AKINCILAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKINCILAR

AKINCILAR FORUM

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SELAM

5 posters
YazarMesaj
latif

SELAM Empty
MesajKonu: SELAM   SELAM EmptyÇarş. Eyl. 29, 2010 9:56 am

Selam...
Önce tartışmalara şöyle bir baktım, bayağı seviyeli. Benim de söyleyecek şeylerim var diye kayıt olmaya karar verdim.
Herkes buraya, ibdacılar burda.
AZYA
Admin
Admin
AZYA

SELAM Empty
MesajKonu: Geri: SELAM   SELAM EmptyÇarş. Eyl. 29, 2010 10:13 am

Aleykümselam, hoş geldiniz.
İbdacılar burda derken, burdaki tartışmalar iç oluş ve meseleleri meselenin istediği seviyeden ele alamaya dair.
İç olmuş olmadan bunun dışa aaksi olmayacağına göre, dışı da kolluyoruz.
Dikkat etmişsinizdir ki şu günlerde, mücerret bir mesele olarak esas hasmın tesbiti ne demektir ve müşahhas olarak da esas hasım kimdir, nedir, necidir, niçin sualleri üzerinde durmaktayız.
Madem Allah ve Resulü diyoruz, madem bağımsızlık diyoruz, madem bunun kavgasını verdiğimizin iddiasındayız, o halde bu kavgayı vermenin şartları neler? Kavgayı verimli kılmak, hedeflendirmek, hedeflendirebilmek içn temellendirmek. Gündemdeki temel meselelerimiz bunlar.
Camiaya yönelttiğimiz eleştiri, düşaanın hedeef saptırma operasyonundan mütevellit, esas hasmın tesbiti ve bu hedefe doğru güçlerin istikametlendirilmesi noktasında sapmalar olduğu.
Tabiatıyla, her meselenin her meseleyle alakası içerisinde, örgüt, lider, kadro vs mevzularındaki anlayışlar da eleştirilmesi gereken yönler olarak kendini arzediyor.
keyfiyet

keyfiyet

SELAM Empty
MesajKonu: Geri: SELAM   SELAM EmptyÇarş. Eyl. 29, 2010 5:34 pm

İbdayı milli görüş ya da bbp ve hatta klasik fetullahi çizgiyi andırır tarzda dönüştürme çabalarıni hissediyorum.

Hadım edlmiş bir ibda ibda mı olur ? Yarım oluş! Ya da yıkmayan yumruk kuvvetlendirir tesbitleri...

Siyaset ederken de dikkatli olmalı, "siyaset"e kurban gitmek de var.
GÖLGE

GÖLGE

SELAM Empty
MesajKonu: Geri: SELAM   SELAM EmptyÇarş. Eyl. 29, 2010 9:53 pm

[quote:fc57="latif"]Selam...
Önce tartışmalara şöyle bir baktım, bayağı seviyeli. Benim de söyleyecek şeylerim var diye kayıt olmaya karar verdim.
Herkes buraya, ibdacılar burda.[/quote]

Hosgeldiniz.

....

Fikir seviyesine bagli suuur seviyesinin olustugunu dusunerek,meselelerdeki yorumlerinizi görmek istiyoruz.

.........

AZYA
Admin
Admin
AZYA

SELAM Empty
MesajKonu: Geri: SELAM   SELAM EmptyPerş. Eyl. 30, 2010 3:36 pm

Keyfiyet'in tesbitleri gayet yerinde.

Bizi klasik şablonlar içerisine hapsetmek istiyorlar, düşünmemize engel olmak istiyorlar, bizim hitap sahamızdaki tesir potansiyelimizi, kendi istedikleri şekilde biçimlendirmek ve şekilendirmek istiyorlar.

Bunu yaparken de bizim eksik ve hatalarımızı bize karşı kullanıyorlar.

Bir ihtilalci hareketin içine düşebileceği en büyük hata, kendi tesir sahasını kendisinin sınırlaması, kendi kendisini tecrit etmesidir.

Ve yine bu ihtar kadar önemli bir diğer ihtar da siyaset ederken dikkat edip, siyasete kurban olmamak.

Diyalektiklerin çelmesine takılmamak lazım. Bu, aktüel siyaset içerisinde, kendi kurduğumuz diyalektiik de olabilir elbette.

Ama bunun yanında hemen bir başka tehlike daha, hata yaparım korkusuyla, karar vermekten kaçma, kesin tavır alamama. Malum, savaşta en tehlikeli hal, karar verememe. Yanlış da olsa karar, kararsızlıktan daha iyidir.

Tabi bu "karar" gelişigüzel, niyet çekercesine bir karar değil, esas hasmın tesbiti çerçevesinde, bu hedefe dair alternatif hamle, siyaset, taktikler arasında verilecek kararı belirtir. Yoksa, böyle bir hedeflemesi olmayan adamın verdiği karar doğru da olsa, yanlıştır.
vertes
AKINCI MOD
AKINCI MOD
vertes

SELAM Empty
MesajKonu: Geri: SELAM   SELAM EmptyPerş. Eyl. 30, 2010 8:09 pm

hoşgedin safalar getirdin

söylenecek sözlerini bekleriz..
latif

SELAM Empty
MesajKonu: Geri: SELAM   SELAM EmptyPerş. Eyl. 30, 2010 10:57 pm

hoş bulduk...

Keyfiyet ve AZYA'nın söyledikerline nazaran:

İnsanda düşüncenin yeri...

Buna göre, bizim ibda karşısında nasıl pozisyon alacağımız.

Kısaca anladığım, takım tutma ppsikolojisinden çıkalım da adam gibi oyuncu olalım deniyor. Bu güne kadar bu işi tek başına K götürdü, biraz da biz elimizi taşın altına sokalım deniyor.

Notlarda vardı, isteyen istediği yere girer. Kimseden daha icazet almaya gerek var mı.

Kendisinin, koşan atı dizginlemem dediğini duymuştum, aktarmışlardı sağolsunlar.

Bununla birlikte aklıma, her kesimi bulunduğu yerde sıçratmak sözü de geliyor.

Amerikayla savaşacağız, boru değil, çok canlar yanacak. Ölüm kalım süreçlerinden geçilecek. Bu savaşta, savaşa iştirak etmek isteyecek herkese ihtiyacımız olacak. Şu Irak'a bakın, Filistin'e vs. Savaşanlar kimlerdi, sadece "müslümanım" diyenler mi savaşıyor?

İşte bu noktada karşıdakinden ne beklediğimizi iyice kafamızda şekilendirmemiz lazım, Amerikayla savaşırken yanımızda savaşacak adam mı arıyoruz, yoksa sen ibdacı değilsin, beraber savaşmayız mı diyeceğiz yani.

Müslüman dediğimiz geniş kitle, bu savaşın öncüsü mü olur, yoksa tren kalktıktan sonra mecburen arkadan geleni mi?

Üstad'ın, "motor yok" dediği bu adamlar...

Biz ne yapacağız, yapacağımız işe göre kadro anlayışımız ne olmalı, elimizdeki buna yeter mi, hani, "hiçbirinizle yan yana görünmek istemem" demiş ya. Nasıl birileri olmalı ki yanına, o insanları bulmak için biz ne yapmalıyız peki?

mesela ne diyordu, "söylediklerinin yüzde sekseni doğru"

böylesi adamlar, sevilecek hale getrilemez mi?

getirmek için ne yapmalı?

gel gel ibdaya gel, hakikat burda, daha niye gelmiyorsunuz yavşaklar, ulan sizden adam filan olmaz,defolun gidin, zaten siz siz şöyle böylesiniz, bak biz ibdacıyız, her şey biizde, ibdaya bak ibdaya.

(Oh be ne güzel de cihad yaptık ha, bira daha bağırdık mı, bu iş tamam)

Yav ben Amerikaya savaş açacaktım?

Açamazsın

Niye

tekeli bizde olum, sen Kemalistsin, Amerikayla savaşamazsın.

Savaşırsam

İnanmak, batıcı adam batıyla savaşamaz

Batı bile kendi kendiyle savaşmadı mı?

O başka

Neresi başka,

batı batıyla savaşabilir de kemalist savaşamaz

1919da bizim kemali destekleyen sizin şeyh değil miydi

o başka

neresi başka, kendine güveniyorsan gel beraber savaşalım işte.

Yok arkadaş olmaz, sen kemalcisin, önce kemalciliği bırakacan, ondan sonra müslüman olacan, ibdacı olacan, öyle savaşacaz.

Ya siz solculara el uzatmadınız mı, onların ibdacı olmsını mı ön şart koştunuz

o başka, onlar solcu, rejime karşı, sen rejim

ya bırak rejim mi kalmış, hep silivrideyiz işte, malın sahibi biz olsak ne yani mazoşist miyiz de kendi kendimizi tıktırıyoruz deliğe

olsun rejim zayıflıyor ya

rejimin zayıfladığı filan yok, rejim elden gitti, rejim islamcıların ellinde, sizinkilerin elinde, bak hepsi büyük doğucu, necip fazılı dillerinden düşürmüyor. Hepsi de amerikan köpeği, adamlar sizi de bizi de aynı deliğe süpürecek

Şimdilik bu kadar, biraz aykırı şeyler düşündüttürebildimse, ne ala...

Ha, bu adamlardan iş çıkar mı, bilmem ama eldeki malzemeye göre alternatif de az yahu.

SELAM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» selam
» yenıden selam
» filistin ve selam konferansı
» AHDE VEFALILARA SELAM
» selam ( ankara sohbeti )