AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 ABD 1 Bombadan Korktu.

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
GÖLGE

GÖLGE

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: ABD 1 Bombadan Korktu.   C.tesi Ekim 30, 2010 10:28 pm

ABD ve Emperyalist Isbirlikcileri bir Bombadan Korktu.Ya Müslümanlara Emperyalistlerin Yolladigi Milyon,Milyarlarca bombadan Müslümanlar korkuyor mu?..
Emperyalizm, Yeni savaslara Zemin ariyor.Müslüman ülkelerine yollanan ucaklar,gemiler dolusu,bomba dan dolayi neden hicbir engel ve mani olusmuyor.Neden Basin feveran etmiyor,Ayaga kalkmiyor???
Neden Müslüman ülkelerindeki Katliamlar Dünya Gündeminde olmuyor???

Neden???

.............
...............

[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/ups.jpg[/img]


[size=24][color:d2d4=orange]
ABD'de kargoyla gönderilen patlayıcılar paniği yaşanıyor
[/color]

[/size]

[size=18]
Yemen'den gönderilen bir kargoda patlayıcı bulunduğuna ilişkin haberler ABD ve İngiltere'de panik yaşattı. İngiltere, Yemenle karşılıklı seferlerini durdurdu

Adının açıklanmasını istemeyen yetkili, havayoluyla ABD’ye gönderilen "patlayıcı aletin" bir kurye firmasının bölgesel merkezinde bulunduğunu belirterek, kargonun çıkış noktasının Yemen olduğunu kaydetti.

Yetkili, patlayıcı aletin bulunmasının ardından dünyadaki bazı güvenlik kurumları ve istihbarat örgütleriyle yakın işbirliği yapıldığını ifade ederek, soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Amerikan yayın kuruluşu CNN, Yemen’den ABD’nin Şikago kentine giden bir kargo uçağında bomba bulunduğunu iddia etti.

CNN, İngiltere’nin başkenti Londra’da United Parcel Service (UPS) şirketine ait uçakta yapılan aramada bomba haline dönüştürülmüş bir töner kartuşunun bulunduğunu belirtti.

CNN’nin haberine karşılık Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) uçakta şüpheli bir paket bulunduğunu, ancak yapılan ilk testlerde pakette patlayıcı izine rastlanmadığını bildirdi.

Bu arada, aynı şirkete ait 2 kargo uçağının ABD’nin Philadelphia havaalanında, bir diğerinin de New Jersey eyaletinin Newark havaalanında şüpheli paket olduğu gerekçesiyle inceleme altına alındığı bildirildi.

Amerikalı yetkililer UPS’ye ait bir kamyonun da New York kentinde incelenmekte olduğunu söyledi.

FedEx sözcüsü Maury Lane, yerel yetkililerin, Federal Soruşturma Bürosu ile işbirliği halinde, Dubai’deki tesiste Yemen’den gelen şüpheli bir pakete el koyduklarını belirtti.

Lane, FedEx’in, ek güvenlik önlemleri çerçevesinde, Yemen’den gelen sevkiyatları durdurduğunu kaydetti.

Panik dalga dalga yayılıyor
Şüpheli paketler bulunduğu gerekçesiyle ABD’nin Newark havaalanında güvenlik birimlerince incelemeye alınan United Parcel Service’e (UPS) ait kargo uçağında ve New York’ta yine UPS’e ait bir kamyonda bomba ya da patlayıcı madde bulunmadığı bildirildi.

CNN televizyonu tarafından verilen bilgide, Newark havaalanındaki kargo uçağında tehlikeli herhangi bir maddeye rastlanmadığı, aynı şekilde incelemeye alınan kamyonun da "temiz" çıktığı belirtildi.

Ancak UPS’e ait 2 kargo uçağının ABD’nin Philadelphia havaalanında halen incelenmekte olduğu bildirildi. [/size]

Milliyet ve Ajanslar
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
INSAN

INSAN

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Geri: ABD 1 Bombadan Korktu.   Paz Kas. 07, 2010 10:26 pm

[size=24]

[color:884a=orange]Bombalı paket paniği Avrupa'yı milyarlarca dolar zarara soktu
[/color]
[/size]


Uzmanlar El Kaide Örgütün neden olduğu endişe nedeniyle kargo ve havacılık sistemine olan güvenin ağır darbe aldığını ve bunu telafi etmenin çok masraflı olacağını belirtiyorlar. Uçak ve kargo şirketleri hatta gemicilik firmaları ancak milyarlarca dolar masraf yapıp bir dizi güvenlik önlemi alarak bu tehlikeyi engelleyebilirler.
Çeşitli Avrupa ülkelerine kargo yoluyla gönderilen bombalı paketler, Avrupa Kargo sistemine milyarlarca dolarlık zarar verdi.

Olay sonrası Avrupa’da büyük bir endişe oluştu.

El Kaide Örgütünün Yemen kanadı bundan bir ay önce yine bu ülkelere çeşitli kargolar göndermiş ve bir kargonun ne kadar zamanda ülkelere ulaştığını anlamaya çalışmıştı.

Olay sonrası Amerika'ya ve Avrupa'ya giden kargolar daha uzun aramalardan geçirilecek ve bu gecikme büyük ekonomik kayıplara neden olacak.

Aviation Economics Firması adına danışmanlık yapan James Halstead tehlike büyürse bu dünya ticaretini bile ciddi anlamda etkileyebilir açıklamasında bulundu.

Bu tehlikenin UPS ve FedEx gibi küresel kargo şirketlerinin iflas etmesine bile neden olabileceğini açıklayan Halstead "bu bir cehennem senaryosu" dedi.

Örgütün giderek daha sofistike yöntemler kullandığını belirten uzman bu sürecin riski artırdığını ve büyük ekonomik kayıplara neden olduğunu belirtti.

ABD’ye giden kargoların yarısının uçaklarla gittiğini söyleyen uzmanlar bu saldırıdan en çok zaten krizde olan ABD ekonomisinin darbe alacağını açıkladılar.

Örgütün geçtiğimiz yıl x ray cihazlarına yakalanmayan PETN patlayıcıları kullanmaya başladığını belirten uzmanlar bununsonuçalarının da havayolu şirketlerine ve Batılı devletlere çok pahalıya malolduğunu büyük bir güvenlik zaafına neden olduğunu söylüyorlar.

Bu patlayıcıları farkerden cihazların milyonlarca dolara malolacağını ve bunun da Avrupa ülkelerine ekonomik olarak ağır bir yük yükleyeceği belirtiliyor.

Sadece saldırı sonrasında ABD kargo sisteminin bir düzeyde güvenliğinin sağlanması için 9 bin yeni personele ve yılda 700 milyon dolara ihtiyaç duyulduğunu belirten uzmanlar eski moda x ray cihazlarının değiştirilmesinin ise en erken iki yılda tamamlanabileceğini belirtiyorlar.

Medyaya açıklama yapan Butterworth-Hayes isimli bir uzman ise ulusal güvenliğin tehlikede olması dolayısıyla bu masrafları havacılık ve taşımacılık şirketlerinin değil hükumetlerin ödemesi gerektiğini söyledi.

İstatistiklere göre Avrupa'da daha önce güvenliğe ayrılan havayolları bütçesi 11 eylül öncesi sadece yüzde 5-8 iken 11 eylül sonrası bu oran yüzde 35’e çıktı.

Avrupadaki 313 havaalanında çalışan bütün işçilerin yüzde 40’ı güvenlikçi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
INSAN

INSAN

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Geri: ABD 1 Bombadan Korktu.   Perş. Kas. 25, 2010 10:56 pm
[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/Fedex_Cargo_Plane.jpg[/img]


[size=24]
Kargolara bombalar nasıl konuldu?

[/size]

El Kaide, kargo şirketlerine milyarlarca dolarlık zarar veren eylemleri nasıl yaptığını ve ne kadara mal olduğunu açıkladıYemen El Kaidesi geçtiğimiz haftalarda FedEx ve UPS kargo şirketlerine ait uçaklara gönderilen ve patlamasına ramak kala fark edilen bomba eylemini üstlendi.

Örgüt aylık İngilizce yayınlan inspire isimli derginin 3. sayısında bombalı saldırı girişiminin ayrıntılarını ve bombalı paketler gönderilmeden önce çekilmiş fotoğraflarını yayınladı.

Örgüt kendilerine sadece 4200 dolara mal olan ve üç aylık bir test sonucu gerçekleştirilen saldırının hedefine ulaştığını bildirdi.

Örgüt adına eylemi değerlendiren İkrime el Muhacir operasyona ABD ekonomisine ve kargo şirketlerine milyarlarca dolar zarar verdiği ve zaten kan kaybeden ABD ekonomisini daha da zora soktuğu için bu operasyona "kanama operasyonu" ismi verdiklerini belirtti.

Operasyon neticesinde ABD’nin 313 adet "bir tanesinin değeri 176 bin dolar olan yeni x ray cihazları" sadece bu yıl sonunda bu sayıyı 1000 adete çıkaracağını ve her bir kargonun teker teker incelenmesi için binlerce görevlinin işe alınması gerektiğini ve diğer güvenlik önlemlerinin de ABD’ye yüz milyonlarca dolara mal olacağını açıklayan El Kaide saldırılarını sürdüreceğini açıkladı.

Usame bin Ladin'e ait olan “eğer bizim mesajlarımız size sözlerle ulaşsaydı onları size uçaklarla göndermedik” sözünü dile getiren örgüt "biz düşmanın ekonomisini, vuracak bir çok yeni sürpriz hazırlıyoruz" dedi.

Gönderilen iki kargo için gönderici ismi olarak Reynald Krank ve Diego Diaz isimlerini kullandıklarını bunlardan Reynald Krank’ın Haçlıların zalim komutanlarından olan ve bizzat Selahaddin Eyyubi tarafından öldürülen Reynald de Chatillon’a, diğerininse İspanyada engizisyon mahkemeleri başkanı olan ve binlerce müslümanı katleden Krak Des Chevaliers’e refer ettiği bildirildi.

Bu operasyonun ABD ekonomisi ve ticaretine büyük darbe vurduğu, büyük mali külfetlere ve güvensizliklere neden olduğu bu etkinin ve saldırıların devam edeceğini belirten örgüt Charles Dickens’a ait Great Expectations (Büyük beklentiler) isimli kitabın da resmini makaleye ekleyerek alaycı bir üslup kullandı.

Bir çok CIA uzmanı ve Terör uzmanının olayla alakalı kaygılarını dile getirdiği sözlerini de dergiye ekleyen örgüt bize 4200 dolara mal olan bir saldırı ABD’ye milyarlarca dolara mal oldu. Bizim güvenliğimiz sizin güvenliğiniz bizim güvensizliğimiz sizin güvensizliğiniz dedi.

Makalenin altına Kur'an'dan "Şüphesiz ki inkâr edenler mallarını, (insanları) Allah yolundan alıkoymak için harcıyorlar. Daha da harcayacaklar. Ama sonunda bu, onlara yürek acısı olacak ve en sonunda mağlûp olacaklardır. Kâfirlikte ısrar edenler ise cehenneme toplanacaklardır" şeklindeki Enfal suresinden bir ayet ekleyen örgüt ABD’yi her tarafında çürükler bulunan yaşlı bir ağaca benzetti.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
ABD 1 Bombadan Korktu.
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: DÜNYA :: EMPERYALİZM :: ABD-
Buraya geçin: