AKINCILAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKINCILAR

AKINCILAR FORUM

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

HAMAS Intifada Istedi..

2 posters
YazarMesaj
GÖLGE

GÖLGE

HAMAS Intifada Istedi.. Empty
MesajKonu: HAMAS Intifada Istedi..   HAMAS Intifada Istedi.. EmptyPtsi Mayıs 31, 2010 9:07 pm

[img]http://www.pressmedya.com/resimler/haber/haniya-483.jpg[/img]

[size=24]
[color:4d7f=red]
Hamas İslam dünyasına İntifada çağrısı yaptı

(ARINC SAGDUYU CAGRISI YAPTI...Oturunuz ve Seyrediniz....)[/color]
[/size]
[size=18]
Hamas lideri İsmail Haniye, İslam dünyasına intifada çağrısı yaptı

İsrail'in uluslararası sularda Gazze'ye yardım götüren konvoya düzenlediği kanlı saldırının ardından Filistinliler, ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte sokaklara döküldü. Filistinlilerin sınıra astığı Türk bayrağı, İsrailli askerler tarafından indirildi.

[color:4d7f=yellow]
HAMAS'TAN AYAKLANMA ÇAĞRISI [/color]

İsrail askerlerinin Gazze'ye yardım gemilerine yardım götüren gemilere düzenlediği saldırıya, Filistinliler de sert tepki gösterdi. Hamas liderlerinden İsmail Haniye olayı "önceden planlanmış ciddi bir suç" olarak nitelerken, Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri ise Arap ve Müslüman ülkeleri saldırıya tepki olarak ayaklanmaya ve İsrail'in Büyükelçilikleri önünde gösteriler düzenlemeye çağırdı. İslami Cihad örgütü ise işlediği suçlardan ve sonuçlardan İsrail'in sorumlu olduğunu açıkladı.

Filistinli Hamas grubu liderlerinden İsmail Haniye, yaptığı yazılı açıklamada İsrail'in Gazze'ye gitmekte olan yardım gemilerine düzenlediği operasyonu, "İsrail'in kendi deniz sahası dışında işlediği ciddi bir suç" olarak değerlendirdi. Haniye açıklamasında "Bu önceden planlanmış ve yolcuların iletişim araçlarının da devre dışı bırakılmasıyla medyanın gözünden uzakta işlenmiş bir suçtur." dedi. Haniye ayrıca Gazze'deki Hamas hükümetini de acil toplantıya çağırdı.
[color:4d7f=yellow]
EYLEMCİLERİN GELDİĞİ ÜLKELER TEPKİ GÖSTERMELİ [/color]

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri ise dünyadaki İsrail büyükelçilikleri önünde protesto gösterileri düzenlenmesi çağrısında bulundu. Ayrıca yetkili kurumları, gemilerin ve mürettebatlarının sağlığının garanti alınması için girişimde bulunmaya çağırdı. Açıklamada "Saldırı, Siyonist rejimin çirkin yüzünü göstermektedir. Filistin işgal altında olduğu müddetçe Ortadoğu'da istikrar sağlanamayacaktır" denildi.

Filistin Ambargo Karşıtı Komitesi Başkanı milletvekili Cemal El Hudari ise İsrail'e karşı resmi olarak tepki gösterilmesi ve gemilerde vatandaşı bulunan 40 ülkenin tepki göstermesini istedi. Hudari, eylemcilerin ülkelerinden yasal bir şekilde ayrıldığına dikkat çekti. Hudari, "İsrail saldırısının, güç ve cesaretin değil zayıflığın ve korkunun" göstergesi olduğunu dile getirdi. Hudari son olarak "barbarca saldırının" Gazze'ye yardımları durdurmayacağını; aksine yardımları artıracağını dile getirdi.

[/size]

En son GÖLGE tarafından Ptsi Mayıs 31, 2010 9:46 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vertes
AKINCI MOD
AKINCI MOD
vertes

HAMAS Intifada Istedi.. Empty
MesajKonu: Geri: HAMAS Intifada Istedi..   HAMAS Intifada Istedi.. EmptyPtsi Mayıs 31, 2010 9:36 pm

dökme kurşun saldırganlığını cesaretiyle aşan hamas ulsulararası aktör kimliğini kazanmasının ardından bu olaydan sonra savunmadan çıkıp hamle yapması beklentisi sağlıklı olur diye düşünüyorum..
türkiyenin onursuzluğunu kurtaracağı gibi israile haddini bildirecek hamas hareketi küresel moral desteği arkasına almanın avantajını abbas yönetimindeki alana veya ilerleyen süeçte ise israile karşı ani sıçrama yapacak hamlesini görürsek kendi adıma şaşırmam. şahsi kanaatim israile karşı dar kapsamlı hamlesini yapacak olsa da öncelikl hedefin israilin uzantısı el fetihi gazzeden söküp attığı gibi abbasın firavun krallığı alanı istikametinde genişleteceği yönündedir..

HAMAS Intifada Istedi..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kim-kimler öldürtmek istedi ??
» Fas,Ispanya dan, Topraklarindan cekilmesini istedi...
»  BM Hamas'ı kınadı
» Türkiye istedi.... İsrail OECD'ye kabul edildi!....
» hamas -güney afrika -apartheid