaleye gerekçe yapılmaktadır. Oysa mazlum bir milletin yaşadığı sorunların, emperyalistlerin umurunda olmadığını biliyoruz.
Amerika ve diğer emperyalistler, Libya halkının yaşadığı sorunlar ile değil, bu ülkenin zengin petrol ve doğal gaz rezervleri ile ilgilenmektedirler.
Dost ve kardeş Libya’nın yaşadığı sorunları bahane olarak kullanmaktadırlar. Nitekim, Libya’daki iç çatışmaların bitmek üzere olduğu bir aşamada müdahale kararının alınması yeterince açıklayıcıdır.
Libya’nın sorunlarını, Libya halkı çözer.
Herhangi bir ülkenin iç sorunlarının çözümü için yabancı müdahale kabul edilemez.

AKP İKTİDARI LİBYA’YI ARKADAN VURUYOR
Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül, Libya’ya müdahale kararını desteklediklerini açıklamışlardır. Bu açıklamanın Türkiye’nin ulusal çıkarları ile bir ilgisi yoktur.
Tam tersine, Erdoğan ve Gül’ler, yaptıkları bu açıklama ile yarın Türkiye’ye yapılacak bir emperyalist müdahalenin yolunu açmaktadırlar.
Recep Tayip Erdoğan, Amerika’nın genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi’nin eş başkanıdır. Kendi deyimi ile, bir görev yapmaktadır.
Libya’ya müdahale edilmesine destek açıklaması, bu görev kapsamındadır.
Tayip Erdoğanlar, daha önce bu görev çerçevesinde Irak ve Afganistan’ın işgal edilmesine destek olarak, milyonlarca Müslüman’ın katledilmesi suçuna ortak olmuşlardı. Aynı suç, şimdi de Libya halkına karşı işlenmek istenmektedir.
Dost ve kardeş Libya, Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında jet yakıtı vererek Türkiye’ye destek olmuştu. Tayip Erdoğanlar ise zor gününde Libya’yı arkadan vurmaktadırlar.
İşçi Partisi olarak Libya’ya müdahale kararını protesto ediyoruz.
Milletimiz bu zor gününde Libya halkının yanındadır. Libya’ya karşı emperyalist devletlerle birlikte saf tutan iktidar sahipleri ise, milletimizin lanetinden kurtulamayacaklardır.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 3:45 pm

Türkiye Tavrını Belirledi!
20.03.2011 Pazar 17:43Gündem Bu Habere 0 Yorum YapıldıBu Haber 1 Defa Okunmuştur 12P 14P 16P 18P

Türkiye, Libya'ya düzenlenen hava operasyonları konusunda tavrını belirledi. Alınan kararlar satırbaşları ile şöyle:

1- NATO devreye girdiğinde Ankara da devreye girecek.

2- Tükiye NATO'nun aldığı kararlara uyacak: Türkiye, NATO'da şu sıralarda devam eden ve 28 ülke büyükelçilerinin katıldığı toplantıda alınan sonuçlara uyacak.

3- Muharip güce katılmayacak: Türk hava kuvvetlerine ait savaş uçakları, Libya'daki herhangi bir bombalama görevinde yer almayacak.

4- Uçuşa yasak bölgeyi koruyacak: Bombalamaya katılmayacak olmasına rağmen, 'uçuşa yasaklı' bölgelerle ilgili karar alınırsa buraların güvenliğini sağlamak için devriye uçuşlarında görev alacak.

5- Silah Ambargosu: Libya'ya getirilebilecek silah ambargosunun denetimi ve deniz ablukası için gemi verilebilecek,; ancak bu görevlerde de silah kullanmayacak.[color:2aaf=red]YUH!![/color]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 3:46 pm

YİĞİT BULUT:

1920'lerde türkiyeye ssaldıran ingiliz, fransız ve italyanlar şimdi Libya'ya saldırıyor diyor
binlerce maiiil gelmiş
türk halkı tepkili
türkiye 2001 türkiyesi değil
türkiye 1915 türkiyesi değil diyor
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 5:12 pm

Petrol için Müslüman kanı!Ganimeti aralarında paylaşmak için harekete geçen emperyalistler sivilleri vurdu.
ABD, Fransız ve İngiliz gemileri ile uçaklarından sivillerin üzerine bomba yağdı.

Amaç petrole konmak
BM’den müdahale kararı çıkartıran Batı, Muammer Kaddafi’nin ateşkes ilanına rağmen planlarından vazgeçmiyor. Irak’ın ardından Libya’nın da petrolünü ele geçirmek isteyen Batı, savaş gemilerini ve uçaklarını Libya’ya gönderererek saldırı başlattı.

Çok sayıda yaralı var
ÖNCE Fransız uçakları ardından da ABD savaş gemileri Libya’ya bomba yağdırdı. Devlet televizyonu, Trablus, Bingazi, Misrata, Zuvere ve Sirte’de kadın erkek demeden sivillerin vurulduğunu duyurdu. Bombalanan kentlerde onlarca yaralı olduğu bildirildi.


Libya ateş altında
ABD ve Fransa’nın başını çektiği Batılı ülkeler Libya’ya müdahale için düğmeye bastı. Savaş uçakları ile gemilerden atılan füzelerle 5 kent vuruldu. Saldırıda onlarca sivil yaralandı.

Paris’te Libya’ya olası bir uluslararası müdahalenin detayları ele alınırken, Fransız savaş uçakları ile Kanada savaş uçakları Bingazi semalarında keşif uçuşuna çıktı. Paris’te açıklama yapan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Libya üzerinde uçuş yapan savaş uçaklarının, Kaddafi’ye bağlı birliklerin saldırısını önlemekte olduğunu söyledi. Nicolas Sarkozy bu açıklamayı yaparken, Fransız savaş uçaklarının Libya’daki operasyonda, Bingazi’de Muammer Kaddafi güçlerine ait 4 tankı vurarak tahrip ettikleri duyuruldu. Bu gelişmenin ardından, ABD ve İngilizler de saldırı başlattı. Libya’ya düzenlenen operasyonda ABD ve İngiliz savaş gemileri ve denizaltılarından 112 seyir füzesi fırlatıldığı, toplam 20 hedefin vurulduğu açıklandı. Bu arada, koalisyon güçlerinin operasyonunun, ABD Afrika Komutanlığı’nda olduğunu belirten askeri yetkililer, ABD’nin harekata katılım kapasitesine elektronik saldırının da dahil olduğunu açıkladı. Öte yandan Libya resmi TV kanalı, “Haçlı düşmanlar”ın savaş uçaklarının sivil hedefleri bombalandığını açıkladı.

Hastane bombalandı
Haberde, Trablus, Bingazi, Misrata, Zuvere ve Sirte kentlerinin hedef alındığı bildirildi. Televizyonun haberinde, Trablus’taki bir hastanenin de vurulan hedefler arasında olduğu kaydedildi. Bombalanan kentlerde ambulansaların yaralılara yetişemediği duyuruldu. Öte yandan Libya lideri Muammer Kaddafi’nin başkent Trablus’taki ikametgahı “Bab el Aziziye”nin çevresinde “insan kalkanı oluşturulduğu” bildirildi.

Fransız uçağı düşürüldü
İkametgah çevresinde binlerce kişinin toplandığı, burada havaya ateş açıldığı, sloganlar atıldığı duyurulurken, Libya uçaksavarlarının, Trablus yakınlarında bir Fransız uçağını düşürdüğü iddia edildi. Öte yandan ABD Başkanı Barack Obama da, ülkesinin ve Libya ile ilgili diğer koalisyon ülkelerinin, acilen harekete geçmeye hazır olduklarını söyledi.

Oğlum Obama
Batılı liderlere mektup gönderen Muammer Kaddafi ise Başkan Barack Obama’ya “oğlum” diye hitap ederken, diğerlerine gözdağı verdi. Kaddafi, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ve İngiltere Başbakanı David Cameron’a gönderdiği mektupta, Libya’ya müdahale etmeleri halinde pişman olacaklarını söyledi. Kaddafi, Obama’ya hitaben şu ifadeleri kullandı: “Allah korusun, Libya ve ABD savaşsa bile, sen benim oğlum olarak kalacaksın. İsyancılar ABD şehirlerine saldırsa sen ne yapardın? Anlat da senin örneğini takip edeyim.” Kaddafi, diğer liderlere daha sert bir tavır aldı, “Bu ülke sizin değil Libyalılar’ın. İçişlerimize karışma hakkınız yok. Güvenlik Konseyi’nin kararı BM sözleşmesini ihlal ediyor” dedi.

Amaçları
petrolü ele geçirmek
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Libya’ya askeri müdahaleyi “sorumsuzluk” olarak niteledi. Chavez, televizyonda yayımlanan açıklamasında, Libya’ya yönelik uluslararası silahlı müdahaleyi eleştirerek, derhal ateşkes ilan edilmesini istedi. Müdahaleyi “bir ülkenin içişlerine karışma” olarak değerlendiren Chavez, amacın sadece petrolü ele geçirmek olduğunu belirtti. Chavez, “Etkili bir ateşkesin sağlanmasını ve Kuzey Afrika’da yeniden barış yoluna girilmesini istiyoruz” dedi. Rusya da, Batılı güçlerin Libya’ya askeri operasyon başlatma kararını üzüntüyle karşıladığını açıkladı.

Dışişleri:
Gelişmeleri
takip ediyoruz
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da Ankara’nın süreçten haberdar edildiğini bildirdi. Clinton, “Aralarında Türkiye’nin bulunduğu çok sayıda ülkeyi an be an gelişmelerden haberdar ettik, gerekli bilgilendirmeleri yaptık” dedi. Türk Dışişleri Bakanlığı da, Libya’daki gelişmelerin yakından izlendiğini duyurdu. Dışişleri Bakanlığı Türkiye’nin, 1970 ve 1973 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararlarının, Libya halkının selametini gözeten bir anlayışla uygulanmasını teminen “gerekli ve uygun gördüğü ulusal katkıları getireceğini”, gerekli hazırlık ve çalışmaların, sivil ve asker makamlarla birlikte eşgüdüm içinde yürütüldüğünü bildirdi.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 5:16 pm

Haçlı kardeşliği
++++++++++++

Ali Serdar Bolat 20 Mart 2011

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararı öncesi:
Tayyip Bey: "NATO'nun Libya'da ne işi var?"
Dedi. Libya'ya yaptırım isteyen Batılı ülkelere çattı.

++++++++++++++++++

Karar sonrası:

Abdullah Gül:
"Meşruiyet çerçevesinde bir karardır"

Tayyip Erdoğan:
"Libya'da BM Güvenlik Konseyi'nin 1973 sayılı kararı hemen şimdi uygulamaya konulmalı
ve hemen şimdi ateşkes sağlanmalıdır"

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu:
"Hayırlı olsun"

Dışişleri Bakanlığı açıklaması:
"Türkiye, 1970 ve 1973 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararlarının Libya halkının selametini gözeten bir anlayışla uygulanmasını teminben gerekli ve uygun gördüğü ulusal katkıları getirecektir. Gerekli hazırlık ve çalışmalar sivil ve asker makamlarla birlikte eşgüdüm içinde yürütülmektedir."

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner:
"Bizim Batı ile olan ilişkilerimizde Batı'nın Libya'ya aldığı tutuma karşı duruşumuz çok belirleyici olacaktır"

++++++++++++++++++

Karar öncesi:
Tayyip Erdoğan, Almanya dönüşünde:
"Libya'nın doğusunda hükümet kuruldu"

++++++++++++++++++

Karar sonrası:18 Mart 2011

Dışişleri Ahmet Davutoğlu, isyancıların Bingazi'de kurduğu hükümetin dış ilişkiler yetkilisi El Mani ile Dışişleri Bakanlığı binasında resmi olarak görüştü.
El Mani iki gündür Ankara'da yetkililer ile temastaydı.
Demek ki: İsyancılar Güvenlik Konseyi kararı öncesi Ankara'ya davet edilmişlerdi.
Resmi temas için de Konsey kararı beklenmişti.

Tayyip Erdoğan'ın "Libya'nın doğusunda hükümet kuruldu" sözlerinin müdahaleye meşruiyet kazandırma amaçlı olduğunu 3 Mart 2011 günlü yazımda belirtmiştim.
Her şey planlı idi. "NATO'nun Libya'da ne işi var" sözlerinin "Van minıt" gibi bir aldatmaca olduğu belli idi.
NATO'nun Libya'da işi yoksa, Afganistan'da ne işi vardı? Mehmetçik niye oraya gönderilmişti?
Irak'ta müttefik kuvvetlerin ne işi vardı? Tezkere niye verilmişti?

+++++++++++++++++++++

Hani sizler Müslümandınız?
Afganistan bir, Irak iki, Libya üç. Müslüman kardeşliği nerede kaldı?
Bu bir Haçlı kardeşliği.
Haçlı emperyalizminin işbirlikçileri konumunda olanların "Müslümanlık" iddiaları inandırıcı olabilir mi?.

Tayyip Bey ne diyordu:
"Biz Büyük Ortadoğu Projesinin Eşbaşkanlarından bir tanesiyiz. Bize bir görev verildi. Bu görevi yapıyoruz biz."

Evet, işte kendilerine verilen o görevi yapıyorlar...

Önce karşı çıkıyormuş gibi yapıyorlar, "van minıt" örneği tantanayla reklam ediliyor.
Sonra sessizce kabul ediyorlar, satır aralarında kayboluyor.
Rasmussen'in NATO'nun başına getirilmesine, İran'a karşı füze kalkanına önce karşı çıkıp sonra kabul etmeleri gibi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 9:30 pm

Türkiye'den Libya operasyonuna destek
19.03.2011 - 23:26 Yazdır Arkadaşına gönder Libya emperyalist ülkeler tarafından bombalanıyor. Türkiye de operasyona destek veren ülkeler arasında yer aldı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'la görüştü ve "BM kararının uygulanmasına önem veriyoruz" dedi.

Dünya, Libya'ya "sivilleri koruma" bahanesiyle yapılan askeri operasyonla sarsılıyor. ABD, İngiltere, Fransa, İtalya ve Kanada operasyona katılıyor.

Türkiye, operasyonun dayanağı olarak gösterilen BM Güvenlik Konseyi kararını hatırlatarak, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun ağzından, "BM kararının uygulanmasına önem veriyoruz" açıklaması yaptı.

Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile de görüştü.

Rusya: Üzüntüyle karşılıyoruz
BM Güvenlik Konseyi üyesi Rusya da operasyonu yakından izliyor.

Rusya, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksardır Lukaşeviç yaptığı yazılı açıklamada, "Bir dizi ülkenin hava kuvvetleri, 19 Mart'ta Libya'ya karşı askeri eylemlere başladı. Moskova, bu askeri eylemi üzüntüyle karşılamaktadır" dedi.

ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Rusya'ya bugün yapacağı ziyareti son anda erteledi.

Venezuela ateşkes istedi
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, televizyondan yayınlanan açıklamasında Libya'ya askeri müdahaleyi "sorumsuzluk" olarak niteleyerek, derhal ateşkes ilan edilmesini istedi.

Müdahaleyi "bir ülkenin içişlerine karışma" olarak niteleyen Chavez, amacın sadece petrolü ele geçirmek olduğunu belirtti.

Chavez, "Etkili bir ateşkesin sağlanmasını ve Kuzey Afrika'da yeniden barış yoluna girilmesini istiyoruz" dedi.

Perşembe günü BM Güvenlik Konseyi toplantısında "uçuşa yasak bölge oluşturulması" yönündeki kararın oylanması sırasında Rusya, Çin, Hindistan ve Almanya çekimser kalmışlardı.

(soL-Dış Haberler)

[color:72cd=red]HAİN...

İŞBİRLİKÇİ...

GİT, YARAN DÜŞMANINA, ZARARSIZLIĞINI GÖSTER.

OLMADI, İHANETİNİ PERÇİNLE, HAÇLILARLA KOL KOLA GİR, MÜSLÜMANLARI KATLETMEYE GİRİŞ...

Dinî işlerde bidatlerin türemesi öyle bir fitnedir ki...

Cihad ve gazada gösterilen gevşeklik...

Cihad ve gaza ehline karşı duyulan kin ve nefret.

Bütün bunları da elbette islam, din, müslümanlık kiisvesi altında yapıp, müslümanların çoğunu da bu hilewnin arkasına takan Süfyan komitesi. Cihad ve gaza kaçkınlığını, güya İslam düşmanlarından hesap sormak gibi kakalayan... Asıl düşmanın menfaati için, sahte kutuplaşmalar üzerinden, müslümanların kin ve nefretini törpüleyen, gazını alan. Böylece, "müslümanlık böyle de olabilirmiş" dedirterek, imana taalluk edecek derecede aldatıcı bir tehlike. Bir büyük tehlike. Tehlikei azam. Mürted ve münafıkların poltikalarına garnitür olma, garnitür edilme ve bunu da elbette ki şeytani bir teselli ile, İslam adına, müslümanlar adına küfürden hesap soruluyor zannı, tesellisi iile gerçekleştirme. Cehennemin yolu iyi niyet taşlarıyla döşeli ya. Allah, herkese tesellisini bir şekilde verir. Kalbteki neyse o, kimi şeytani, kimi rahmani.

Davutoğlu haininin hilelerine, Büyük Doğu politikası güdüyor diye destek olanlar, bu ihaneti cesaretlendiren işbirlikçilik cümlesinden olarak bugün Libya'da yaşanan katliamlarda da hisseleri olduğunun vicdani mesuliyetini hissediyorlar mı acaba? Bu zihniyet içerisinde AKP'ye içte ve dışa karşı ve dahi Davutoğlu'na verilen desteğin, onların işbirlikçi politikalarında Büyük Doğu'cu hikmet aramanın, emperyalizme verilmiş destek demek olduğunu...

"fikir dediğin yürüyeni durdurmaksa..."

Zararın neresinden dönülse kar.

Fikir namusu, "söz meydanını er meydanı bil!"[/color]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 9:44 pm

CNN: Türkiye, ABD'nin koruyucu gücü olacak 20 Mart 2011 23:35Siyaset 0 yorum89 okunmaA A A A A A Bu haberi yazdır Favorilerine Ekle CNN'in haberine göre, Türkiye, Libya'da ABD'nin "koruyucu gücü" olarak görev yapacak.
CNN'in internet sitesinde yer alan, ABD Dışişleri bakanlığından bir yetkiliye dayandırılarak verilen haberde, Türkiye'nin Libya'da ABD için "korucuyu güç/hami devlet" olarak hizmet vereceği belirtildi.

Türkiye'nin, "koruyucu güç/hami devlet" olarak, Libya'daki ABD vatandaşlarını temsilen, konsolosluk ofisi olarak hareket etmeyi ve ülkede Amerikan'ın diplomatik tesislerini gözetmeyi de içerecek şekilde Libya'da ABD'yi "temsil edeceği" ifade edilen haberde, Türkiye'nin ayrıca, Libya ile ABD arasındaki mesajları ileten ülke olabileceği kaydedildi.

Türkiye'nin Libya Büyükelçisi Levent Şahin Kaya'nın da CNN'e yaptığı açıklamada, Libya'da ABD'nin yanı sıra İngiltere ve İtalya'yı da temsil edeceğini söylediği belirtildi.

ABD, resmi olarak Libya ile ilişkilerini askıya almasa da ABD Dışişleri Bakanlığı, Libya'daki büyükelçiliğini bu ayın başlarında kapatmış ve tüm diplomatlarını ülkeden çekmişti.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 10:01 pm

Banu Avar Yazdı: BUGÜN LİBYA YARIN KİM?!
Banu Avar, Haberler
20 Mart 2011
19 Mart 2003 Irak işgal ediliyor!

Bush: ‘Amerika ve müttefik güçler Irak halkını özgürleştirecek!’demişti.

19 Mart 2011 Libya bombalanıyor!

Obama: ‘Amerika ve müttefik güçler, tehdit altındaki Libyalıları yardım götürüyoruz!’dedi.

Libya işgal ediliyor! Kuzey Afrika ve Ortadoğu kanıyor, işgal ve zulüm ekranlardan canlı yayında!

O kadar koyu bir propaganda var ki artık vicdanlar suskun…

Mantık bir kenarda!

Libya’ya müdahale için talepte bulunan din kardeşi Arap ligi!Birleşmiş Milletler, Amerikanın siyasi kanadı gecikmeden harekete geçti!

Bir ülke daha işgal ediliyor…Afganistan Irak şimdi de Libya!

10 yılda yedi düvelden bir savaş daha…

Libya akraba bir millet. Mustafa Kemal’in yadigarı… batılılara karşı o, Libya halkı için savaşmıştı.

İkinci haçlı seferi! Saddam da Kaddafi de aynı sözü söyledi…Diktatörlere oh oldu diyor biri… George Bush, Barack Obama, Sarkozy ve Gordon Brown onlardan daha az diktatör mü ki!

Afganistan, Sadabad paktinda batıya karşı müttefikimizdi!

Irak da öyle! Yugoslavya akrabalarımızın memleketiydi! Libya mı! Mustafa Kemal’in kurtuluş savaşına adım attığı yerdi!

Propaganda makinası çalışıyor! Libya kanıyor! Sahibinin sesleri ekranlardan dünyada bundan daha normal bir şey yokmuş gibi konuşuyor!

İşte bir diktator daha gitti! Diyorlar. Amerika demokrasi getiriyor!

Algılar değiştirildi, zihinler çok bulanık…

Saddam sonrası Irak’ı da Afganistan’ı da hatırlamıyorlar… milyonlarca ölüm, mülteci, işkence altında halklar umurlarında değil… haçlı seferi açılmış, müslüman coğrafyada katliam! Onlar işgali kutsamaktalar!

Oysa tehlike çok yakın!

Birleşmiş Milletler 2005 Dünya Zirvesi kararının adı: Koruma hakkı… Right to protect!

Bu kararla bir ülkede can güvenliği olmadığını söyleyen bir grup bahane edilerek yedi düvelin işgaline cevaz veriliyor…

Bu kusursuz bahane sadece yedi düvelin çıkarları çerçevesinde devreye sokuluyor. Ne Gazze’de, ne Lübnan’da ne Bahreyn’de, ne de Afrika’nın onlarca kan dökülen ülkesinde hatıra gelmiyor…

Birleşmiş Milletler yasası sadece petrol coğrafyasında kullanılıyor..

Hep söyledik, emperyalizm çıkarları için bir BAHANE yaratır.. Yolunu döşer kanunu çıkarır.. Her ülkede bir muhalefet kışkırtır.. Muhalefeti isyanla görevlendirir. İsyana müdahale edilirse o devlet çökertilir. Edilmezse zaten muhalefet yedi düvel çıkarına işi bitirecektir…

Libya bunun son örneğidir.


Banu AVAR
İLK KURŞUN


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 10:10 pm

Kaddafi: Hitler gibi yenileceksiniz
20.03.2011 - 12:31
Libya lideri Muammer Kaddafi, koalisyon güçlerinin Libya'ya saldırısının ardından konuştu. Kaddafi, "Hitler yenilgiye uğradığı gibi siz de yenileceksiniz" dedi.

Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi, devlet televizyonundan verilen konuşmasında ülkesine yapılan saldırıyı kınadı. “Bizi havadan ve denizden vuranlar yere indiklerinde yenilgiye uğrayacaklar” diyen Kaddafi, batılı güçlere “Hitler yenilgiye uğradığı gibi siz de yenileceksiniz” diye seslendi.

Kaddafi'nin hesaplarını saldırganların karaya ayak basmasına dayandırdığı görüldü. "Saldırıya boyun eğmeyeceğiz, bu topraklar için karış karış mücadele edeceğiz" diyen Kaddafi, halka silah dağıtacaklarını belirtti.

Kaddafi, "Gerekirse karış karış bütün toprakları korumaya and içtik. Size uzun bir savaş sözü verebiliriz. Gerekirse şehit oluruz. biz korkmuyoruz, size uzun bir savaş sözü verebiliriz" diye konuştu.

Kaddafi Bingazi’yi de ellerinde tutacaklarını savunarak, "Bingazi asla gücü, iktidarı başkalarına devretmeyecek. Bingazi halkı asla topraklarına başkalarının girmesine izin vermeyecek" dedi.

Kaddafi, "Bu saldırının haklı çıkarılacak hiçbir yanı yok. Bizim yanımızda Allah var, sizin yanınızda kimse yok. Bu hiçbir gerekçesi olmayan bir barbarlıktır" diye konuştu.

(soL - Dış Haberler)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 10:36 pm

Libya operasyonuna İran'dan ilk tepki


İran: Operasyon sömürgecilerin modern bir şekilde sürdüğünü gösteriyor..

20.03.2011 - 13:43


Libya'ya operasyonun bir gün geçtikten sonra İran'dan açıklama geldi. İran, 'Operasyon sömürgecilerin modern bir şekilde sürdüğünü gösteriyor..' diye konuştu.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 11:05 pm

Emperyalizmi aklamak için NTV'den yoğun çaba

Libya'ya yapılan askeri müdahaleyi Oğuz Haksever'in sunuculuğunu yaptığı programla gün boyu canlı yayında işleyen NTV emperyalizmi aklamak için yoğun çaba harcıyor.


NTV'nin sunucusu Oğuz Haksever sabahtan bu yana devam eden programda Libya'ya yapılan askeri müdahaleyi aklamak için yoğun çaba harcıyor. Haksever, programdaki konuğuna gülümseyerek sorduğu "emperyal müdahaleler mi kaldı?" sorusu ile de Libya'nın bombalanmasını bir emperyalist saldırı olarak görenlerle dalga geçti.

Haksever, Libya'da çekilmiş olan ve uluslararası ajanslar tarafından servis edilen bir fotoğrafı yorumlayışı ile de emperyalizm yanlılığını gösterdi. Kaddafi posterleri ile meydanda toplanan Libyalıları gösteren bir fotoğrafı Haksever "Bu fotoğraf, Kaddafi güçlerinin basın mensuplarını götürüp hadi çekin demesi üzerine çekilmiştir. Zaten bütün diktatörler böyle yapar. Hep yalan söylerler. Çavuşevsku da böyle yapardı" sözleri ile yorumladı.

Bir ülkenin bombalanmasındaki saldırganlık hakkında tek bir yorum getirmeyen Haksever, operasyonun geç kaldığını ima eden cümleleri ile de müdahaleye desteğini göstermiş oldu.

Operasyonun zamanlaması ile ilgili Haksever'in sorduğu soruya ise konuk yorumcu "Bosna'da gördük. Geç kalınca maliyet de artıyor" yanıtını verdi.

Haksever programdaki üslubu ile de bir ülkenin bombalanması durumunun ciddiyetini yansıtmıyor. "Ya Libya'da Kaddafi dışında bir lider var mı? Sürgünde falan bir muhalif lider yok mu, ne diyorsun diye sorulsa?" sözleri ile Haksever, "emperyal müdahaleler mi kaldı" dese de, emperyalizmin yöntemlerini çok iyi bildiğini göstermiş oldu.

(soL)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Paz Mart 20, 2011 11:42 pm

RTE, Cidde'de, "Kaddafi gitmeli mi?" diye soran gazeteciye, "Çoktan gitmeliydi" mealinde, "Bu artık o safhayı çoktan geçti!" cevabını verdi.

Oysa bu gün için mesele, Kaddafi'nin gidip gitmemesi değil, emperyalizmin orda ne işinin olduğu. Emperyalizm diyor ki, "Kaddafi gitme de ehlileşmeli!"

Kaddafi hakkındaki kıymet hükmü ayrı mesele, biz de diyoruz ki, Emperyalizmin saldırısına maruz kalan her milli unusr şahsında verdiğimiz destek icabı, "Kaddafi sen ordan, biz burdan!"

Bu Kaddaficilikse Kaddaficilik, size mi hesap vereceğiz! Asıl size ne oluyor, siz kimsiniz Amerikanın köpekleri? Amerikanın itliğini yaptığına bakmadan, bizi Kaddaficilikle, şuculukla, buculukla suçlayan veledi zinalara bakın hele.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Ptsi Mart 21, 2011 12:03 am

Zaman, emperyalizmin bozguna uğraması ve paramparça edilmesi zamanı.

Zaman, emperyalizme köpeklik edenlerin efendileriyle beraber leşlerinin bir çukura atılma zamanı.

Bakalım, emperyalistler ve köpekleri, Libya saldırılarını kaç gün devam ettirebilecekler?

Arap Birliği şimdiden su koyuverdi, Amr Musa, "Biz bunu kastetmemiştik!" diye yan çizmeye başladı.

AKP, ihanetini bir türlü açıklyamıyor. BU batı barbarlığına desteği mümkün olan en az seviyede tutmak istese de efendileri kötü örnek olmas baskımından mümkün olan en üst düzey katkı için zorlamaktalar. Pazarlıklar devam ediyor. Zaman kısalıyor. Bir an önce kararını açıklamaya zorluyorlar.

Almanya, Çin, Hindistan, Rusya, Brezilya zaten karşıydılar.

Venzuella, İran, Küba açıkçaa taavır koydular.

AKP, oturduğu kucakta efelik yapmanın, el şeyiyle gerdeğe girmenin ne demek olduğunu anlamaya başladı, kıvranıyor.

Önümüzde seçimler var ve alacağı her karar AKP'ye oy kaybettirecek, prestij kaybettirecek, RTE'nin hayallerine limon sıkacak.

Amerika'ya yanaşsa, içeride durum vahim. Nasıl anlatacak?

Çıkmasa, efendisinin elindeki belgeler, bu süreçte medyaya sızabilir ki bu da aleyhte.

İktidara geldiğinde, orduya çekidüzen verip, yeni bir ruh kazandırmaya çalışacağına, emperyalizmin emelleri doğrultusunda yok etmeye kalktı ki, şimdi arkasında bu gücü de hissedemiyor. İçeride istinat edeceği bir güç yok. Yeniçeri'nin yok edilmesi telkinin de, malum, İngiliz sefiri yapmıştı.

İnsan kendinde olmayan bir şeyi karşısındakine veremez ya, AKP de orduya, yeni bir ruh veremeyeceğine göre, bilakis ordunun artık Batı'ya karşı olmaya çalışmasından rahatsız olmuş, kendinde olan işbirlikçilik çizgisine orduyu çekebilmek için Ergenekon adıyla saldırılmasının emrini Bush'tan almıştı.

Ülke idaresi, "baba"lık etmeyi gerektirir.

Evladın pek çok yanlış yapmış olabilir ama bu onu düşmana yem etmeni gerektirmez. Bilakis, onun elinden tutup, olması gereken yolunda teşvik etmek, sabırla kazanmaya çalışmak lazım. Bütün bu ümidleri son kırıntısına kadar yokladıktan ve bitirdikten sonra ancak, öldüreceksen kendi elinle öldür. Ama o evlat, bırak daha da azıtmayı, bilakis asıl düşmana karşı tavır almaya başlamış, buna dair teşebbüslerde bulunmaya çalışırken, düşmanla bir olup kanına ekmek doğramak, iş değil. adamlık değil. Babalık değil.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Ptsi Mart 21, 2011 12:23 am

Mesele gayet basit olarak şu:

5 tane çakal (Amerika, İngilteere, İtalya, Kanada ve Fransa) bir olmuş, adamı dövüp elindekini alacaklar.

Ne diyor Amerika teröristlerinin sözcüsü Gates:
[color:8e82=blue]
Gates: Libya İkiye Bölünsün
21.03.2011 Pazartesi 02:15Dünya Bu Habere 0 Yorum YapıldıBu Haber 12 Defa Okunmuştur 12P 14P 16P 18P

Amerikan Savunma Bakanı Robert Gates, "Libyanın ikiye bölünmesi istikrar formülü olabilir" görüşünü ortaya attı.

Amerikan Savunma Bakanı Robert Gates, Libya’nın yönetim olarak ikiye bölünmesinin istikrar için bir formül olabileceğini söyledi. Libya’ya ilişkin açıklamalarda bulunan Gates, Libya lideri Muammer Kaddafi’nin öldürülmesinin ise iyi bir fikir olmayacağını belirtti.

Gates, “BM Güvenlik Konseyi’nin kararı çerçevesinde operasyon yapmamızın önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Operasyonun idaresi hakkında da ipuçları veren Gates, Pentagon’un misyonun kontrolünü birkaç gün içinde bir koalisyona devredilmesini umduğunu belirtti. Gates, koalisyonun gelecekteki liderliğinin belirsiz olduğunu; ancak NATO mekanizmasının kullanılarak Fransa ve İngiltere’ye bırakılabileceğini belirtti. [/color]


İkiye bölünsüzn, yani doğu'daki petrol yatakları işbirlikçilerine teslim edilsin de Kaddafi'yi ellemeyelim.

Bu "bölme" işini Sudan'da da yaptılar başka yerde de.

Önce parçalara ayır, sonra bir federe-konfedere devlet çatısı altında toplayabilirsin de.


En son AZYA tarafından Ptsi Mart 21, 2011 12:36 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Ptsi Mart 21, 2011 12:24 am

NATO'ya Türkiye Freni
21.03.2011 Pazartesi 00:15Gündem Bu Habere 2 Yorum YapıldıBu Haber 408 Defa Okunmuştur 12P 14P 16P 18P

Türkiye, NATOnun Libya'ya yönelik askeri operasyon planlarının gözden geçirilmesini ve uçuşa yasak bölge alanının daraltılmasını talep etti.

Fransa ve ABd tarafından düzenlenen hava saldırısının ardından 28 NATO ülkesinin büyükelçilerinin Brüksel’deki Libya zirvesinde, Türkiye’den itiraz geldi.

TSİ 16.00’da başlayan toplantıya ara verilmesinin en büyük nedeninin de bu itiraz olduğu belirtildi.

Tek itiraz eden ülke olan Türkiye’nin çekinceleri şöyle sıralandı: Uçuşa yasak bölge için yapılacak NATO operasyonu planlarının, koalisyon güçlerinin müdahalesinden önce yapıldığı ve bu nedenle gözden geçirilmesi gerektiği, uçuşa yasak bölge alanının daraltılmasının gerektiği...

Ankara’da Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan Libya zirvsinde, NATO’nun taleplerinin konuşulduğu haberlerinin geldiği saatlerde, Türkiye’nin NATO’dan talepleri olduğu ortaya çıktı.

TSİ 16.00’da başlayan ve 28 üye ülkenin büyükelçilerinin katıldığı toplantıya ara verilmesinin en büyük nedeninin de bu talepler olduğu belirtildi.

Türkiye’nin, Libya’nın hava sahasının uçuşa yasak bölge ilan edilmesine yönelik NATO'nun yapacağı askeri operasyona itiraz ettiği, buradaki askeri planların gözden geçirilmesini talep ettiği kaydedildi.

Bunun nedenini de, NATO Büyükelçisi Haydar Berk açıkladı: "NATO’nun tüm planlama çalışmaları, koalisyon güçlerinin operasyon yapmayacağı göz önünde bulundurularak yapıldı. Oysa 24 saatten bu yana askeri operasyan gerçekleştiriliyor ve çok sayıda sivil hayatını kaybetti."

Türkiye’nin, çok şiddetli olan NATO’nun operasyonlarının mutlaka gözden geçirilmesi gerektiğini, hem operasyonel katılım hem de uçuşa yasak bölge alanın daraltılmasını talep ettiği belirtiliyor. Yani Türkiye, NATO’nun Libya’ya güçlü ve şiddetli bir kuvvetle girmemesi gerektiğini çünkü koalisyon güçlerinin oparasyon yaptığını ve bu nedenle NATO planlarının onaylanmadan gözden geçirilmesini istiyor.

FRANSA: GEÇ BİR İTİRAZ

[color:e8a8=blue]Öte yandan, Türkiye’nin bu tutumuna Fransa’dan eleştiri geldi. Fransa, bunun geç kalmış itiraz olduğunu, haftalardır planların gözden geçirildiğini, tartışıldığını; hatta Türkiye’nin askeri düzeyde planları kontrol ettiğini ve şimdi son dakikada pürüz çıkardığını iddia etti.[/color]

İngiltere’den de, Türkiye’nin itirazının Libya’ya zaman kazandırdığı açıklaması gelirken, aynı zamanda Türkiye’nin çekincelerinin gidirilmesi için müzakere edilmesi gerekliliğinin altı çizildi.

Öte yandan Fransa’nın, koalisyon güçlerinin ABD komutasında sürdürdüğü operasyonların, ABD’nin aksine, NATO’ya devredilmesine karşı çıktığı biliniyor.

"TÜRKİYE SÜRECİ DEĞERLENDİRİYOR"

Öte yandan, NATO’nun Türkiye’den asker, üs veya liman talebi bulunmazken, Pentagon’dan operasyonlarla ilgili yapılan açıklamada da, "Türkiye katılım konusunda hala süreci değerlendiriyor" dendi.

Pentagon adına açıklama yapan ABD Donanması'ndan Koramiral Bill Gortney'e, "İncirlik'i kullandınız mı?" sorusu da yöneltildi ve cevap, "Bu tür açıklamaları ilgili ülkelerin yapmasını isteriz" oldu.

RASMUSSEN AÇIKLAMA YAPACAK

NATO Genel Sekreteri’nin, TSİ 00.00 sularında yaşanan süreç ve görüş ayrılıklarıyla ilgili yazılı bir açıklama yapacağı duyuruldu.

Gözlemecilerden edinilen bilgilere göre, Rasmussen, toplantının askıya alındığını ve yarın devam edileceğini açıklayacak.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...   Ptsi Mart 21, 2011 12:26 am

Afrika Birliği: Saldırı Durdurulsun
21.03.2011 Pazartesi 00:03Dünya Bu Habere 0 Yorum YapıldıBu Haber 161 Defa Okunmuştur 12P 14P 16P 18P

Libya konulu özel Afrika Birliği zirvesinde, Libyaya saldırıların acilen durdurulmasını istedi.

Moritanya’nın başkentinde beş ülkenin katılımıyla gerçekleşen Libya konulu özel Afrika Birliği zirvesinde Fransa, ABD ve İngiltere tarafından yapılan operasyonun acilen durdurulması talep edildi.

Pazar günü Libya’nın Trablus kentinde gerçekleşmesi planlanan zirve, uluslararası camiadan uçuş izni alınamadığı gerekçesiyle Moritanya’nın başkenti Novakşot’ta yapıldı.

Mali, Kongo, Moritanya’nın başkanlık, Uganda ve Güney Afrika’nın bakanlık düzeyinde temsil edildiği zirvenin ardından açıklanan bildiride, koalisyon güçlerinden müdahaleyi derhal durdurmasını, Libya hükümetinden ise sivillere insani yardımı sağlaması ayrıca ülkedeki Afrikalıları ve yabancıları koruması istendi.

Afrika Birliği’nin temelleri Kaddafi’nin birleşik ve güçlü Afrika projesinden hareketle, Kaddafi’nin memleketi Sirte’de, Sirte Deklarasyonu ile 1999’da atılmıştı.Kaddafi’nin Sahraaltı ülkelerde milyarlarca dolarlık yatırımları bulunuyor. Oil Libya petrol şirketi ile LAP Green telekomünikasyon şirketi bunlardan birkaçı

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Libya'da Başkanlık sarayı yanıyor...
Sayfa başına dön 
5 sayfadaki 8 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: DÜNYA :: SAVAŞ :: Afrika-
Buraya geçin: