AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 İŞGALCİLER SALDIRDI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: İŞGALCİLER SALDIRDI   Salı Ekim 05, 2010 10:49 pm

[b]El Kaide Türkiye'yi geçiş üssü yaptı [/b]

[color:1210=#2d648a][b]PERWER YAŞ -ANF[/b][/color]
09:11 / 05 Ekim 2010

[color:1210=#2d648a][b]BERLİN[/b][/color] - Amerikan ordusuna ait insansız uçak, Pakistan'ın Mirali kentinde radikal İslamcı grubunun eğitim gördüğü camiye saldırı düzenledi. Alman istihbaratının verdiği bilgiler doğrultusunda yapılan operasyonda 8 militan öldürüldü. Bunlardan 5’i Türk kökenli Alman vatandaşı. Almanya’dan 220 militanın eğitim görmek amacıyla bölgeye gittiğini düşünen Alman istihbaratına göre geçiş noktası ise Türkiye.

Dün sabah ABD istihbarat kaynakları, radikal İslamcı militanların Berlin’in tarihi mekânlarından Branderburg Kapısı, Adlon Oteli ve merkez tren garına eylem hazırlığı içinde olduğunu duyurmuştu. Berlin, bu iddianın şokunu daha üstünden atmadan, Pakistan'ın Mirali kentinde Almanya’dan giden isyancıların eğitim gördüğü camiye düzenlenen operasyon haberi geldi.

Alman istihbarat örgütünün verdiği bilgiler çerçevesinde ABD ordusuna ait insansız uçağın düzenlediği saldırıda aralarında 5 Türk kökenli Alman vatandaşının olduğu toplam 8 kişi öldürüldü.

İslami Cihad Birliği adlı grubun üyesi olan savaşçıların eğitim amacıyla bölgeye gittikleri belirtildi. 2 roketin atıldığı saldırıya ilişkin ajanslar çelişkili bilgiler geçerken, Alman Haber Ajansı (DPA), öldürülen diğer 3 militanın Türkmen kökenli olduğunu bildirdi.

‘GRUP AVRUPA’DA SALDIRI YAPACAKTI’

Operasyona ilişkin ayrıntılı bilgi vermeyen Berlin’deki Dışişleri Bakanlığı sözcüsü ise “olayı şimdilik ajans haberlerinden takip ediyoruz” açıklamasıyla yetindi. Öldürülenler arasında Fayyaz adlı bir Alman vatandaşın Avrupa’da saldırı planladığı iddia edildi. İstihbarat kaynaklarına göre Mirali kenti ve civarında İslami Cihad Birliği üyesi yaklaşık 60 kişi bulunuyor.

Afganistan’ın yanısıra Pakistan, Yemen ve Somali’deki kamplarda eğitim görmek amacıyla Almanya’dan giden militanların sayısı son dönemde arttı. Alman Kriminal Dairesi yetkilileri, Afganistan-Pakistan sınır bölgesinde Almanya’dan giden 220 militanın eğitim gördüğünü düşünüyor.

Şimdiye kadar eğitimlerini tamamlayıp da Almanya’ya dönenlerden sadece 10’u yakalandı. Türkiye, isyancıların gidiş-geliş güzergahında kilit bölge. Çünkü Türk kökenli Alman vatandaşı kişiler, herhangi bir zorluk yaşamadan İran’a oradan da Pakistan’a geçtiği belirtiliyor.

Yurt dışına eğitim amacıyla gidenlerin hepsi göçmen kökenli değil. Nisan ayında Pakistan’da öldüren Taliban üyesi Alman vatandaşı Eric Breininger gibileri de var. Müslüman göçmenler dışında İslam dinine geçen Almanlar, hükümeti daha çok endişelendiriyor. Bunlar; şivesiz Almanca konuşmaları ve dikkat çekmemeleri yüzünden Almanya’da kolayca gezebiliyorlar.

EĞİTİM ALAN 150 KİŞİ ALMANYA’DA

11 Eylül 2001’deki saldırıları düzenleyenler arasında Hamburg’ta eğitim gören üniversite öğrencisi Muhammed Atta’nın olması, istihbarat örgütlerinin gözlerini Almanya’ya çevirmesine neden oldu. Almanya’daki güvenlik kaynaklarına göre ülkede yaşayan yaklaşık 3,5 milyon Müslüman’ın 30 bini “radikal İslamcı”.

Özellikle Türkiyeli göçmenler arasında örgütlenen radikal islamcılardan 700 ise militan düzeyinde. Bunlardan 150’isi “eğitimini” tamamlamış kişiler. Yani her an eylem yapmaya hazır konumda.

İsmini “Müslüman olmayan bölgeleri İslam dinine katmak için savaşmak” anlamına gelen “Cihad” kelimesinden alan İslami Cihad Birliği ise son dönemlerde başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın en büyük korkusu.

Grup, 2007 yılında Almanya’daki ABD’ye ait binalara saldırı girişimiyle gündeme gelmişti. Kamuoyunda Sauerland Grubu olarak bilinen grubun 4 üyesi saldırı hazırlığı yaparken patlayıcı üreten kimyasal madde ile yakalanmış ve hapis cezasına çarpıtılmıştı.

Ancak İslami Cihad Birliği’ne bağlı başka bir grup var. Adı “Alman Taliban Mücahitleri”. Grup ilk kez geçtiğimiz Nisan ayında internet sitelerinde yayımlanan 5 kişinin Almanca konuştuğu video ile adını duyurmuştu. Afganistan’daki Amerikan askeri üslerine yapılan iki saldırının sorumluluğunu üstlenen militanlar, yeni hedeflerin ise Almanya olduğunu açıklamıştı.

ANF NEWS AGENCY
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   Salı Ekim 05, 2010 10:52 pm

Amperyalistler, terörö örgütü NATO, işbirlikçi yöneticiler sayesinde, Pakistan toprakarında istediği giiib at oynatabiliyor. İstediği vakit kendi başına buyruk operasyonlar yaparak, ülkenin sahiplerine saldırabiliyor, katlediyor. İnsansız uçaklarla defalarca sahnelenen bir işgal caniliği bu. Ve tabi sözde Pakistan hükümeti, olan bitene seyirci. İşbirlikçiliğin geldiği nokta.
AKP eliyle Türkiye'yi de bu hale soktular. Orda savaşla yaptıklarını, burada silahsız yapabiliyorlar.
Bu zillete katlanmak daha ne kadar sürer?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
vertes
AKINCI MOD
AKINCI MOD
avatar

Mesaj Sayısı : 323
Reputation : 14
Kayıt tarihi : 14/06/09

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   Perş. Ekim 07, 2010 8:14 pm

ekmeğe dokunmaya başlayıncaya kadar sürer..

hiçbir fikir mide gurultusundan daha aziz değildir cümlesi külliyatta geçtiğine göre ekmek konusunu insan için olmazsa olmaz cinsinden düşünülecek olursa ekmek işe karışmadığı müddetçe süre var demektir diye düşünüyorum..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   Perş. Ekim 07, 2010 11:05 pm

Ekmek'in de bir hakikati var elbette.

Ama Türkiye'de işin içine ekmek karışmadığını söyleyebilir miyiz?

Veyahut tek oluş şartını ekmeğe bağlamak ne kadar doğru?

Ekmeğin de şuurlaşması gerekmez mi? Şuurlaştırılması?

Şuurlaşmasını nasıl sağlayacağzı? Vasıtaları neler? Hedefleri nasıl koymalı?

Külliyatta geçen cümle tam olarak öyle alınabilir mi? Yani gerçekten hiçbir fikir ekmekten daha aziz değil midir? Cümle öyle mi kullanılmış? Kullanılmışsa hangi bağlamda? Bu cümleden murad ne olabilir? Bu cümle külliyatta böyle kullanılmışsa, "keyfiyetçilik" bahsiyle alakası ve her işin başında ruhi çabayı görme davasını nereye koyacağız?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
vertes
AKINCI MOD
AKINCI MOD
avatar

Mesaj Sayısı : 323
Reputation : 14
Kayıt tarihi : 14/06/09

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   Cuma Ekim 08, 2010 7:12 pm

küfre en yakın nokta yokluktur buyuruyır allah resulü..

yokluk-fakirlik-açlık durumu göreceli olup halk için farklı bir içeriğe sahipken havas için farklı bir mana ifade edebilir.. halkın aklı gözünde olması itibariyle vasat insan için ekmek dokunulacak son nesnedir diyebiliriz.. deyimlerimize dahi yerleişik olan bu hal ifadesi için ekmeğime dokunma-ekmeğimleoynama-ekmeğimi elleme vs.vs
fransız ihtilalai ekmek bulamıyorsanız pasta yiyen bir halkın desteğiyle yapılabildi rus devriminde çarın devrilmesi hemen hemen aynı sebeplerle olduğu malumundur..

türkiyede yaşayan insalar açlık sınırında olsa da bilinerek düzene isyan edecek konuma sürüklenmemektedir devlet tarafından.. fak fuk fon-çeşitli hayır kurumlarının desteği- çok veya azda olsa halkın kendi içinde dayanışma anlayışı -devlete biat etme kültürünün yaygın olması ki gönlündeki devlet ile mevcut devleti ayırt edemeyen kuru bir yığın diyebilirirm. efendime söyleyeyim aile bağlarının batıya göre halen daha kuvvetli ve destekleyici olan yapısı vs.vs sebeplerle ikinci satırda söylediğin durum yaşanmasına rağmen üstü çeşitli etkenlerle örtülmektedir..

tek oluş şartını ekmeğe bağlamak eksik düşünce olacağı muhakkak .ekmeği yakıt olan bir vaziyet ise ihtilalci kadrolar içinde olmazsa olmaz görülmesi gereken asli bir unsur olması gerektiğine inanıyorum..
bahçeli-ecevit hükümeti döneminde mhp esnafının polise karşı çıkması ekmekten başka hangi neden sebep olabilir ki ?? başbakanlığın kapısına kamyon tencere fırlatılmasını ekmek sağlamadımı ??
tek oluş şartı ekmek olmasa da çok çok kuvvetli bir etken olduğu bilinmeli..

ekmeğin şuurlaştırılması için mevcut ile vaat edilen arasında büyükçe bir fark olacağı kuvvetli delillerle anlatılabilirse hesaplanamayan bir iletişimle güç kazalıcağı kesin ve katidir..

fikir ekmekten aziz değilmidir ?? kim için ??

tasavvufa talip olan için keramet olmazsa olmazdır mürşid içinse çocuğu kandırmak için şekerlemeye benzetilir.. imdi fikir beyni midesinden geniş için azizdir- aklı bağısağından geçemeyen için azizdir- kalbi kesintisiz iman hali ile donanmış için azizdir- dili hakkın hatırı dışında dostunu üzmemek için zehir kusmayan için azizdir-

halil cibranın küçük bir öyküsü ile son vermeye çalışayım..

iriyarı güçlü kuvvetli bir adam geldiği şehirde parasızlıktan dolayı insanlara derki bana tanrı adına bir ekmek verirmisiniz ??
hangi kapıyı çalarsa tüm kapılardan ret -hakaret ve sövgü ile kovulur
güçlü kuvvetli adam o gece şehre hakim dağa çıkarak önce ağlar ve başlar dua etmeye tanrım der senin adın için ekmek istedim bana çeşitli bahaneler bularaj yapmadıkları kalmadı yarından sonra senin adınla değil zorbalıkla alacağım beni affet der ve sabaha kadar ağlar..şehir artık ekmek vesilesiyle yeni bir eşkıyayla tanışmıştır ..

fikir ekmeği aziz tutanı fikri istikametinde yönelendirebilmeyi başardığı anda iktidara yürüyen adımları hızlanır..

hac dönemi mekkede bulunan bir türk gurubu karşılaştıkları afgan mücahide derler ki sen şerefli onurlu bir mücahitsin üstünde yok başında yok ayağında yok gel şu mağazaya girelim ve istediğini al ..afganlı denilen mağazaya girer ve mağazanın diğer kapısından hiç birşey almadan çıkar ..türkler merak eder ve sorar neden hiç bir şey almadın afganlı burda allahtan gayri herşey var..

şimd ikinci hikaye fikir sahibi müntesiplerine birinci hikaye ise batılılaşma yolunda epey mesafe kat eden kuru yığınlara hasredilirse derdimi azda olsa anlatmış olabilirim..


Şuurlaşmasını nasıl sağlayacağzı? Vasıtaları neler? Hedefleri nasıl koymalı?

bunları ben bilmem bolu ne derse amenna derim sadece..

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   Cuma Ekim 08, 2010 7:57 pm

[quote]bunları ben bilmem bolu ne derse amenna derim sadece..[/quote]

Bu tür kolaycılıktan kurtulmaya çalışarak başlasak işe.

Misal, hani bir kaç vesileyle, Bolu, "bu kitabı ben yazmamalıydım" demişti ya, bazı şeylerin yükünü de ona bırakmamak için, en azından yazılanları anlaayacak kültür seviyesne ulaşmaya çalışarak başlayabiliriz işe.

Ve bu çerçevede de "burada ısrarla üzerinde durudğumuz, "esas hasmın tesbiti" davası ne demektir, onu çözmek üzere derinleşmeye çalışsak.

Kimle niçin kavga atmeliyiz, neyi öne neyi arkaya almalıyız (diyalektik) ve diyalektiklerin çelmesine takılmamak ne demek, strateji ve taktik dilinden anlamak ne demektir vs.

Bolu'nun bir şey demesi için bike, dediğini anlayacak noktaya geldiğimizi göstermek durumunda değil miyiz? Yoksa peşinen söyleyeyim, Bolu öyle kimseye çıkıp bir şey de söylemeyebilir. Birileri kendi siyasi dili etrafında teşkilatlanmayı kurmuşsa, o birileri bir şey demesine de ihtiyaç bırakmamış demektir ki, zaten O'nun istediği de bu değil mi?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   Ptsi Kas. 01, 2010 12:06 pm
[img]http://www.timeturk.com/resim/tr/2010/11/01/dunya-yardim-ediyor-abd-vuruyor.jpg[/img]

[size=24][color:0b56=red]
Dünya yardım ediyor ABD vuruyor!
[/color]
[/size]
Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan bölgesine ABD'ye ait insansız uçaklarla düzenlenen füze saldırılarında en az 5 kişi hayatını kaybetti.
Dünyanın yardım ulaştırmak için seferber olduğu Pakistan'a Amerika bomba atıyor. Daha önce de insansız uçaklar ve bombalarla onlarca sivili vurduğu bölgede yeniden saldırılara başlayan ABD, en az 5 sivili daha öldürdü.

Sabaha karşı düzenlenen saldırıda çok sayıda kişinin yaralandığı belirtiliyor. Pakistan'da TV kanallarının bölgedeki güvenlik kaynaklarına dayanarak yayımladığı haberlere göre, saldırıda Haydar Hel köyünde bir ev hedef alındı. Henüz bağımsız kaynaklarca doğrulanmayan saldırıda ölenlerin kimlikleri hakkında da bilgi bulunmuyor.

[color:0b56=brown]
ABD TEPKİ ALIYOR[/color]

Bölge, ABD insansız uçaklarınca bugüne dek defalarca hedef alındı. Amerika'nın 2010 başından bu yana Pakistan'ın Kuzey ve Güney Veziristan bölgelerinde düzenlediği 70 kadar saldırıda 200'den fazla kişinin öldüğü belirtiliyor. Saldırılar, Pakistan kamuoyunda Amerika Birleşik Devletleri'ne yönelik tepkilerin artmasına neden oluyor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   Perş. Kas. 18, 2010 11:06 pm

[img]http://anadoluhaberim.com/upload/resimler/haber/1289936390.jpg[/img][size=24]
ABD'den Yeni Katliam
[/size]

Yıllardır işgal altında tuttuğu Afganistanda sürekli kan döken ABD, bayramın ilk günü Pakistan sınırındaki Gulam Hana insansız uçakla füze saldırısı düzenledi. Bir binanın ve aracın hedef alındığı katliamda 20 kişi can verdi.

ABD, bayramı kana buladı: 20 ölü
Milyonlarca Pakistanlı bayram namazını, ülkedeki ABD saldırılarının gölgesinde kıldı.
ABD, Pakistan’ın Kuzey Veziristan vilayetinde hareket halindeki bir araca insansız uçakla füze saldırısı düzenledi. Kanlı saldırıda en az 20 kişi hayatını kaybetti. Bölgedeki bir istihbarat yetkilisinin iddiasına göre, pilotsuz uçağın Afgan sınırındaki Gulam Han köyünde militan oldukları öne sürülen kişeler tarafından karargah gibi kullanılan binaya ve bir araca 4 füze attığını, saldırıda şimdiye kadar 20 kişinin öldüğünü ifade etti. Yetkili, saldırının hedefi olan ve Taliban militanı olduklarını iddia ettiği kişilerden bazılarının Afganistan’dan yeni döndüklerini ifade etti.

Saldırılarını artırdı

Saldırının yerel güvenlik yetkilileri tarafından da doğrulandığı belirtildi. Pakistan’daki El Kaide ve Taliban direnişçilerinin en büyük sığınağı Kuzey Veziristan vilayeti, son zamanlarda Amerikan insansız uçaklarının füze saldırılarına hedef oluyor. ABD insansız uçaklarının Pakistan topraklarında son iki ayda düzenlediği 40’tan fazla saldırıda 200’den fazla kişi hayatını kaybetti.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   Perş. Mart 17, 2011 4:23 pm

ABD Terör Saldırısının Bilançosu Artıyor: 35 Ölü
17.03.2011


Dün ülkenin kuzeybatısındaki aşiretler bölgesinde insansız hava araçlarıyla gerçekleştirilen terör saldırısında ölenlerin sayısının 35'e yükseldiğini açıklandı.

Saldırıda siviller ve polislerin de öldüğünü bildirildi.

İslamabad'daki işbirlikçi federal hükümet tarafından atanan Hayber-Pahtunhva Eyalet Valisi Seyid Mesud Kausar, yayımladığı açıklamada, "Aşiret jirgasını (toplantısını) hedefleyen ve çok sayıda polis ile aşiret mensubunun ölümüne yol açan bu insansız hava aracı saldırısını şiddetle kınıyorum" dedi.Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   Cuma Mart 18, 2011 1:03 pm

[url=http://www.haber7.com/]Pakistan'da yüzbinler ABD'yi protesto etti[/url]

[url=http://www.haber7.com/][img]http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/2010/130120110314052310521.jpg[/img][/url]

18 Mart 2011


[url=http://www.haber7.com/categories.php?cID=9][/url][url=http://www.haber7.com/uye-islem.php?cmd=favmanage&action=add&id=723994]
[/url]


ABD'nin Pakistan'da düzenlediği saldırılar ve Ocak ayında 3
kişinin ölümüne neden olan Amerikan konsolosluğu çalışanı Raymond Devis'in
serbest bırakılması ülke genelinde düzenlen mitinglerle protesto
edildi.


Sunni Birlik Konseyi, Cemaat-i İslami, Sünni Rehber Konseyi ve çok sayıda
dini grup tarafından organize edilen protesto eylemlerine yüzbinlerce kişi
katıldı.
Karaçi, Lahor, Peşaver, Ravalpindi, Ketta ve Multan gibi büyük kentlerde cuma
namazı sonrası sonrası toplanan protestocular ABD ve Pakistan hükümeti aleyhine
sloganlar attı, pankartlar taşıdı.
Yerel televizyon kanallarının haberine göre, protestoların yapıldığı
kentlerde trafik durma noktasına geldi, protestolara destek vermek için iş
yerleri kapatıldı, göstericilere polis müdahale etmedi.
Bu arada, ABD insansız hava aracından dün, Kuzey Veziristan'ın Miranşah
bölgesinde bir aşiret toplantısının yapıldığı sırada düzenlenen saldırıda
ölenlerin sayısının 45'i geçtiği bildirildi.
ABD insansız uçakları tarafından Pakistan topraklarında son bir haftada
düzenlenen saldırılarda 110'den fazla kişi hayatını kaybetti.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: İŞGALCİLER SALDIRDI   C.tesi Nis. 09, 2011 9:51 pm
[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/pak.jpg[/img]

[size=24]
Aşiretlerden Pakistan'ın tazminat önerisine red
[/size]
Pakistan da aşiretler ABD nin insansız uçak saldırılarına karşılık önerilen tazminatı reddetti
ABD Hava Kuvvetleri tarafından düzenlenen ve bir çok sivil kayıba neden olduğu için hem Pakistan halkının hem de insan hakları örgütlerinin ciddi tepkilerine neden olan insansız uçak saldırıları nedeniyle Pakistan hükumeti tarafından yakınları öldürülen ailelere yüklü miktarda tazminat teklifi yapıldı.

Yakınlarını saldırılarda kaybeden aşiretler tazminatı reddettiklerini saldırıların hemen durması gerektiğini açıkladılar.

Hükumet saldırılarda ölen her bir kişi için 3 yüz bin rupi yaralananlar için de yüz bin rupi ödeyeceğini açıklamıştı. Birkaç hafta önce bir ABD saldırısında 40’dan fazla aşiret üyesi hayatını kaybetmiş aşiretler bunun üzerine intikam yemini etmişlerdi.

Pakistan Genel Kurmay Başkanı halkın tepkisinden dolayı ABD’yi kınamıştı.

General Pakistan halkına yönelik böyle bir saldırganlık nhiç bir şart altında kabul edilemez” demişti.


Saldırıdan sonra binlerce kişi Peşaver’de dev bir gösteri düzenlemiş bir gün sonra da Taliban’ın kalelerinden olan Miranşah’da binlerce kişi intikam yemini etttikleri bir protesto düzenlemişti.


Pakistan hükumeti ABD’nin insansız uçak saldırılarını engellemiyor bazen halkı yatıştırmak için ABD aleyhtarı sert açıklamalar yapmakla yetiniyor.

Pakistan ülkede cami ve pazar yerlerinde yapılan bombalamalarda etkin rol alan ABD ajanı Raymond Davis’i de serbest bırakmış olay halk tarafından ciddi tepki almıştı.Pakistan ilk defa insansız uçak saldırılarından dolayı yaşamını yitiren kişilere tazminat öneriyor. Saldırılarıda yaşamını yitirenlerin yakınlarından Sherza Ali, Sher Dad Han ve Mir Ekber Miranşah’ta düzenledikleri bir basın açıklamasında tazminatı kabul etmeyeceklerini açıkladılar. Kurbanların yakınları şöyle dedi: Biz tazminatı kabul etmiyoruz. Pakistan hemen ABD casus uçaklarıyla düzenlenen saldırıları durdurmalıdır. Ayrıca bölge halkının geleneklerine aykırı olan uygulamalar kaldırılmalıdır. Miranşah- Mirali yolunda 13 bölgede yapılan aramalara da tepki gösteren aşiret temsilcileri “13 ayrı bölge de yapılan aramalar da hemen durdurulmalıdır.”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
İŞGALCİLER SALDIRDI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: DÜNYA :: SAVAŞ :: Pakistan-
Buraya geçin: