AKINCILAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKINCILAR

AKINCILAR FORUM

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ALTAN'IN TOSUNLARI

YazarMesaj
AZYA
Admin
Admin
AZYA

ALTAN'IN TOSUNLARI Empty
MesajKonu: ALTAN'IN TOSUNLARI   ALTAN'IN TOSUNLARI EmptyÇarş. Tem. 07, 2010 12:26 am

Sabahattin ÖNKİBAR

[size=18]Faili meçhullerin sorumlusu, Çetin Altan’ın yanaşma tosunu![/size]

Uğur Mumcu’nun Çetin Altan’ın tosunları diye tanımladığı oğullarından küçüğü olanı dün, Genelkurmay’ın Yeniçağ’ı Karargaha davet etmesinden hareketle bu kurumun entelektüel düzeyini sorguladı.
Önce tanımayanlara Altan ailesinin küçük tosunu Mehmet Altan’ı biraz tanıtalım.
Küçük oğul 12 Eylül öncesinde sıkı devrimci ve Rusçu!
Kahrolsun Türkiye, Yaşasın SSCB diyenlerden!
12 Eylül sonrasında ise sıkı bir sözde liberal ve ANAP’lı!
Babasıyla beraber Turgut Özal’a methiyeler düzüp destanlar yazdılar.
Uğur Mumcu ile kavgaları
Öyle ki bu süreçte Uğur Mumcu ile bu aile arasında günler ve haftalar süren kalem savaşları oldu.
Özal öldü, SHP-DYP hükümeti geldi derken Özal yağcısı Mehmet Altan ne mi yaptı?
Her zamanki gibi hemen bir önceki gömleğini çıkarıp iktidar ortağı olan SHP ile çalışmaya başladı!
Evet yanlış okumuyorsunuz bu Mehmet Altan, dönemin Kültür Bakanı Fikri Sağlar’a başdanışman oldu ve birkaç ay öncesinin fikirlerinin tam tersini savunmaya başladı.
Hani bugünlerde bazılarının ve hatta Mehmet Altan’ın bizatihi kendisinin çok eleştirdiği güneydoğu kökenlilerle ilgili faili meçhul cinayetler sürecinde bu adam(Mehmet Altan) hükümete mensup bir bakanın başdanışmanıydı ve olanlara rağmen bu görevini sürdürerek, yani istifa etmeyerek de bizatihi o cinayetlerde siyasi sorumluluk taşıdı.
Ve bu Mehmet Altan, şimdi mücahit pozlarında AKP’ye silahşorluk yapıyor.
Görüyorsunuz, adam durakta beklemeyi sevmiyor ve gelen her otobüse biniyor.
İlginç olan ayrıntı, bu ilkesizliğini AB ve demokrasi gibi kavramlarla ambajlamaya çalışması ve kendisini misyon adamı gibi sunmasıdır!
Ve heyhat böyle biri bu ülkede aydın diye geçinebiliyor ve bazıları da bu adama prim verebiliyor!
TSK’yı sabote misyonu!
Yahu adam yaşam seyrinde görüldüğü gibi ya parça başı çalışıyor ya da her dönem birilerinin taşeronluğunu yapıyor.
Tabii karşılığı olarak da büyük paraları götürüyor.
Şimdi böyle biri ortaya çıkıyor ve Yeniçağ’ı alet ederek Türk Genelkurmayı’nı aşağılıyor!
Hayır, bu adamın bunu yapması normal; çünkü ağabeyi TSK’yı sabote etme misyonuyla kurulan Taraf Gazetesinin başında yani bunlar aile boyu TSK’yı yok etmeye görevli.
Bak dinciler yanaşması Mehmet Altan! Yeniçağ karanlık odakların değil, 72 milyon bir olsun ve beraber mutlu yaşasın diyenlerin gazetesidir. Ardında da okuyucularının dışında hiç ama hiç kimse yoktur!
Peki aynı şeyi sen kendin ve gazeten ya da patronun için söyleyebilir
misin?
Her yıl milyonlarca dolar zarar eden Star Gazetesini kim sübvanse ediyor ve eden niye ediyor? Fettah Tamince’nin ardında kimler var?
Dindarlara yarasa manşeti atan yeni mücahit(!)
Gelelim başka bir tosuna ki o Altan’lardan değil.
Onun adı Ergun Babahan’dır.
O da mamaya göre fikir değiştiren sınıfından!
12 Eylül öncesinde eylemci Dev-Solcu ve sıkı ateist, okulunda oruç tutan öğrencileri aşağılayıp saldıran tiplerden, devlette kaydı bile var.
28 Şubat süreci günlerinde çalıştığı Sabah gazetesinde dindarlar için “Yarasalar” diye manşet atmak için amiri Zafer Mutlu’ya yalvaran adam!
İki küsur sene önce Aydın Doğan’a gidip “Beni bu dincilerden kurtarın, alın beni Doğan Grubuna” diye yakaran, ama Aydın Bey’in hayır demesiyle yandaş medyaya kapağı atmak adına Ehl-i İslam ve de mücahit kesilen Ergun Babahan!
Beni bu adamla Kenan Sönmez tanıştırdı.
O dönem ANAP mebusu olan Sevgili Kenan Sönmez, “Sebo bu arkadaş Sabah’da bizimle çalıştı, bir buçuk senedir işsiz, ona iş bulduk. Ankara’yı bilmez, yardımcı ol ” dedi ve
olduk.
Bir gün Ergun’a Ankara’yı gezdirdim ve “Bak burası Meclis, şurası Başbakanlık” dedim ve öyle öğrendi Başkenti!
Peki Kenan Sönmez bu arkadaşa nasıl mı iş buldu?
Güneş Taner temsilci yaptırdı!
Şahitlerin hepsi yaşıyor. Güneş
Taner sayesinde!
Onun gazetesi mi vardı demeyin, Güneş Bey o dönem kankası olan Mehmet Emin Karamehmet’i aradı ve Ergun’u Akşam gazetesinin Ankara Temsilcisi yaptırdı.
Öyle ki Karamehmet’in bu atamasına, dönemin Akşam’ın Genel Yayın Yönetmeni karşı çıkmıştı ve aylarca Ankara Temsilcisi ile telefonla bile görüşmemişti. (Bunu bana Ergun söylemişti.)
Hadi bunlara yalan de ve beni mahkemeye ver Ergun, seni tanıklarla ve olaylarla rezil edeyim!
Görüyorsunuz; Ergun Babahan budur, yani gerektiğinde siyasileri devreye sokarak medyada yer arayıp bulabiliyor. Nitekim Star gazetesinde ona iş bulanın da Abdullah Gül olduğu
dillerdedir.
Ben daha önce de bu sütunda bütün bunları yazdım diye Ergun, o dönem çalıştığı Sabah’ta aleyhimde haber imal ederek çamur bile atmıştı.
Şimdi böyle biri ortaya çıkıyor ve Yeniçağ’ın askerler tarafından okunmasını dalgaya alıyor!
Ergun sen nesin ki dalgan ne olsun!
AKP lejyoneri seni, yok lejyoner fazla sen ancak yamak olabilirsin hadi git işine. Sen dün sövüp aşağıladığın AKP’ye övgüler diz de aldığın maaşı hak et!
Sevgili okurlar emin olunuz Ali Kemal bile bu iki tosundan daha adamdı!

ALTAN'IN TOSUNLARI
1 sayfadaki 1 sayfası