AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 HEDEF TÜRK KİMLİĞİ

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: HEDEF TÜRK KİMLİĞİ   Çarş. Ara. 08, 2010 7:00 pm

TÜRK MİLLETİNE DAYATILAN ‘DEVŞİRME’ ROL MODELLER

08.12.2010
--------------------------------------------------------------------------------

<![endif]-->
Milletleri dönüştürerek, ‘milli hedeflerinden’ uzaklaştırmak isteyen küresel egemen güçler, ‘semboller’ üzerinde yürüttükleri operasyonlar ile ‘kendine yabancı’, ‘kimliksiz’, ‘kişiliksiz’ yeni bir ‘insan tipi’ yaratmaya çalışıyorlar.

Bu amaca yönelik istihdam edilen ‘toplum mühendisleri’, önce küresel sömürüye karşı koyabilecek ‘milli karaktere’ sahip toplulukların içerisinden, istedikleri gibi yönlendirebilecekleri ‘rol modeller’ seçip devşiriyorlar.

‘Para’, ‘makam’, ‘şöhret’ ile destekledikleri rol modeller, etkin ‘beyin yıkama’ kampanyaları ile topluluklara ‘örnek alınması gereken’ bireyler olarak lanse ediliyor.

Rol modeller vasıtası ile, milli hafızalarda genel kabul gören ve ‘kutsal’ olarak algılanan ne kadar değer varsa, ‘sistemli’ bir şekilde yok ediyorlar.
‘Milli kimlik’ yerine, önce ‘çok kültürlülük’, ardından ‘etnik kimlik’ dayatıyorlar.

‘Rol modellerin’ peşinden sürüklenen kitlelere bakıldığında, ‘Yeni Dünya Düzeni’ adı verilen sistemin şu iki temel değer üzerinde şekillendiği görülüyor:

1-) Olup bitenlere karşı ‘tepkisiz’ kalmak.

2-) Güçlünün karşısında ‘itaatkâr’ olmak.
* * *

İnsanları ‘kimliğinden’ koparmak için önce ‘gerçek dünyadan’ soyutlamak gerekir.

Zira, gerçek dünyadan kopan insanları ‘değiştirmek’, ‘dönüştürmek’, ‘kendine yabancılaştırmak’ çok daha kolaydır.

Peki, insan gerçek dünyadan nasıl koparılabilir? Ancak, ‘gerçek’ dünyanın yerine ikame edilebilecek, ‘sanal’ bir dünya ile.

Aklın ve hayalin bütün sınırları zorlanarak, insanları günlük hayattan uzaklaştıracak, ‘sürekli’ sıkıntıları ‘geçici’ mutluluğa çevirecek ‘sanal’ bir dünya kurgulanıyor.

‘Işıltılı’, ‘göz alıcı’ efektleriyle daha çekici hale getirilen ‘yalancı dünya’, medya vasıtasıyla ile ‘bilinçaltlarına’ empoze ediliyor.

Gazeteler, ‘gerçekleri’ örtbas eden birer ‘yalan makinesine’ dönüşüyorlar. Televizyonlar, ‘dizi filmler’, ‘realityshowlar’, ‘eğlence’, ‘magazin’ ve ‘yarışma’ programları ile ‘bambaşka bir alemin’kapılarını aralıyorlar.
Önce ‘davranışları’, ardından ‘düşünceleri’ değişmeye başlayan insanlar, nihayet ‘kişisel zevklerinin’ ötesinde herhangi bir ‘hedefleri’ bulunmayan, ‘tüketim toplumunun’ başıboş bireyleri haline geliyorlar.
* * *

‘Türk kimliğini’ ortadan kaldırmaya yönelik 200 yıldan beri devam eden operasyon, özellikle son 20 yıl içerisinde büyük bir ivme kazandı.

Turgut Özal ile başlayan ‘liberalleşme’ süreci ile birlikte, ‘kimliksizleşmenin’ ilk basamağı olan ‘değişim’ ve ‘dönüşüm’ adeta moda haline geldi.

‘Değiştiklerini’, ‘dönüştüklerini’ zanneden, ancak gerçekte ‘kurgulanmış sanal dünyanın birer esiri’ haline gelenlerin sayısı hızla çoğalıyor.

‘Türk kimliğine’yabancılaşanlar, aynı doğrultuda ‘Türk milletine ait değerlere’ de kendi kafalarına göre ‘yeni anlamlar’ yüklemeye kalkışıyorlar.

‘Türk kimliğine’ şekil veren ‘vatan’, ‘bayrak’, ‘töre’, ‘namus’, ‘şeref’, ‘cihat’, ‘şehadet’, ‘kahramanlık’ gibi kavramlar her geçen gün biraz daha sıradanlaşıyor.

En acı olanı ise, ‘milli’ olduklarını iddia edenlerin bile, ‘rol modeller’ vasıtası ile ‘önlerine konulan roller’ çerçevesinde ‘istikamet’tayin etmeye başlamalarıdır.

Gelinen nokta, küresel aktörlerin ‘yerli’hizmetkârlarının, Türk milletini nasıl ‘milli kimliğinden’uzaklaştırıp, basit bir ‘tüketim toplumu’ haline getirmek üzere olduklarının çok açık bir göstergesidir.
* * *

Eğer yozlaşma sürecinin önüne bir an önce geçilmezse, 10 yıl içerisinde Türkiye bir ‘kimliksizler ülkesi’olarak anılmaya başlayacak. 50 yıl sonra belki de ‘Türk kimliğine’ uygun hareket eden bir tek insan dahi kalmayacak.
YeniÇağİsrafil K. KUMBASAR
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
AZYA

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: HEDEF TÜRK KİMLİĞİ   Çarş. Ara. 08, 2010 7:15 pm

israfil Kumbasar gayet yerinde bir noktaya parmak basmış.

Bu gün türk kimliği, türklük emperyalizmin bir numaralı hedefi.

Bu kimliği aşındırmak için her vasıtayı kullanıyorlar.

Türk'ü, dolayısıyla islam'ı madde planında da silebilemnin yolunu arıyorlar.

Bunun için de geçmişte mesela Ülkücülere yaptıkları operasyonu, idrakleri iğdiş etme saldırısını türklüğe yapıyorlar.

Bu nedir?

Geçmişten nedamet getirtme. günah çıkartırcasına. Yani ülkücülere nasıl 80 öncesi için "yaptıklarımız yanlış" derdirttilerse, aynı şeyi Kürt ekseninde Türk'e yapıyorlar. Şımartılan bir Kürt milliyetçiliği önünde türk'ün günah çıkarmasını istiyorlar. Emperyalizmin koltukladığı Kürtün hainleri önünde, Türk'ten kendisinden nefret etmesini ve Kürt ne yaparsa yapsın haklı görüp sessiz kalmasını istiyorlar. BU hal Amerika'da zenciler için vaki, yani bir zenci orta yere pislese, hoş gösterme noktasına gelmişler.

Türklük ezilirken pohpohlanan bir Kürtlük... Mazlum edebiyatı üzerinden her türlü ihanet içersinde olması meşru görülmeye başlanan bir Kürtlük ki bunda da asıl hedef Türk'ü tesirsiz kılmak.

Gerçek Kürt, Türk'ün bu şekilde iğdiş edilmesinin en büyük zararının kendisine olacağının idrakiyle, hani Hırant öldürüldüğü vakit "hepimiz Ermeniyiz!" diye yürümüşlerdi ya, bu gün de aynı şekilde, Kürt demeyi bırakıp, hepimiz Türk'üz diyebilendir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
HEDEF TÜRK KİMLİĞİ
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TURGUT ÖZALIN HEDEF... BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURACAKTI''''''

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: UMUMİ :: Siyaset :: İç Oluş-
Buraya geçin: