AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Felluce da Isgalciler,Hirosimadan fazla kimyasal kullandilar

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
INSAN

INSAN

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Felluce da Isgalciler,Hirosimadan fazla kimyasal kullandilar   Paz Tem. 25, 2010 10:31 pm

[img]http://www.timeturk.com/images/news/250720101309022865314_2.jpg[/img]


[size=24]
[color:3b72=red]
Felluce, Hiroşima'dan daha beter!

[/color]
[/size][size=18]

ABD’nin 2004 yılında fosfor ve diğer zehirli silahlarla bombaladığı Irak’ın Feluce kentinde bebek ölümleri, kanser ve lösemi oranlarındaki dramatik artışın 1945 yılında atom bombalarının atıldığı Hiroşima ve Nagazaki’den daha fazla olduğu bildirildi.

İngiliz The Independent gazetesinin geçtiği habere göre, Irak’ta yapılan yeni bir araştırmanın ortaya çıkardığı şok edici çocuk ölümleri ile kanser oranındaki artışın Feluce’deki savaş hakkında yeni soru işaretlerine neden olduğunu yazdı.

Feluce’daki doktorlar2005 yılından beri bunaltıcı düzeyde, aralarında iki başlıların da olduğu aşırı derece kusurlu çocuk doğumlarını gündeme getiriyorlar. Doktorlar, Feluce’deki çatışmadan sonra, öncesine göre çok daha fazla kanser oranıyla karşı karşıya olduklarını belirtiyorlardı.
[color:3b72=red]
URANYUM KULLANILDI[/color]

Iraklı doktorların bu şikayetleri aralarında Ulster Üniversitesi Profesörü Doktor Chris Busby’nin de bulunduğu 11 kişilik bir ekip tarafından Feluce’de yapılan yeni bir araştırmada da destekleniyor. Bu yılın Ocak ve Şubat aylarında gerçekleştirilen araştırmada kentte 711 eve gidilerek kanser ve çocuk doğum ve ölüm oranlarına ilişkin detaylı bilgiler toplandı. Araştırma, kente genel kanser oranlarında dört kat, 14 yaş grubu altındakilerde ise 12 kat artış olduğunu gösteriyor. Dr. Chris Busby, kanser ve kusurlu çocuk doğumlarının kesin nedeninin tam olarak bilinmediğini belirtmesine karşın, böyle bir etkinin açığa çıkması için, 2004 yılındaki saldırı ardından çok önemli mutajenik değişime maruz kalınmasını gerektirdiğini söyledi. Busby, bununla ABD’nin 2004 yılındaki Feluce saldırısında kullandığı silahlara dikkat çekiyor. Saldırıda tam olarak ne tür silahların kullanıldığını bilmemesine karşın Dr. Busby, mağdurlarda yol açan genetik zararlar göz önünde bulundurulduğunda çeşitli ölçüde uranyum kullanıldığının anlaşıldığını söyledi.

ABD ordusu, Nisan 2004’te 4 özel güvenlikçinin öldürülmesi ardından Feluce’yi bombaladı. 8 aylık bir bekleyiş ardından ise Feluce Kasım ayında tekrar sadece bir gecede 40’tan fazla 155mm tipi toplarla bombalandı. ABD ordusu sonradan, saldırı sırasında fosfor ve diğer yeni değişik silahlar kullandıklarını kabul etmişti. Yeni kullanılan silahların bazılarının uranyum içerikli olduğu ortaya çıktı.

Dr. Busby, Malak Hamdan ve Estenar Ariabi tarafından hazırlanan “Irak Feluce’de 2005-2009 arası kanser, çocuk ölümleri ve doğum oranları” başlıklı araştırmanın sonuç bölümünde, kanser ve kusurlu doğum oranlarında keskin bir artışın olduğu doğrulanıyor. Buna göre bebek ölümleri bin üzerinde 80 olarak tespit edildi. Bu oran Ürdün’de bin başına 17, Kuveyt’te ise 9.7 dolayında. Raporda Feluce’de rastlanılan kanser tiplerinin, Hiroşima’daki atom bombasının mağdurlarında görülenlerle benzer olduğuna dikkat çekildi.
[color:3b72=red]
LÖSEMİDE 38 KAT ARTIŞ[/color]

Araştırmada lösemi oranlarında 38 kat, kadın meme kanserinde 10 kat, yetişkinlerde beyin tümörlerinde ise önemli oranda artış olduğu kaydedildi. Hiroşima’da saldırı sonrası lösemi oranında 17 kat artış olduğunu belirten Dr. Busby, Feluce’de dikkat çekici olan sadece kanser oranında yaygınlığın fazla olması değil, ancak bunun insanları etkileme hızının olduğunu belirtti. Başka bir değişle İnsanlar Feluce’de Hiroşima’dan çok daha fazla ve hızlı şekilde kansere yakalanıyorlar.

Araştırmada ortaya çıkan bir diğer dikkat çekici olgu ise erkek ve kız çocuk doğumlarındaki oranda denge bozukluğu.
[color:3b72=red]
ÇOCUK DOĞUM ORANLARI DÜŞTÜ[/color]

Buna göre, normal bir toplulukta doğum oranları 1050 erkek çocuğa karşı 1000 kız çocuk iken Feluce’de ise 2005’ten bu yana erkek çocuk oranları yüzde 18 düşerek, 850’ye karşı 1000 oldu. Raporda, erkek ve kız çocukları arasındaki doğum oranlarının, erkek çocukların genetik yapılarının kız çocuklardan çok daha fazla etkilendiğini gösterdiği kaydedildi.

ABD ordusu, 2003 yılında işgal ettiği Irak’ta artan tepkiler üzerine 2007 yılından itibaren ağır silah kullanımlarını önemli oranda düşürdü. Ancak bununla beraber Irak’ta sağlık bakım ve koşullarında da düşüş oldu. 2004 yılındaki saldırı ardından yıllarca abluka altında tutulan Feluce, savaşta sivillerin en fazla etkilendiği kent oldu. Savaşın yol açtığı yıkımlar çok yavaş da olsa kentte onarılmaya başlanmasına karşın, saldırı sonucu artan hastalıklarla karşı karşıya kalan siviller her gün çok sıkı güvenlik noktalarını aşarak Bağdat’ta tedavi olmakla boğuşuyorlar.

ANF[/size]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
INSAN

INSAN

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Geri: Felluce da Isgalciler,Hirosimadan fazla kimyasal kullandilar   Paz Ocak 02, 2011 1:02 am


[size=24]
Felluce'de çocuklar büyümüyor[/size]


ABD'nin 2004'teki Felluce katliamının üzerinden 7 yıl geçti. Ancak ürpertici etkilerini yeni nesillerde bile görmek mümkün. Yapılan araştırmaya göre, kentte yenidoğanlarda sakatlıklar, normale oranla yaklaşık 11 kat arttı. 2003'ten itibaren erkek çocukların doğumunda yüzde 15 azalma yaşandıLONDRA
ABD ordusunun, 2004'te Irak'ın Felluce kentinde yaptığı büyük kıyımın yansımaları, aradan geçen 7 yılda katlanarak arttı.

Yapılan bir araştırma, Felluce kentinde doğum kusurlarındaki artışın, ABD'nin düzenlediği saldırılarda kullandığı silahlar yüzünden olabileceğini ortaya koydu. Guardian gazetesine göre, Felluce Hastanesi çocuk doktoru Samira Abdul Gani tarafından yapılan araştırmanın, yenidoğanlarda kanser, kronik sinir yolu, kalp ve iskelet yapısın bozukluğu hastalıklarındaki açıklanamayan büyük artışla ilgili çalışmayı doğruladığı belirtildi.
[color:5b8e=red]
URANYUMLU TOP MERMİLERİ[/color]

Araştırmanın sonunda hazırlanan raporda, özellikle hamileleri etkileyen muhtemel zehirli maddeler olarak metaller tanımlanırken, doğumlardaki genetik bozuklukların kaynağının bu zehirli metaller olabileceği bildirildi. 55 aile üzerinde yapılan çalışmada, Mayıs ayında doğan 547 bebeğin yüzde 15'inin ciddi sakatlıklar bulundurduğu belirtildi. Araştırmada, bu yılın ilk yarısında yenidoğanlarda sakatlıkların normale oranla yaklaşık 11 kat artarak daha önce rastlanmayan seviyelere çıktığına işaret edildi. Bulguların, Felluce'de Amerikan birliklerinin 2004 Nisanı ve Kasımındaki iki büyük saldırıda kullandığı zayıflatılmış uranyum içeren top mermilerinin anomalilere yol açmış olabileceğine işaret ettiği kaydedildi.

DSÖ ARAŞTIRMA YAPACAK

Araştırmalar, Irak'ta savaşın başladığı 2003'ten bu yana erkek çocukların doğumunda yüzde 15 azalma olduğunu gösteriyor. Dünya Sağlık Örgütü de (DSÖ) Felluce'deki doğum anomalileriyle ilgili bir araştırma yapmaya hazırlanıyor.

[color:5b8e=red]
Zehirli maddeyi çözemediler[/color]


Araştırma ekibi, Felluce halkının zehirli bir maddeye kronik olarak maruz kaldığından şüphelendiklerini, bu faktörün ne olduğunu bilmediklerini, ancak araştırmalarının sürdüğünü ifade etti. ABD ordusunun 2004 yılındaki iki büyük operasyonunda kent günlerce bombalanmıştı. Yüzlerce sivilin öldürüldüğü tahmin edilirken, herhangi bir rapor tutulmaması, birçok ölümün gizlendiğini gösteriyor.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
INSAN

INSAN

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Geri: Felluce da Isgalciler,Hirosimadan fazla kimyasal kullandilar   Paz Ocak 02, 2011 1:07 am

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Erhan ErenMesaj Sayısı : 76
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Geri: Felluce da Isgalciler,Hirosimadan fazla kimyasal kullandilar   Paz Ocak 02, 2011 1:52 am

Müstevli kafirleri,onun destekçilerini DUACILARINI Kahhar ismiyle kahreylesin inşaallah!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

GÖLGE

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: Felluce da Isgalciler,Hirosimadan fazla kimyasal kullandilar   Salı Ocak 04, 2011 9:43 pm

[quote:8f4a="Erhan Eren"]Müstevli kafirleri,onun destekçilerini DUACILARINI Kahhar ismiyle kahreylesin inşaallah![/quote]
[size=24]
AMIN...[/size]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Felluce da Isgalciler,Hirosimadan fazla kimyasal kullandilar
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: DÜNYA :: SAVAŞ :: Irak-
Buraya geçin: